Бунт на териконі
Ці жінки з шахтарського містечка Тернівка, що на Дніпропетровщині, в обласному центрі намагаються стукати в усі двері, прагнучи одного — привернути увагу до того, що коїться у їхньому краї. «Нам втрачати нічого», — аргументують свою рішучість зневірені тернівчанки. Їм і справді втрачати нічого, окрім своїх териконів...
Таємниця від Президента
Як «УМ» уже повідомляла, позавчора Віктор Ющенко побував у Кривому Розі. І хоча в місті гірників Президент провів зовсім небагато часу, цей день місцеві мешканці запам’ятають надовго.
Як гартувалася сталь
Не бійтеся, ви за хмарами!
Люди все більше прагнуть літати. І це — незаперечна ознака сьогодення. Її яскраве свідчення — обсяги повітряного руху у світовому вимірі — стабільно зростають. Україна теж не стала винятком. Тільки протягом першого кварталу нинішнього року польотів у нашому небі побільшало на 11,3 відсотка. Протягом останніх десяти років довжина міжнародних маршрутів у повітряному просторі України збільшилася в шість разів і нині перевищує 47 тисяч кілометрів.
Слюсар у конспірації
Про те, що підпілля ОУН-УПА на теренах Дніпропетровщини було вельми потужним, наша газета писала неодноразово. Принаймні вже зараз можна стверджувати однозначно: цей рух опору зовсім не є притаманний тільки західним областям України. Нові факти, які з'являються на світ, чимдалі підтверджують це все наочніше. Тим важливіше, що дотепер живі-здорові нечисленні безпосередні учасники тих подій. Один із них — 82-річний Григорій Ільченко. Ще років із десять тому він великою мірою дотримувався таких звичних для нього вимог конспірації. Аж доки не пересвідчився остаточно, що хоч на старість може дихнути вільно.
«Беркут» пролетів над Павлоградом
Події на центральному стадіоні столиці України, де беркутівці на очах мільйонів телеглядачів і вболівальників «наводили порядок» на трибунах, облетіли всі ЗМІ. Та особливий резонанс ці повідомлення знайшли у Павлограді. Адже саме тут беркутівці добряче потренувалися напередодні свого вояжу до Києва.
«Дніпровський» стандарт
Дніпропетровськ, який ще недавно називали «не першим, але й не другим містом в Україні», хоче повернути собі такі «лаври». Причому завдяки його величності футболу. І річ навіть не в місцевому «Дніпрі», який колись двічі ставав чемпіоном Радянського Союзу. Питання сьогодні ставиться значно глобальніше: днiпряни прагнуть показатися в усій красі на Євро-2012.
Дніпропетровськ потрапив до четвірки українських міст, де проходитимуть матчі чемпіонату Європи 2012 року, разом із Києвом, Донецьком та Львовом. Резервні міста — Харків та Одесу — скидати з рахунків теж не доводиться. Дійшло до того, що честолюбні дніпропетровці запідозрили «резервістів» у підступних діях. Заспокоїлися тільки після того, як міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Віктор Корж авторитетно спростував такі побоювання. І взялися добудовувати красень-стадіон.
«зБОЛТнули» зайвого
Коли на наших залізницях трапляються аварії, з їх подальшим розслідуванням виникає якесь зачароване коло. Пішов під Києвом під укіс «Столичний експрес» Дніпропетровськ — Київ, а високі посадовці «Укрзалізниці» відразу заговорили на всю Україну про терористичний акт. Пізніше ж з'ясувалася причина значно прозаїчніша — до аварії призвела недбалість самих залізничників.