Справжні дива там, де повінь

Справжні дива там, де повінь

Нагадаємо, що місяць тому, на Івана Купала, під час святкування етноліта на озері Світязь, що на Волині, було оголошено Топ–21 природних чудес України. При цьому претендентів на місце у фіналі від усіх регіонів України було рівно сто. Від купальського старту минув рівно місяць й нині фаза фінального інтернет–голосування за сімку кращих природних див добігає кінця. Уже 26 серпня, після голосування в «павутинні» та остаточного слова експертів, Оргкомітет загальнонаціональної акції «Сім природних чудес України» на чолі з ініціатором конкурсу, народним депутатом Миколою Томенком, на території Київської фортеці офіційно оголосить сімку переможців. Наразі ж, за сімнадцять днів до цього «часу Х» стабільно лідирують наступні природні чудеса...

Скидаймося на залік

Скидаймося на залік

Такого висновку дійшли у Департаменті Державної служби боротьби з економічними злочинами МВС, проаналізувавши результати боротьби з корупцією та хабарництвом у сфері освіти протягом цього року. Нечистих на руку освітян підрозділи ДСБЕЗ виявляли не самотужки, а спільно з Генпрокуратурою, СБУ, ДПА та Міністерством освіти і науки. Результат: лише цього року викрито 485 злочинів у системі освіти (більшість із яких підпадають під категорію службових). А це й двісті фактів хабарництва, й майже сотня фактів розкрадання майна. Нині до кримінальної відповідальності притягається 121 освітянин, кожен четвертий із них є керівником навчального закладу — інституту, ПТУ, школи чи дитячого садка. Загальна сума збитків від їхньої діяльності — майже три мільйони гривень.

Рятуйте дуба!

Семисотрічному запорізькому дубу знову загрожує загибель. Про це «УМ» повідомили в прес–службі Запорізької мерії, адже днями міський голова Євген Карташов звернувся до Міністерства охорони навколишнього середовища та Міністерства культури з проханням направити до Запоріжжя фахівців, які можуть продовжити життя знаменитого дуба.

Високі тиради навколо параду

За два тижні до святкування 17–річниці Незалежності України Прем’єр Юлія Ти­мошенко несподівано закликала Президента Віктора Ющенка відмовитися від проведення військового параду на майдані Незалежності, а додаткові кошти, заплановані на його підготовку, спрямувати на подолання наслідків стихії у Західній Україні. «В умовах, коли десятки тисяч громадян втратили житло, позбавлені елементарних умов для проживання та перебувають у складному психологічному стані, парад військ, артилерійський салют та святковий феєрверк буде сприйнято як виклик людському горю», — йдеться у листі Прем’єрки до Президента, який одразу потрапив до ЗМІ.

«Бориспіль» кримінальний

«Бориспіль» кримінальний

Про це «УМ» повідомили у Департаменті зв’язків з громадськістю МВС. Так, лише з початку року в міжнародному аеропорту «Бориспіль» зареєстровано 141 (!) крадіжку особистого майна громадян. На Богомольця, 10 переглянули статистику крадіжок з валіз пасажирів протягом 2005–2007 років і вхопилися за голову: кількість викрадених особистих речей зросла майже в чотири рази. І це лише згідно з тими повідомленнями про злочини, за якими порушено кримінальні справи. Реальний стан справ значно гірший: аеропорт «Бориспіль» здавна має славу «поглинача» цифрової техніки та дорогоцінних речей з валіз відпочивальників. Адже, за даними Генпрокуратури, лише до найбільших авіаперевізників у 2007 році надійшло більше 11 тисяч звернень пасажирів про відшкодування збитків від розкрадання багажу та майже 2 тисячі — цього року.

Очна ставка для Кернеса

Учора о десятій ранку мав відбутися повторний допит Геннадія Кернеса, утім секретар Харківської міськради до слідчих так і не прийшов. «Вони запрошують мене в приміщення Київського слідчого ізолятора №13. Я не знаю, згідно з якими процесуальними нормами вони пропонують мені приходити на допит у СІЗО, тому я не прийду, — обурювався пан Кернес ще позавчора під час спілкування з пресою. — Крім того, у мене є безпосередні обов’язки секретаря міськради, якими я повинен займатися».

Погоджуйте — отримаєте ділянку

Неабиякий земельний скандал уже місяць триває на Черкащині. З подачі місцевої облради (зрозуміло, що не без відома її голови та окремих зацікавлених депутатів) розбазарюється прибережна смуга Дніпра біля села Сокирне. Варто відзначити, що ця мальовнича місцевість з виходом до Кременчуцького водосховища — зовсім неподалік обласного центру й тому неабияк «впала в око» місцевим можновладцям.

Прокурори не можуть і не хочуть

Прокурори не можуть і не хочуть

На початку цього тижня жителі Ірпеня, що під Києвом, утворили «живий ланцюг» в центрі міста — на розі вулиць Третього Інтернаціоналу і Тургенівської. Причина — протест проти незаконного, на їхню думку, зведення приватним підприємством «Сфера 2012» багатоповерхівок у центрі міста, що призведе до чергової вирубки кількох сотень сосон у зеленій зоні. У принципі, подібні акції на межі людського відчаю впродовж останніх років вже є звичними для курортного Приірпіння, яке поки що ще зберігає свій неофіційний статус «легенів столиці». Але цей останній протест показовий тим, що відбувся через кілька днів після іншої події — наприкінці минулого тижня саме в Ірпені обласний прокурор Олександр Гардецький проводив координаційну нараду керівників правоохоронних органів Київщини. Одним із головних питань наради був і земельний дерибан. Виходить так: яке місце б не обрали правоохоронці для координації дій щодо боротьби із земельними оборудками, менше цих оборудок там не стане. І на це є свої причини.

Знімай погони, «перевертню»

Знімай погони, «перевертню»

Таку невтішну статистику навів цього тижня начальник служби внутрішньої безпеки МВС Василь Слободяник. Мало цього, лише за останні п’ять місяців за матеріалами СВБ порушено 313 кримінальних справ проти міліціонерів. За словами пана Слободяника, найбільше «перевертнів», згідно з кількістю порушених справ, на Донеччині — 22 справи, в Криму — 18, на Одещині — 16, на Луганщині і Харківщині — по 13 та в столиці — 15 кримінальних справ. Найбільше порушують закон ті підрозділи, які найбільше контактують із населенням: працівники ДАІ — 38 справ, співробітники карного розшуку та дільничні інспектори — за 36 порушеними справами та слідчі — 17. Отже, на Богомольця, 10 є над чим замислитися.

Обираймо сім природних чудес України!

Обираймо сім природних чудес України!

Отже, у переддень свята Івана Купала розпочався фінал цьогорічної акції «Сім природних чудес». Якщо у минулому році українці обрали сімку історико–архітектурних чудес, то цього року визначаються із сімкою див рідної матінки–природи. Про хід акції та презентацію природних чудес з різних регіонів країни «УМ» неодноразово повідомляла. Те, що оголошення фіналістів організатори акції запланували провести на березі озера Світязь, на Волині, вказувало, що найбільше озеро країни з лікувальними властивостями однозначно потрапить до фіналу.