Злити нафту і газ

Злити нафту і газ

У нашого Колоса на глиняних ногах, що вже рік балансує на межі дефолту, — НАК «Нафтогаз України» — було два виходи з кризи. Перший нам пропонували європейці: розділити компанію на три частини. Одна зайнялася би видобутком, друга — транспортуванням, третя — реалізацією пального. Компанії мали би бути прозорими за європейськими нормами — і завдяки цьому змогли би залучати кошти інвесторів.

За другий шлях — ефемерну «тісну співпрацю» з Росією — агітував наш північний сусід. Сьогодні, схоже, ми вже остаточно обрали саме цей варіант. Водночас матеріалізовуються обриси тієї самої «співпраці», принаймні у тому самому варіанті, у якому її бачить Москва.

На касі тільки свої!

Учора сталася подія, на яку в фінансовому секторі України чекали вже давно, — влада поміняла керівників двох найбільших, а донедавна єдиних, держбанків. Міністр фінансів Федір Ярошенко особисто представив колективу «Ощадбанку» нового очільника В’ячеслава Козака (він замінив Анатолія Гулея), а в кабінет голови «Укрексімбанку» ввійшов Микола Удовиченко (замість Віктора Капустіна). Раніше пан Козак очолював інвестиційний підрозділ «Кредит Свіс» в Україні, а Микола Удовиченко працював заступником голови «Укрексіму».

Чи є життя після Харкова?

Квітень подарував нашій державі дві, м’яко кажучи, важливі події і майже збігся із третьою. Українці з прес–конференції у Харкові довідалися, що Чорноморський флот залишається тут надовго, а високозбагачений, так званий «зброєвий», уран — навпаки, покине нашу територію. А трохи більше ніж 15 років тому наша влада підписала Будапештський меморандум про нерозповсюдження ядерної зброї. Таким чином, ми, з одного боку, можемо пишатися власною послідовністю: спочатку віддали ядерну зброю, а нині дозволили вивезти її залишки. Але, з іншого боку, ніхто з перших осіб у державі не може пояснити народові нашу стратегію безпеки. На випадок, якщо щось, не дай Бог...

Ми його зліпили з того, що було

Ми його зліпили з того, що було

Україна практично не помітила, що вже два дні як вона, виявляється, живе з бюджетом. Державний кошторис, який у муках упродовж останнього півроку народжували два уряди, позавчора за десять хвилин ухвалила Верховна Рада. Його автори клятвенно обіцяли: вони подарують народові небачене ноу–хау, яке поєднає в собі інноваційний розвиток держави (лейтмотив усіх останніх публічних виступів Прем’єра Миколи Азарова) та високі соціальні стандарти (передвиборча обіцянка Президента Віктора Януковича).

На жаль... Навіть побіжний аналіз чотиристасторінкового документа показав — ні розвитком, ні соціальними гарантіями там і не пахне.

Мільярди на Луї Віттона

Мільярди на Луї Віттона

Минулого тижня уряд Миколи Азарова розповсюдив документ, який мав би стати головною сенсацією — аудит, проведений за підсумками роботи Юлії Тимошенко. Увагу від документа відвернули тільки значно цікавіші для громадськості газові домовленості. Утім викладені навіть попередні висновки про діяльність команди Юлії Володимирівни також заслуговують на пильну увагу. Адже його лейтмотив — розбалансування державних фінансів і навмисне скидання цьогорічного бюджету у «фінансову яму».

Лось на водопої,

«Абідна, дасадна, ну ладна...» — скандують київські вболівальники, коли програє національна команда. Минулого тижня збірна українських дер­жавних чиновників знову зганьбилася у домашньому, харківському, матчі з росіянами. Нині, коли розсіявся густий туман переможних реляцій, це стало очевидно.

Як швед у Закарпатті

Як швед у Закарпатті

Всесвітньо відома шведська компанія «Ікеа» — виробник домашніх меблів та предметів інтер’єру — залишає український ринок. Тож 2,5 млрд. доларів, які інвестори мали намір вкласти в український ринок, пролетіли повз, а ситуація з вітчизняними меблевими підприємствами — власністю компанії — опинилася під питанням.

Зустрічайте: помаранчевий «бакс»!

Зустрічайте: помаранчевий «бакс»!

Позавчора ввечері Міністерство фінансів США представило громадськості стодоларову банкноту нового зразка. В обіг вона увійде з 10 лютого 2011 року. Після цього і старі, і нові гроші матимуть рівні права, але старі банкноти поступово вилучатимуть. Нині, до речі, у світовому обігу налічується 6,5 мільярда стодоларових банкнот. За словами головного фінансиста Сполучених Штатів Тімоті Гайтнера, у процесі розробки дуже уважно вивчали дані про традиційні методи підробки долара, тож нові гроші буде значно важче фальсифікувати.

Буквар для рейдера: від двох до десяти

Буквар для рейдера: від двох до десяти

Кабінет Міністрів з учорашнього дня почав виконувати Програму соціально–економічного розвитку, яку минулого тижня ухвалила Верховна Рада. Прем’єр–міністр Микола Азаров масштабні перетворення вирішив розпочати з головного. Тобто із закручування гайок. Причому за принципом «бий своїх, щоб чужі боялися». Традиційний спіч перед початком засідання уряду дещо здивував присутніх — і не лише тим, що Прем’єр запропонував затвердити директиви української делегації на перемовини з російським президентом, яка у цей час уже приземлялася у Харкові в очікуванні Дмитра Медведєва.

Феєрверк на тлі руїн

Учора урядовці — раніше, ніж Держкомстат — оприлюднили статистичні дані динаміки внутрішнього валового продукту. І це не дивно, що чиновники так поспішали: Кабмін Миколи Азарова продемонстрував, на перший погляд, феноменальні успіхи! Так, за перший квартал ВВП зріс на цілих п’ять відсотків, а за березень нинішнього року було зафіксовано плюс 6,7%. Цифри виглядають солідно, адже торік, як ми знаємо, внутрішній валовий продукт упав на цілих 15%.