26 березня 1933 року

Власне, результати виборів міського голови Ромен, що на Сумщині, 28 березня стали відомими ще 26-го. Саме цього дня територіальна виборча комісія вирішила подати до суду на одного з трьох кандидатів на посаду міського голови. Нагадаємо, кандидатами були Микола Калашник, який виконував обов’язки міського голови, а до цього очолював певний час районну державну адміністрацію, недавній донеччанин, заступник голови облдержадміністрації Микола Соколов, а також представник об’єднаної опозиції, соціаліст Олексій Біловол. Пропонуємо вгадати з трьох разів, на кого з цих кандидатів було подано?

Мікроскопи для наметового табору

Пригадаймо власне дитинство: хто не мріяв про наметову романтику, кашу з димком, розмови біля вогнища... А скільком таке випало? Для більшості лишилося нездійсненним, правда? Утім не менше шестисот юних сумчан наступного літа таку мрію реалізують. І це вже напевне. Бо в області почав діяти проект «Європа-вектор». Саме таку назву матиме літній наметовий табір... Ні — базова стоянка літньої краєзнавчої експедиції, що розташується у Лебединському районі Сумщини.

Ромни: застосування «сумського варіанта»?

Наступних вихідних має бути обраний голова Ромен, одного з провідних міст Сумщини. Рішення про ці вибори прийнято у грудні минулого року. Відставка попереднього міського голови Миколи Лаврика була доволі несподіваною. Обраний уже за нині діючого обласного голови Володимира Щербаня, він ніби влаштовував його команду. Важко сумніватися і в ділових якостях Лаврика — колишнього керівника роменського об'єднання «Талан», одного з найуспішніших підприємств не лише області, а й галузі на той непростий час занепаду економіки. Та все ж формулювання «за станом здоров'я» загалом було сприйняте з недовірою.

Гривня сорок за рік роботи

Гривня сорок за рік роботи

Двадцять вісім гривень пенсії — як можна прожити за такі кошти? Втім названа цифра для сільської місцевості цілком реальна. Така пенсія є серед нарахованих за стажем роботи на Сумщині. Причому стаж того, хто «заробив» аж таку суму — 39 (!!!) відпрацьованих років. Вважайте, за кожен трудовий рік людина має аж гривню сорок копійок! Лишається дякувати, що існує поняття пенсійного мінімуму і пенсіонер отримує не цей жалюгідний мізер. Щоправда, достойною мінімальну пенсію теж не назвеш...

У Басівці «двоїться»

У селі Басівка Сумського району двійнята востаннє народжувалися 1936 року. Принаймні так стверджує статистика. Нинішній рік цю статистику порушив: у Басівці народилися аж двійко двійнят. Дві дівчинки і два хлопчики ощасливили родини Горет та Тазіахметових, повідомляє обласна агенція «Контекст-медіа».

Справжнiй чоловік завжди має при собі мотузку

Віталій Матвієнко, редактор глухівської міської газети «Народна трибуна», досить часто готує матеріали про правильну поведінку на воді чи на льоду, закликає рибалок та й взагалі громадян до обережності на водоймах. Але, певно, він сам не чекав, що газетну теорію доведеться втілювати на практиці.

Стріляв колишній у доньку нинішнього

Про по­дію, що ста­ла­ся 7 бе­рез­ня в Су­мах, пер­ші «най­с­ві­жі­ші» по­ві­дом­лен­ня ЗМІ бу­ли, як трап­ля­єть­ся, да­ле­ко не точ­ни­ми. Так, у Су­мах бі­ля пер­шо­го бу­дин­ку на ву­ли­ці Хар­ків­сь­кій дій­с­но про­лу­на­ли пос­т­рі­ли. Од­нак твер­д­жен­ня про «роз­с­т­рі­ля­ний джип» не ціл­ком вір­ні, ос­кіль­ки са­ма ма­ши­на за­ли­ши­ла­ся ці­лою. По­ра­нен­ня в го­ло­ву от­ри­ма­ли троє лю­дей, які бу­ли в ній. 37-річ­на Ок­са­на, її дво­ю­рід­ний брат Кос­тян­тин та во­дій Вік­тор. По­ві­дом­лен­ня про їх смерть теж ви­я­ви­ли­ся пе­ред­час­ни­ми: всі троє жи­ві, хо­ча жін­ка пе­ре­бу­ває у тяж­ко­му, а чо­ло­ві­ки — у ду­же тяж­ко­му.

Явлення Христа народу

Три ікони вартістю понад 267 тисяч гривень заступник начальника Сумського обласного управління СБУ Михайло Грек та начальник слідчого підрозділу управління Євген Харитонов передали своїм колегам із Брянської області, — повідомляє прес-центр Управління. Святині були знайдені в тамбурі одного з вагонів потяга «Москва—Київ» на митному посту «Хутір-Михайлівський». На дні бункера з вугіллям були сховані ікони «Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа», «Свята Трійця», «Святий Апостол Євангеліст Іоанн Богослов і Прохор». За висновками фахівців Сумського краєзнавчого музею, ікони є пам'ятками історії та культури XVII—XVIII століть. Як з'ясувало досудове слідство, їх викрали на території Росії, щоб незаконно переправити до Німеччини.

Від сумок не зарікайтеся

Герб Сум відомий історично і описаний багаторазово: це три мисливські сумки, що й дали буцімто назву місту. Та все ж кожен час прагне залишити себе не просто в історії, а й у геральдиці. Тому до славнозвісних сумок час від часу щось додавали — колесо, колбу тощо. Нинішня міська рада вирішила ще раз затвердити герб, а разом — і прапор міста. Точніше, спочатку — положення про них. Що й було зроблено на останній сесії.

Ваші авто і наші торти

Уже третій рік поспіль на урочистостях з приводу жіночого свята у Сумському управлінні МВС влаштовують незвичайний аукціон — тортів, спечених співробітниками міліції. Причому поряд зі співробітницями уже втретє у виготовленні тортів бере участь і мужчина — оперуповноважений штабу Управління МВС Олексій Шаповалов.