Історія трьох сумок
Символи міста — герб, прапор, печатка — що несуть вони у собі? Що залишилося, скажімо, у сучасному прапорі від знамена Сумського слобідського козацького полку і що означав він? Про минуле і сучасне символів міста Суми тепер можна дізнатися з унікального видання, презентованого в Агенції промоції «Суми».
Пастка для неправди
Навіщо тонни архівних документів свого часу ховали в секретних сховищах? Чому «простим людям» не можна було знати про те, що насправді відбувається у їхній країні та за кордоном? Чому так небезпечно було згадувати про трагічні події народу чи про успіхи окремих співгромадян — про все, що не вкладалося в межі радянської ідеології?
Архітектор національної пам’яті
Казка про Великий голод
«Народ мій є! Народ мій завжди буде!»
«Якщо три роки тому ми збиралися у вересні й думали, чи буде наша влада щось відзначати на державному рівні, то тепер кризу подолано: Указ «Про заходи у зв’язку з 80–ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні» Президент Янукович підписав іще у серпні», — зазначив співкоординатор Громадського комітету iз вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932—33 років Іван Васюник, презентуючи журналістам програму заходів із відзначення 80–х роковин геноциду.
За селом був «сталінський крематорій»
Я з’явилася на світ у хаті так званого куркуля Назаренка Потапа 17 січня 1926 року в селі Підставки Синівського району Сумщини. В хаті було дві кімнати і коридор–сіни. Взимку обігрівали лише одну кімнатку, де була піч. Родина складалася з шести осіб.
Сім сучасників Євгена Сверстюка
Київ обороняли... з Кремля
15 вересня 1941–го довкола Києва зімкнулося нацистське «велике кільце». Вчені–історики зазвичай не вживають слова «якби». Утім ненауковому люду, для якого події 70–літньої давнини є не матеріалом для дослідження, а живою легендою роду, часом кортить помріяти: а що було б, якби... От, приміром, у вересні 1941–го під Києвом.