Дев’ять років без права на вирок

Дев’ять років без права на вирок

Апеляційний суд міста Миколаєва стрясають щоденні акції протесту: люди регулярно приходять висловити своє обурення непрофесійною роботою правосуддя. Однією зі справ, яка викликала широкий суспільний резонанс, стала вже знаменита на півдні України «справа Шпінди».

Приборкання норовливих

Конфлікт навколо керівництва Південно-Західної залізниці розгорівся після того, як на початку березня вийшов телесюжет передачі «Наші гроші» про те, як на місці відомчого санаторію на 11 гектарах землі, що належали здравниці ДП «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті» за кошти «Укрзалізниці» був незаконно побудований елітний приватний комплекс «Олімпік-Вілледж».

Розкаяння дезертира

22-річного Володимира, колишнього бійця військової частини в Перевальному, слідчі військової прокуратури затримали при спробі перетину україно-російського кордону. Як розповів «УМ» прес-секретар військової прокуратури Південного регіону України Павло Аксьонов, кримінальну справу за статтею «дезертирство» порушили на підставі списків, наданих командуванням ВМС України.

Заблоковані огірки

Заблоковані огірки

Увечері кілька десятків чоловіків у балаклавах, озброєні автоматами та битками, проникли на територію ТОВ «Херсонський тепличний комбінат» та паралізували його діяльність. Майже 130 працівників підприємства виявилися заблокованими на робочих місцях.

Стоять коні на припоні

Стоять коні на припоні

У Миколаєві кілька днів поспіль люди були змушені йти на роботу та з роботи додому пішки, а в Херсоні щодня більше половини автобусів не виходить на маршрути. Водії стоять біля своїх машин і просто відмовляються їхати. До такого кроку перевізники вдалися, вимагаючи від влади дозволу на підвищення щонайменше удвічі вартості проїзду, оскільки значне здорожчання пального робить поїздки збитковими.

А гроші — бійцям!

А гроші — бійцям!

«УМ» свого часу вже писала про миколаївського пенсіонера Анатолія Ільченка, який прославився на всю Україну тим, що виграв абсолютно всі суди проти чиновників, які не бажали розмовляти з ним українською мовою. Його опонентами були мер і «губернатор» Миколаївської області, а також представники Центрального райвідділу міліції. А днями він зробив кілька благодійних внесків для підтримки бійців добровольчих батальйонів, що воюють на Донбасi, на загальну суму 37 тисяч гривень.

«Ми — в загальному строю»

«Ми — в загальному строю»

Директор Київського міського центру серця, головний кардіохірург МОЗ України Борис Тодуров разом із хірургами південного міста провів унікальну операцію на серці: прооперована під його керівництвом 36-річна пацієнтка з вродженою вадою серця вже йде на поправку.

«Поки допомагаю нашим хлопцям — доти й живу»

«Поки допомагаю нашим хлопцям — доти й живу»

Мешканці Херсона одностайно вирішили удостоїти народного звання «Людина року» простого пенсіонера, 60-річного Григорія Янченка. Це звання мужній інвалід (свого часу він втратив на війні обидві ноги та пальці обох рук) заслужив уже тоді, коли наприкінці 2014 року лише за рахунок власних зусиль зібрав понад 100 тисяч гривень на допомогу Українській армії.

«Краще б ти померла!»

Для багатьох українців ім’я Ірини Крашкової стало символом, який нерозривно асоціюється з початком протестів проти системи, які переросли в Євромайдан та Революцію гідності. Нагадаємо, 27 червня 2013 року в лікарню села Врадіївка потрапила 29-річна Ірина Крашкова, яку жорстоко зґвалтували і намагалися вбити двоє міліціонерів та таксист.

«І хто тут «Правий сектор»?»

Усе почалося з того, що жителі Херсона масово стали скаржитися на напади невідомих, які, застосовуючи грубу силу, чистили кишені своїх жертв, відбираючи гаманці та мобільні телефони. При цьому бандити представлялися «Правим сектором», через що деякі люди боялися писати заяви до міліції. Коли про це дізналися керівники патріотичної міської організації, то вирішили самостійно розібратися, хто ж це псує їм репутацію.