Наталя ПОГОЖЕВА: Держава повинна зрозуміти, що вона не є фермером чи виробником

Наталя ПОГОЖЕВА: Держава повинна зрозуміти, що вона не є фермером чи виробником

«Отак і стоїмо перед вибором: чи ще наступного року селу чекати, чи зараз землю кидати», — каже Юрій Яценко, молодий фермер з-під Недригайлова Сумської області. Як і більшість сільгоспвиробників, він розчарований цьогорічною аграрною політикою нової влади і не бачить кроків, які могли б принципово змінити ситуацію.
Зате їх бачать представники Української аграрної конфедерації, яка у День працівника сільського господарства проводитиме свій ІІ з'їзд, покликаний знайти вихід з тієї ями, в яку загнано аграрно-промисловий комплекс України. Засновники громадського об'єднання, яке згуртувало як представників великого аграрного бізнесу, так і сільгоспвиробників та членів Асоціації фермерів та приватних землевласників України, мають на меті запропонувати Президенту альтернативний до нинішнього міністерського курс розвитку сільського господарства. Про це наша розмова із Наталею Погожевою, генеральним директором Української аграрної конфедерації.

М'ясні перегони

М'ясні перегони

Саме така тенденція помітна у Черкасах. Як стало відомо «УМ», дешевим м'ясом курятини затарюють свої холодильники не тільки мешканці міста, а й підприємці. Такий запас останні, приміром, пояснюють тим, що ажіотаж навколо пташиного грипу мине, ціна на м'ясо птиці знову зросте, от тоді на замороженій курятині можна буде і підзаробити. Черкащани, за даними статистики, стали споживати курятини на третину менше: 15 тонн курятини тільки від «Нашої Ряби» в Черкасах розходиться тепер не за кілька годин, як було раніше, а протягом дня.

Дешевого — не буде

Відразу після публічних застережень санітарних служб та ветлікарів про реальну небезпеку пташиного грипу на Одещині зріс попит жителів регіону на свинину і яловичину, а ціни на ці м'ясопродукти, крім курячого м'яса, підстрибнули на 5-8 відсотків. Станом на середину листопада один кілограм свинини без кісток на одеських ринках обходиться покупцю від 31 до 35 гривень, із включенням кісток — 14 гривень.

Сало в перспективi

Харківський регіон, якщо вірити оптимістичним звітам управлінців, невдовзі може отримати статус вітчизняного беконового краю. Зосередитись на виробництві свинини в процесі відродження тваринницької галузі чиновників спокунукали не лише традиційні гастрономічні пристрасті слобожан, а й уже існуюча інфраструктура господарств області. Тобто на відміну від корівників, які зникають в регіоні з блискавичною швидкістю, власники свиноферм стійко тримають удар і навіть примудряються нарощувати обсяги виробництва.

Нашi кури не грипують

На тернопільських ринках м'ясопродукти останнім часом стали трохи дешевшими. Так, якщо ще недавно кілограм «середньої» свинини коштував 28-30 гривень за кілограм, то зараз його можна купити за 25-27. Ціна на кілограм телятини знизилась з 26-27 гривень — до 23-24. Приблизно на три гривні стало дешевшим сало, кілограм якого продавці минулих вихідних цінили у 14-15 гривень. За добру курку на Центральному ринку Тернополя сьогодні просять від 20 до 25 гривень, за гуску — 35-40, качку — 25-30, індичку — від 65 до 100 гривень.

Осінь підсолодила сподівання

Осінь підсолодила сподівання

На останніх гонах ведуть збирання цукрових буряків трудівники Хмельниччини. Селянам залишилося впорати трохи більше тисячі гектарів площі. З огляду на сприятливі погодні умови наприкінці тижня копачі, ймовірно, заглушать мотори.

Кошмари озимого поколiння

На Луганщині була зафіксована найдовша посуха з часів Другої світової війни — повідомляє начальник відділу рослинництва Головного облсільгоспуправління Микола Дзюбинський. Хоча й без нього було зрозуміло: якщо з початку серпня до середини жовтня немає дощу — тут уже є певна аномалія. Утiм мешканці Донбасу більше звикли до дещо іншої ситуації: чисте небо і спека під 40 градусів від травня до серпня, а з початком жнив — затяжні зливи.

Білого зерна буде багато

Білого зерна буде багато

Якщо у плани місцевих рисівників суттєво не втру-титься негода, то жнива завершаться не пізніше 10 листопада, сподівається перший заступник міністра аграрної політики автономії Сергій Пелагенко. За його словами, цьогоріч аграріям — а виро-щуванням білого зерна займаються нині 18 сіль-госппідприємств у п'ятьох північних районах півострова (загалом в Україні — ще на півдні Херсонщини) — гріх скаржитись на врожай. Станом на початок листопада при середній врожайності 53 центнери з гектара вони отримали понад 51 тисячу тонн продукції, що майже на 18 тисяч тонн більше, ніж торік.

Насіяла конопель — хоч «КамАЗом» вивозь

Насіяла конопель — хоч «КамАЗом» вивозь

У селі Мар'янівка Шполянського району Черкаської області правоохоронці вийшли на цілий склад марихуани. Влаштувала його у себе вдома 35-річна селянка, котра вирішила не гнути спину на буряках чи картоплі, а краще насіяти конопель.