Вали диктаторів!

Вали диктаторів!

На півночі Африки та на Близькому Сході не вщухає хвиля народних протестів. На межі громадянської війни опинилася багата на нафту Лівія. Тамтешній лідер Муаммар Каддафі, який править країною з 1969 року, не збирається поступатися владою. І, як дав зрозуміти у телезверненні до народу син очільника держави Сейф Аль–Іслам, задля її збереження готовий потопити країну в крові.

Дні арабського гніву

Дні арабського гніву

Збуджений подіями в Тунісі та Єгипті, арабський мурашник продовжує вирувати. Позавчора в сутичках із поліцією в місті Ель–Байда на сході Лівії загинуло чотири людини. А в другому за кількістю населення місті Бенгазі, що з 1000 кілометрів на схід від столиці Тріполі, 38 учасників акцій протесту проти лівійського лідера Муаммара Каддафі отримали поранення. Ситуація в Лівії може обернутися громадянською війною, оскільки паралельно організовуються демонстрації прибічників Каддафі. У полковника, який незмінно править країною з часу Вересневої революції 1969 року, і справді вистачає палких шанувальників. Але є й опозиція, яка вчора через соціальні мережі в інтернеті закликала лівійську молодь влаштувати в країні «День гніву».

Перегнати Ірак

Бельгія побила світовий рекорд: іще жодна держава в новітній історії не жила без повноцінного уряду впродовж такого тривалого часу. Попереднє «досягнення» належало охопленому війною Іраку — минулого року окупована країна не могла сформувати кабінет упродовж 249 днів. Брюссель, який називають столицею Європи, зрівнявся з Багдадом минулої середи. А відучора вдягнув майку сумнівного лідера.

Бунт штатів

Американський долар втрачає позиції не лише на світовому ринку — дедалі меншою довірою населення національна валюта користується і в самих США. Дійшло до того, що деякі штати всерйоз замислилися над запровадженням власних грошей. Першою перейти на «штатну» грошову одиницю може Південна Кароліна — з відповідною ініціативою виступив сенатор–республіканець Лі Брайт. Він пропонує замінити зелені банкноти на справжні золоті та срібні монети. Мовляв, це дозволить мешканцям штату мати впевненість у завтрашньому дні навіть на випадок обвалу Федеральної резервної системи США під час якої–небудь чергової кризи. Конституція дозволяє штатам використовувати власну валюту, тож законодавчих проблем із втіленням цієї ініціативи в життя не виникне.

Брехня ціною в тисячі життів

Британська газета «Гардіан» опублікувала сенсаційне інтерв’ю з іракським інженером, який свого часу вперше заявив, що в розпорядженні Саддама Хусейна є біологічна зброя. Саме на основі свідчень Ахмеда Альвана аль–Джанабі, відомого американській та німецькій розвідкам під конспіративним псевдо Curveball (Кручений м’яч), Сполучені Штати Америки 2003 року почали військову інтервенцію до Іраку. Тепер інформатор ЦРУ та інших західних розвідок зізнався, що вигадав інформацію про наявність у Іраку біологічної зброї й таємних заводів з її виробництва, бо прагнув повалення режиму Саддама Хусейна.

Вирок виніс Кремль

Вирок виніс Кремль

Вирок опальному російському екс–олігарху Михайлу Ходорковському, який виголосив суддя Віктор Данилкін, насправді був написаний «нагорі». Таку резонансну заяву зробила Наталія Васильєва — помічниця судді та прес–аташе Хамовнічеського районного суду Москви, який нещодавно засудив Ходорковського та його бізнес–партнера Платона Лебедєва до нового терміну ув’язнення. В інтерв’ю російському інтернет–порталу Газета.ру Васильєва повідомила, що текст вироку Данилкіну, який упродовж усього судового процесу перебував під тиском, привезли в папці вже готовим.

Прем’єр — убивця, президент — корупціонер

Через два місяці після проведення парламентських виборів у Косовi прем’єр–міністр цього «недовизнаного» державного утворення Хашим Тачі оголосив про те, що їх переможці досягли домовленості про створення коаліційного уряду. Очолювана Тачі Демократична партія Косова (ДПК), яка отримала на виборах найбільшу кількість голосів — 32 відсотки, — домовилася про розподіл влади з «Альянсом за нове Косово» (ця політична сила має найменшу фракцію у парламенті). Лідер «Альянсу» Беджет Паколлі отримує президентське крісло, а Тачі, відмовившись від претензій на цю посаду, й надалі очолюватиме уряд. Президента Косова обирає парламент, перше засідання якого в новому складі відбудеться 24 лютого.

Не прощавай, зброє

Минулої неділі у Швейцарії відбувся референдум щодо запровадження жорсткішої системи ліцензування продажу та зберігання вогнепальної зброї. З відповідною ініціативою ще 2007 року виступила неурядова організація з протидії поширенню вогнепальної зброї, яку підтримали лівоцентристські партії, жіночі та пацифістські рухи. Але пропозиція не пройшла: «за» висловилися лише 43,7 відсотка громадян, що взяли участь у референдумі, «проти» — 56,3 відсотка. Явка становила 48,8 відсотка виборців.

Джентльмени зачекають

Джентльмени зачекають

53–тя церемонія вручення найпрестижніших у світі музичних нагород «Греммі», яка позавчора увечері відбулася в Лос–Анджелеській залі «Стейпл сентер», запам’яталася яскравим шоу й відсутністю несподіванок. Загалом «Греммі» вручають у більш ніж ста номінаціях, але найпрестижнішими вважають категорії так званої «великої четвірки»: «Найкращий альбом», «Най–
кращий запис», «Найкраща пісня» та «Найкращий новий виконавець».

Тероризм iз дитячим обличчям

За інтенсивністю терористичних атак Пакистан наздоганяє Ірак та Афганістан. Учора вибух пролунав на тренувальній базі пакистанської армії в місті Мардан, що в північно–західній провінції Хибер–Пахтунхва. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, загинула щонайменше 31 людина, понад 40 отримали поранення. Мішенню пакистанських терористів є передусім військовослужбовці. Але в учорашньому теракті вражає інше: його здійснив одягнений у шкільну форму хлопчик–підліток. Відповідальність за атаку одразу взяли на себе таліби.