Вчіться, щоб славити Україну

Вчіться, щоб славити Україну

Про те, що місто чекає на поважного гостя, чернівчани зрозуміли ще зранку. Вздовж вулиць стояли міліціонери у літній святковій формі. Першокурсники ж Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича знали, що саме заради них столицю Буковини сьогодні відвідає глава держави.

Кривавий день народження

Господар однієї з дач у Чернівцях повідомив правоохоронцям про жахливу знахідку біля свого будиночка. Собаки розрили труп чоловіка та ще й добряче його порвали. Чернівецьким міліціонерам удалося дуже швидко встановити особу потерпілого та обставини злочину. З’ясувалось, що це саме той молодик, про зникнення якого ще в середині липня повідомила його бабуся.

«Водоканал» на шляху війни

«Водоканал» на шляху війни

Відсьогодні чернівчани, які заборгували «Водоканалу», залишаться без благ цивілізації. Це вже не порожні залякування, щоб змусити боржників розрахуватись, а цілком конкретні попередження. Підприємство «Чернівціводоканал» за 50 тис. гривень купило систему «Спрут» полтавського виробництва — для індивідуального від’єднання боржників від водомережі. Діяти радикальніше змушує криза. Наразі, за словами Василя Половинського, першого заступника начальника ДКП «Водоканал», сума боргу мешканців багатоповерхівок складає 5 мільйонів 381 тисячу гривень.

Сестриця–рятівниця

Сестриця–рятівниця

Ця унікальна історія почалась у 2003 році, коли молода вродлива чернівчанка почула від лікарів страшні слова: гепатит С, цироз печінки, масштабне ураження. Тоді Лідія Порфирюк мусила перервати бажану 6–місячну вагітність (уже навіть ім’я для дівчинки підібрали) і з острахом чекати вироку спеціалістів. А прогнози були вражаючі: молодій жінці лишалися буквально лічені півтора місяця життя. В Інституті хірургії та трансплантології бачили лише один вихід — пересадку органа. І молодша сестра Марина без вагань віддала Ліді понад 50% своєї печінки. П’ять років тому такі операції ще не проводилися настільки масово, і Ліда була однією з перших українських пацієнток (точніше, четвертою взагалі і другою — з успішним результатом). На щастя, усе закінчилося добре. Нещодавно дружна родина відсвяткувала невеличкий ювілей — 5 років, відвойованих у смерті. Наша розповідь — про те, що за цей час довелося пережити сестрам, у яких в буквальному розумінні на двох одна печінка.

Цвіте і ходить

Цвіте і ходить

Ще минулоріч на 600–річчя першої письмової згадки про Чернівці на відновленій площі Турецької Криниці встановили квітковий годинник. Його вартість — 94,7 тисячі гривень. Виготовлений на Київському годинниковому заводі, він має діаметр вісім метрів.

Місто гараздів

Чернівці та Севастополь поділили перше місце на всеукраїнському конкурсі «Населений пункт кращого благоустрою та підтримки громадського порядку — 2008» у категорії міст із населенням до мільйона мешканців.

Виростив? Передай сусіду

Виростив? Передай сусіду

Якщо не може держава, то хоч іноземні благодійники піклуються сьогодні про наших селян. Власне не сьогодні, а вже кілька років поспіль благодійна фундація «Хайфер» спрямовує свою діяльність на підтримку сільського приватного господарства. Недавно відбулося чергове урочисте дійство в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. Це та ще кілька сіл американські благодійники обрали невипадково. По–перше, саме тут під час минулорічної липневої повені значно постраждали сільськогосподарські угіддя. А ще американці переконалися, що селяни саме цих районів дуже відповідально та з вдячністю поставились до пропозиції міжнародної благодійної фундації щодо відновлення в сільських родинах тваринництва.

Після Хотина — у путь!

Незважаючи на досить прохолодну погоду, до Хотина з самого ранку з’їжджався народ. Травневі свята збіглися з відкриттям туристичного сезону на базі знаменитої Хотинської фортеці — одного з семи чудес України. Улюблене місце відпочинку багатьох буковинців давно приваблює своєю історичною цінністю туристів не тільки з України, а й з–за закордону. Тож на відкриття приїхали автобуси з туристами з Польщі, а також Києва. Гостей розважали шотландські лучники, команда Робіна Гуда, лицарі Камелоту, українські козаки. Своє мистецтво демонстрували майстри народної творчості, а на виставці–продажу кожен охочий міг придбати вишиванку, глечик, плетені речі чи вироби з дерева. А відомий на Буковині віртуозник глини на прізвище Гончар із села Кобалчин на Сокирянщині Чернівецької області провів майтер–клас, де продемонстрував, як ліпити горщики та тарелі.

Двічі в одну річку не ввійдеш?

Двічі в одну річку не ввійдеш?

Жахлива повінь на Західній Україні, яка зруйнувала тисячі будинків, мостів, доріг, забравши людські життя, й досі нагадує про себе незакінченим будівництвом, моральними й матеріальними збитками, людськими трагедіями. Про наслідки повені та хід ліквідації липневої стихії періодично звітують керівники області та інші відповідальні особи. Незважаючи на вагомі успіхи в царині ліквідації, ще залишається багато недоробленого і недофінансованого.

Потрясло. Та не поранило

Щоправда, мало хто його відчув. Хіба що домашні тварини, які реагують на такі явища більш чутливо. Хоч 25 квітня ввечері близько 21–ї години диспетчери оперативно–координаційного центру Головного управління МНС у Чернівецькій області отримали кілька телефонних дзвінків від жителів Чернівців, Новоселицького та Хотинського районів про підземні поштовхи.