Храм, зачинений кулаками

Десятки людей, в тому числі й у міліцейській формі та сутанах священиків, і намет з атрибутами «майданного» побуту — саме таку картину побачив учора близько дев'ятої ранку кореспондент «УМ» на подвір'ї Свято-Миколаївської церкви, розташованої в історичному центрі Полтави. Двері храму були відчиненi, але вхід перекривали кілька рішуче налаштованих молодиків. Із «нутрощів» самої церкви линули релігійні піснеспіви. Співали півтора десятка активістів релігійної громади Свято-Миколаївської церкви УПЦ Київського патріархату, котрі разом зі своїм настоятелем отцем Олександром Дедюхіним зачинилися всередині й нікого туди не пускали.

Приборкання «непотоплюваних»

Новий керівник міліції Полтавщини Михайло Вершняк — один із «могікан», який зберіг за собою посаду начальника регіонального управління й після відставки міністра внутрішніх справ Василь Цушка. Адже під час недавнього візиту до Полтавщини навіть його попередник із «термінаторськими» замашками, Юрій Луценко, схвалив вибір свого сьогоднішнього запеклого опонента й віддав належне професійним та людським якостям генерала Вершняка. Відпрацювання подібних авансів на полтавському грунті в останнього, звісно, ще попереду.

Пісня, яку треба доспівати разом

Пісня, яку треба доспівати разом

Наша газета вже повідомляла про ініційований громадським комітетом з увічнення пам'яті видатної співачки Раїси Кириченко збір коштів на спорудеження у Полтаві пам'ятника берегині української пісні. У минулому році на рахунок благодійного фонду «Чураївна» надійшло понад 17 тисяч гривень. «Ми однаково вдячні й відомим у регіоні фірмам, підприємцям, які перераховували по кілька тисяч гривень, і приватним особам, котрі поповнювали спільну скарбничку своїми кількома десятками гривень, — зазначив у розмові з кореспондентом «УМ» один із фундаторів громадського комітету, генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» Микола Ляпаненко. — Та особливо хотілося б відзначити колектив викладачів і студентів Полтавського державного педагогічного уіверситету імені Короленка. Щоб пошанувати пам'ять найвидатніших земляків, у цьому навчальному закладі вже не вперше, образно кажучи, пускають шапку по колу. Кілька років тому саме в такий спосіб тут зібрали кошти на спорудження пам'ятника Василю Симоненку в його рідному селі на Лубенщині».

Кривавий протест чи «піар»?

Учора інформагенції поширили повідомлення про те, нібито в ізоляторі тимчасового утримання, що в Комсомольську на Полтавщині, 13 його «завсідників» порізали собі руки на знак протесту проти незадовільних умов утримання та позбавлення їх права одержувати продуктові передачі від родичів. Що ж трапилося насправді?

Обручка для «адвоката»,

Досить зрілий вік, кімната для офісу в Будинку культури, яскрава вивіска про надання юридичних послуг і навіть метка помічниця-секретарка — ці атрибути респектабельності, без сумніву, додавали впевненості адвокату Рустаму, котрий «кинув якір» у невеликому райценті Гребінка, що на Полтавщині. Тримав він марку й у ціні на свої послуги. Маючи в кишені менше тисячі гривень, годі було сподіватися на увагу містечкового світила юриспруденції.

Спецоперація «Дуля»

Спецоперація «Дуля»

Послухати новоявлених революціонерів із «Народної самооборони» — Юрія Луценка й Тараса Стецьківа — минулої п'ятниці на площу Незалежності у Хмельницькому прийшли більше 10 тисяч небайдужих громадян. Відвідинами міста над Південним Бугом очільник «НаСа» завершив, так би мовити, освоєння Подільського краю. Раніше він побував із презентаційною поїздкою «Самооборони» у Вінниці й Тернополі.

Личаки для «губернатора»

Свою прес-конференцію у Полтаві міністр аграрної політики Юрій Мельник почав із компліментів на адресу господарників області та глави облдержадмiнiстрацiї Валерія Асадчева. Бо ж, за словами міністра, «Полтавщина досить пристойно виглядає на карті України», за економічними показниками росту як у промисловості, так і в сільському господарстві випереджає більшість регіонів держави. Власне, такі обнадійливі результати і зумовили проведення цього тижня розширеного засідання колегії МінАПК, присвяченого підсумкам минулорічного господарювання аграріїв України, саме в Полтаві.

«Пиріжок» із дустом

«Пиріжок» із дустом

Дикунська «мода» викидати непотріб у найближчі лісосмуги чи просто на узбіччя доріг на Полтавщині набирає все загрозливіших форм: днями за якихось дві сотні метрів від автомагістралі Київ—Харків поблизу села Шершнівки Лубенського району було виявлено 2,5 тонни «безгоспних» отрутохімікатів. З огляду на стан тари і власне хімікалій не всі з них удалося ідентифікувати. Але й ті, що розпізнали, дають уявлення про масштаби потенційної небезпеки для довкілля та здоров'я людей. Окрім гранозану, серед того смердючого «скарбу», який, з усього видно, вивозили сюди потайки двома вантажівками і розвантажували вручну, знайшли сумнозвісний ДДТ, тобто давно заборонений для використання дуст...

Єпископ, який переміг своїх катів

У Полтаві з'явився пам'ятник святому Василю. Його відкрили позавчора на території Свято-Макарівського кафедрального собору Української православної церкви. Єпископа-вікарія Полтавської єпархії Василя Зеленцова архієрейський собор канонізував у 2000 році як одного з найвідоміших духовних пастирів-мучеників, закатованих комуно-більшовицькою владою.

Мільярдна гігіЄНА:

Дві вантажівки «МАН» із напівпричепами, що їх днями зупинили неподалік Полтави співробітники міліції, здавалося, нічим не відрізнялися від тисяч таких «фур», які рухаються автомагістраллю Київ—Харків. З Одеси до Харкова перевозили ними вельми ходовий базарний товар: брюки, светри, майки, домашні капці, рушники, арахіс, «Мівіну» тощо. Правда, не на весь цей «ширпотреб» супроводжуючі його особи мали належно оформлені документи, а ті ж таки харчі чомусь узагалі «забули» вписати в накладні й відповідно промаркувати...