Кривавий день народження
Господар однієї з дач у Чернівцях повідомив правоохоронцям про жахливу знахідку біля свого будиночка. Собаки розрили труп чоловіка та ще й добряче його порвали. Чернівецьким міліціонерам удалося дуже швидко встановити особу потерпілого та обставини злочину. З’ясувалось, що це саме той молодик, про зникнення якого ще в середині липня повідомила його бабуся.
«Водоканал» на шляху війни
Відсьогодні чернівчани, які заборгували «Водоканалу», залишаться без благ цивілізації. Це вже не порожні залякування, щоб змусити боржників розрахуватись, а цілком конкретні попередження. Підприємство «Чернівціводоканал» за 50 тис. гривень купило систему «Спрут» полтавського виробництва — для індивідуального від’єднання боржників від водомережі. Діяти радикальніше змушує криза. Наразі, за словами Василя Половинського, першого заступника начальника ДКП «Водоканал», сума боргу мешканців багатоповерхівок складає 5 мільйонів 381 тисячу гривень.
Сестриця–рятівниця
Ця унікальна історія почалась у 2003 році, коли молода вродлива чернівчанка почула від лікарів страшні слова: гепатит С, цироз печінки, масштабне ураження. Тоді Лідія Порфирюк мусила перервати бажану 6–місячну вагітність (уже навіть ім’я для дівчинки підібрали) і з острахом чекати вироку спеціалістів. А прогнози були вражаючі: молодій жінці лишалися буквально лічені півтора місяця життя. В Інституті хірургії та трансплантології бачили лише один вихід — пересадку органа. І молодша сестра Марина без вагань віддала Ліді понад 50% своєї печінки. П’ять років тому такі операції ще не проводилися настільки масово, і Ліда була однією з перших українських пацієнток (точніше, четвертою взагалі і другою — з успішним результатом). На щастя, усе закінчилося добре. Нещодавно дружна родина відсвяткувала невеличкий ювілей — 5 років, відвойованих у смерті. Наша розповідь — про те, що за цей час довелося пережити сестрам, у яких в буквальному розумінні на двох одна печінка.
Цвіте і ходить
Місто гараздів
Чернівці та Севастополь поділили перше місце на всеукраїнському конкурсі «Населений пункт кращого благоустрою та підтримки громадського порядку — 2008» у категорії міст із населенням до мільйона мешканців.
Виростив? Передай сусіду
Якщо не може держава, то хоч іноземні благодійники піклуються сьогодні про наших селян. Власне не сьогодні, а вже кілька років поспіль благодійна фундація «Хайфер» спрямовує свою діяльність на підтримку сільського приватного господарства. Недавно відбулося чергове урочисте дійство в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. Це та ще кілька сіл американські благодійники обрали невипадково. По–перше, саме тут під час минулорічної липневої повені значно постраждали сільськогосподарські угіддя. А ще американці переконалися, що селяни саме цих районів дуже відповідально та з вдячністю поставились до пропозиції міжнародної благодійної фундації щодо відновлення в сільських родинах тваринництва.
Після Хотина — у путь!
Незважаючи на досить прохолодну погоду, до Хотина з самого ранку з’їжджався народ. Травневі свята збіглися з відкриттям туристичного сезону на базі знаменитої Хотинської фортеці — одного з семи чудес України. Улюблене місце відпочинку багатьох буковинців давно приваблює своєю історичною цінністю туристів не тільки з України, а й з–за закордону. Тож на відкриття приїхали автобуси з туристами з Польщі, а також Києва. Гостей розважали шотландські лучники, команда Робіна Гуда, лицарі Камелоту, українські козаки. Своє мистецтво демонстрували майстри народної творчості, а на виставці–продажу кожен охочий міг придбати вишиванку, глечик, плетені речі чи вироби з дерева. А відомий на Буковині віртуозник глини на прізвище Гончар із села Кобалчин на Сокирянщині Чернівецької області провів майтер–клас, де продемонстрував, як ліпити горщики та тарелі.
Двічі в одну річку не ввійдеш?
Жахлива повінь на Західній Україні, яка зруйнувала тисячі будинків, мостів, доріг, забравши людські життя, й досі нагадує про себе незакінченим будівництвом, моральними й матеріальними збитками, людськими трагедіями. Про наслідки повені та хід ліквідації липневої стихії періодично звітують керівники області та інші відповідальні особи. Незважаючи на вагомі успіхи в царині ліквідації, ще залишається багато недоробленого і недофінансованого.
Потрясло. Та не поранило
Щоправда, мало хто його відчув. Хіба що домашні тварини, які реагують на такі явища більш чутливо. Хоч 25 квітня ввечері близько 21–ї години диспетчери оперативно–координаційного центру Головного управління МНС у Чернівецькій області отримали кілька телефонних дзвінків від жителів Чернівців, Новоселицького та Хотинського районів про підземні поштовхи.