Бунт пiд айсбергом

Бунт пiд айсбергом

Як «УМ» уже повiдомляла, у Дніпропетровську відбулася неординарна подія. Організатори назвали її Народним віче «Суд — під суд!». Головна думка, яка звучала з вуст присутніх, — судова система, а з тим і правоохоронна, в Україні як такі перестали існувати.

Грабунок на відстані

Відразу після масової «мобілізації» населення зручний стільниковий вид зв’язку почали використовувати для легкої наживи й метикуваті аферисти. Та якщо попервах із рахунків довірливих абонентів пройдисвіти знімали гроші за допомогою примітивних есемесок на зразок «Передзвоніть мені, будь ласка» чи обіцянками солідних виграшів, то нині вони вдаються до складніших багатоходових шахрайських схем.

Знай своїх олімпійців!

Знай своїх олімпійців!

Цей куточок Сум давно чекав змін. Ще б пак: красень–манеж для легкоатлетів ховався за старими, нерівно порослими деревами і вела до нього не надто ошатна доріжка, обабіч якої розташувалися різномасті «малі архітектурні форми» — продуктові кіоски.

Самотній Кучма і Лазар Глоба серед руїни

Самотній Кучма і Лазар Глоба серед руїни

День міста у Дніпропетровську минулих вихідних відзначали, як завжди, з розмахом. І вже упродовж бозна–скількох років під знаком незаперечно фальшивої дати заснування нинішнього обласного центру — 1776 року. Як кажуть у таких випадках, ні сіло ні впало вона виникла, коли першим секретарем обкому тут був сумнозвісний Олексій Ватченко, що прославився своїм переслідуванням роману Олеся Гончара «Собор».

Дiтей пожалiли б!

Дiтей пожалiли б!

Ось уже тиждень ініціативна група мешканців Херсона пікетує мерію. Люди обурені: просто на їхніх очах і в присутності дітей пара екскаваторів зрівняла з землею чудове дитяче містечко, яке люди побудували своїми силами та за свої ж гроші. Меру Херсона Володимиру Сальдо пікетувальники передали грамоту «найгіршого градоначальника» за те, що протягом десяти років не вирішується проблема з облаштуванням дитячих ігрових майданчиків.

Брезент в асфальті

У Черкасах ввели в експлуатацію новий асфальтний завод. Ця урочиста подія була затьмарена диверсією. За словами черкаського міського голови Сергія Одарича, під час запуску заводу заклинив бітумний насос і коли його розібрали, то виявили там великий шматок брезентової тканини. Міський голова переконаний, що брезент не міг опинитися там випадково, бо бітумна система, наголошує він, — це абсолютно закрита система труб діаметром до десяти сантиметрів. А єдиним способом потрапляння в систему є труба подачі бітуму з автоцистерни в стаціонарну цистерну–накопичувач. Але там стоїть сито й аналогічні насоси.

«Беркут» проти командира: хто кого?

«Беркут» проти командира: хто кого?

На Сумщині скандал у міліцейському відомстві: 30 співробітників місцевого спецпідрозділу «Беркут» написали заяву, в якій ідеться, що їхній командир нiбито постійно вимагав у них гроші. Побори тривали не один місяць. Із заробітної плати кожен мав «відстебнути» 150 гривень. Кажуть, що хто цього не робив, повністю платні не отримував. Причому сума недоотримання була більшою, ніж 150 гривень, тобто могла сягати й тисячі.

Три роки за власний рахунок

Три роки за власний рахунок

Феміда встановила, що виставлення на продаж склозаводу відбулося з порушенням законодавства: доведено, що через незаконну приватизацію державне майно передали приватній фірмі у безоплатне користування. При цьому ні копійки грошей до державного бюджету не надійшло. Тож Господарський суд Херсонської області задовольнив позов заступника прокурора області й повернув державі Херсонський завод скловиробів, вилучивши майно підприємства вартістю майже 16 мільйонів гривень iз незаконного володіння ЗАТ «Індустріальна скляна компанія».