«Гримучий» суп

Позавчора ввечері в одному з п'ятиповерхових будинків Автозаводського району міста Кременчук пролунав вибух, який ще довго пам'ятатимуть не лише сусіди шiстдесятирічного господаря однокімнатної квартири №7. Саме в ній, за даними фахівців, спочатку накопичився, а потім і вибухнув природний газ. Вибуховою хвилею буквально знесло вхідні й міжкімнатні двері, віконні та балконні рами, пошкодженими виявилися двері та скло ще десятьох квартир.

Гірке весілля

Не зі святковим настроєм зустріли Першотравень більше сімдесяти учасників весільного застілля, що почалося минулої суботи, 28 квітня, в селі Шеки Лубенського району. Адже, за інформацією Центру пропаганди головного управління МНС України в Полтавській області, 30 квітня надвечір до Лубенської центральної міської лікарні з попереднім діагнозом «харчова токсикоінфекція» зі згаданого села привезли 22 особи, в тому числі 9 дітей. При госпіталізації до інфекційного відділення медики констатували у хворих стан середньої тяжкості. Згодом туди потрапили ще 13 учасників того ж таки весілля.

Партій багато — Асадчев один

Партій багато — Асадчев один

Звістка про те, що голову Полтавської облдержадміністрації Валерія Асадчева з'їзд партії «Народний союз «Наша Україна» включив до виборчого списку своєї політичної сили, стала для його земляків несподіванкою. Адже за лічені дні до цього пан Валерій, відповідаючи на питання кореспондента «України молодої», наголошував: у позачергових виборах брати участь не збирається, і вже навіть попередив своїх нинішніх і потенційних соратників, аби вони не шукали для нього місця у жодному списку. Що змінилося відтоді? Чи відповідають дійсності чутки про те, нібито керманич Полтавщини вийшов із «рідної» Української народної партії та написав заяву про вступ до НСНУ?

Той, хто будив приспану Полтаву

За складом учасників мистецький вечір, присвячений 60-річчю відомого політика і громадського діяча, народного депутата-«нашоукраїнця» Миколи Кульчинського, нагадував своєрідну прелюдію до цьогорічного фестивалю «Мазепа-фест», якому виповнюється п'ять років. Власне, саме «мазепинці» (передусім головний режисер і ведучий «фесту» Сергій Архипчук) подбали про організацію такого вечора в залі Полтавської обласної філармонії. Щоб подякувати своєму «батькові» — фундатору і незмінному директоровi фестивалю Миколі Кульчинському.

І нехай собі дешевшає!

Своєрідною сенсацією стало зроблене минулої п'ятниці на засіданні колегії Полтавської облдержадміністрації повідомлення про те, що місцеві виробники цукру в цьому році збираються наростити потужності й видати «на-гора» того ж таки «білого золота» більше, ніж у минулому році. Сьогодні вони просять уряд виділити для дев'яти діючих цукрозаводів Полтавщини загальну «солодку» квоту обсягом 360 тисяч тонн. Поки що у столиці вдалося «вибити» для них тільки 221 тисячу — це на 20 тисяч тонн більше минулорічної квоти.

Парки «потверезішають»

Полтавська мерія почала активніше боротися з розпиттям спиртного у невстановлених для цього місцях. Окреме рішення з цього приводу міськвиконком ухвалив тиждень тому. «Батьки» міста наголошують: ідеться саме про надання такій боротьбі реального змісту в межах чинного законодавства, а не про щось цілковито нове й надзвичайне. Адже пиятика просто на вулицях, у парках чи скверах була і залишається адміністративним порушенням. Як, власне, і її незмінна «супутня» ознака — засмічування громадських місць пляшками та іншою тарою, залишками нехитрої трапези, битим склом, папером тощо. Однак якщо людині, котра кинула під ноги обгортку з-під морозива, хтось іще міг зробити бодай зауваження, то веселих компаній, які сьогодні перетворюють на «пікнікові» столи ледь не кожну лавку міських парків, чомусь «упритул не бачать» навіть правоохоронці...

«Весняне» полум'я

Пелена їдкого диму в населених пунктах, язики полум'я і суцільні чорні згарища на узбіччях доріг, луках, у прибережних зонах — таку типову для весняного сезону «великого прибирання» торішніх трави, очерету та листя зустрінеш сьогодні на Полтавщині повсюдно. Цей варварський спосіб «утилізації» непотребу й вивільнення площ під цьогорічну рослинність не лише завдає непоправної шкоди довкіллю. Саме такі рукотворні пожежі вже «злизали» кілька покинутих господарями хат на березі річки Сули, вивели з ладу лінію електропередач поблизу Кременчука, пошкодили могили на окремих цвинтарях...

Посміхайтесь, ви таки в Одесі!

Посміхайтесь, ви таки в Одесі!

Одесити й самі точно не знають, скільки гостей з різних куточків Землі побували в них на Гуморині. Кажуть лишень, що всі готелі — від найдешевшого до шалено дорогого — на вихідні були забиті, а номери заброньовані ще місяць тому. Як розповів «УМ» начальник Департаменту рекреаційного комплексу й туризму Одеської міськради Віктор Аксанюк, першого квітня в Одеському аеропорту кожні сім хвилин сідав літак із гостями, а на самій лише вулиці Приморській організаторам довелося розмістити 300 автобусів.

Молитва після кулачних боїв

«Україна молода» першою серед всеукраїнських газет розповіла про чергове загострення конфлікту навколо Свято-Миколаївської церкви в Полтаві. Нагадаємо, що в перші дні березня, під час спроби увійти у свій храм (право на володіння ним релігійної громади Української православної церкви Київського патріархату підтверджено вже не тільки установчими документами, а й рішеннями судів), парафіян укотре побили молодики специфічної зовнішності. Останні ось уже п'ять років саме силовими методами «прикривають» зазіхання на згадану церкву кількох перекинчиків, котрі всупереч волі абсолютної більшості членів громади вирішили перейти в підпорядкування Московського патріархату, «прихопивши» з собою і церковну споруду.

Бандитський «соцзабез»

Рідні брати Сергій і Андрій Безматьорови приїхали до Миргорода з Росії. Але не для того, щоб попити цілющої тамтешньої водички. Разом із дружиною старшого брата, 28-річного Сергія, наймали в курортному місті квартиру. Ніде не працюючи, частенько вирушали на вельми специфічний промисел. Самотні пенсіонери в Миргороді й «сусідній» Полтаві охоче впускали братів у власні помешкання — хто ж відмовиться від пропонованої грошової надбавки до пенсії! Тим паче, коли навзамін пропонується лишень показати паспорт і пенсійне посвідчення та розписатися у відомості.