«Усі родичі гарбузові»

Не встигли ми підбити підсумки попереднього конкурсу, як уже надходять листи від вас, шановні наші читачі, на наступний. Причому декотрі з вас уже стали постійними учасниками наших конкурсів, а дехто бере участь у них усією сім'єю. Скажімо, Світлана Іванівна Редька з Сарнів, що на Рівненщині, пише нам на конкурси разом із невісткою Лесею Євчик, що, сподіваюся, тільки згуртовує родину.
Друкуємо рецепти пані Світлани, прості й оригінальні водночас.

«Ягода-малина»

Усе хороше рано чи пізно закінчується. Ось і літо догоріло, а разом з ним прямує до свого завершення і наш конкурс. Залишається найважча робота — визначити переможців. А поки що друкуємо рецепти останньої нашої учасниці — Коваль Світлани із села Шедієве Новосанжарського району, що на Полтавщині.

Солодке хобі

Потік листів на конкурс «Ягода-малина» від вас, наші шановні читачі, переконує — вірною дорогою крокуємо! На превеликий жаль, просто місця на шпальті не вистачає, аби надрукувати всі ваші переписи, інакше шпальту прийшлося б перейменувати зі «Смачного життя» на «Солодке...».
Проте навіть серед такої кількості листів змусив звернути на себе увагу лист від Наталі Мартиненко із села Степне, що на Полтавщині. Наталя надіслала нам 35 (!) оригінальних і цікавих рецептів, серед яких, як на мене, такі несподівані, як, скажімо, помідори в яблучному соку, варення з липи чи з бузини. Редакція поставила переді мною завдання зазнайомитися з такою цікавою дописувачкою ближче, і ось надійшов ще один лист від Наталі. Вона пише, що члени її сім'ї є постійними читачами нашої газети вже понад 10 років, а Наталя, крім того, є ще й постійною учасницею багатьох конкурсів, які влаштовує наша газета на своїх сторінках, і навіть у 1997 році стала переможницею конкурсу, який оголосила «Корона», і була гостею нашої редакції.
Наталі Мартиненко 26 років, вона тимчасово не працює, господарює вдома і вже багато років збирає різні рецепти, тож і не дивно, що вона надіслала нам таку кількість цікавих переписів. А ще Наталка любить читати детективи, слухати музику, фотографувати, дивитися кінофільми.
Просто неможливо, з огляду на незначний обсяг шпальти, надрукувати всі рецепти Наталі, тому вибрала найцікавіші.

«Всі родичі гарбузові»

Як і було обіцяно в попередніх числах нашої газети, настав час оголосити сюрприз для шанувальників різноманітних конкурсів і просто людей, які готові поділитися з читачами нашої газети своїм житейським досвідом. Радійте, всі любителі консервного ключа і повних різноманітних припасів на зиму комірчин: високий рейтинг конкурсу «Ягода-малина» додав певності і переконав нас розпочати новий. Підтримала нас у цьому починанні «Книгоноша: Книги — поштою» — наш давній партнер, люб'язно надавши для переможців наступного конкурсу призи — книжки, які згодяться у будь-чиїй господі. Тема нових «перегонів» — консервація. Саме зараз — розпал сезону збору врожаю городини та пора заготівлі овочів на зиму. Для молодих газдиньок поради старших і досвідченіших подруг на нашій шпальті стануть у нагоді, а ті, кому вже приїлася консервація власного приготування, зможуть поповнити домашню енциклопедію новими рецептами.

Інструктаж перед «тихим полюванням»

З настанням грибного сезону медичні зведення насторожують своєю сумною статистикою — кількість випадків смертельного отруєння стає приводом для серйозної розмови про гриби та небезпеку, яку вони чаять у собі.
Сотні любителів «тихого полювання» вирушають на лісові галявини, отож хочеться нагадати, що гриби слід збирати з досвідченими грибниками, вивчити прикмети, за якими розрізняють їстівні та отруйні. Не слід збирати червиві та перерослі гриби.

Фінішна пряма

Хоча фруктово-ягідний сезон саме у розпалі, проте хочу нагадати нашим читачам, що конкурс «Ягода-малина» триватиме лише до кінця серпня, а там будемо підбивати підсумки, адже ми оголошуємо наступний конкурс, тож ті, хто не встиг узяти участь у цьому кулінарному змаганні, мають нагоду випробувати долю у наступному. Оголошення переможців планується десь на початок вересня, тож спішіть усі ті, хто має чим поділитися з нашими читачами.
А поки конкурс iще триває, подаємо цікавий рецепт торта-морозива «Малиновий сюрприз», який надіслала нам Білоус Оксана з Іванівців Коломийського району, що на Івано-Франківщині.

Знiмемо стрес у колi друзiв

Перефразовуючи героїню роману Моема, можна сказати: «Що таке любов у порівнянні з пивом!». Навіть у найскрутніші хвилини життя, в час душевного смутку найкращим антидепресантом стане гальба пива з порцією смаженої з цибулькою картоплі. Якщо ж запросити на це «свято живота» ще й друзів, то хороший настрій вам забезпечений. Проте не переводьте вечірку в площину банальної пиятики, підійдіть до цього процесу творчо.

Пивна церемонія

Пивна церемонія

«Півная» — не люблю це слово, воно відгонить сирістю, пліснявою й іншими неприємними запахами. У Львові заклади, де можна випити кухоль пива, називають красивим і трохи незвичним для слов'янського вуха словом «кнайпа». А в часи мого студентства найвищим шиком для іногородніх було приїхати двогодинним потягом зі Станіслава чи електричкою з Тернополя до Львова на гальбу свіжого «Львівського», яке на той час вважали чи не найкращим пивом на наших теренах (нагадаю, що в ті донезалежницькі часи асортимент цього популярного напою був більш ніж скромним — окрім «Жигулівського», згаданого «Львівського» та ще якогось місцевого трійла, важко пригадати ще щось).

Слушні поради

Конкурс «Ягода-малина» у розпалі, проте, гадаю, ніколи не пізно дати кілька порад щодо приготування солодких заготовок. Тим паче що не лише варення можна споживати взимку до чаю — фрукти з нього можуть стати чудовими прикрасами для тортів. Для цього варто лиш запам'ятати кілька порад.

«Ягода-малина» набирає обертів

«Ягода-малина» набирає обертів

Започатковуючи конкурс «Ягода-малина», ми навіть не сподівалися на таку кількість листів, шановні наші читачі. Що ж, українок, а тепер ще й українців, як показав конкурс, віддавна вважали добрими газдами, в хазяйстві яких жодна травинка-билинка не пропаде надаремно. З чого тільки, як засвідчили ваші листи, не можна варити варення — окрім традиційних суниць-полуниць, тут і гарбузи, і кабачки, і бузина. Але готувати можна, крім варення, ще й десерти, соки, мармелади, цукати. Словом, були б фінанси, наша редакція сміливо могла б видати збірку «Солодке життя з читачами УМ». На жаль, ми не спроможні здійснити такий проект, а от присвятити, окрім куточка на щотижневій шпальті, раз на місяць повністю все «Смачне життя» рецептам від наших читачів — це нам до снаги.