Кінчай базар

Бессарабський і Житній ринки столиці запрацювали краще після того, як мер Черновецький повиганяв їхнє старе керівництво, заявила на вчорашньому брифінгу заступник голови КМДА Ірена Кільчицька. За її словами, прибуток Бессарабського ринку за цілий 2005 рік складав 160 тисяч гривень, тоді як лише за листопад минулого року, після зміни керівництва, — 151 тисячу.

І була ніч, і був ранок. День перший...

І була ніч, і був ранок. День перший...

Як ви зустріли перший день Нового року? Так отож як усі. А як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. Не повірите, але деякі люди, в цей день і в такому стані, наробили історичних вчинків і залишили за собою силу-силенну слідів в історії, а дехто навіть народитися примудрився.

Різдвяний Герострат

Цієї середи, в селі Нові Безрадичі Обухівського району, що на Київщині, згоріла дерев'яна греко-католицька церква. Село, відоме насамперед дачею Президента Віктора Ющенка, має невелику греко-католицьку громаду, яка й зібрала пожертви на будівництво церкви. ЇЇ деталі виготовили в Коломиї, перевезли до Києва, і цієї осені почали монтувати. На церковці ще навіть не встигли завершити покрівлю.

Ісус Христос суперстар і майже король

Проголосити Ісуса Христа королем Польщі запропонували незадовго перед Різдвом сорок шість депутатів Сейму. Ідея звучить принаймні екзотично, чи не так? Але не для поляків. У Польщі цю пропозицію сприйняли серйозно, і вона викликала неабияку дискусію. Чи не головний аргумент прихильників «коронування Христа»: якщо Діва Марія вважається королевою Польщі, то чому б Ісуса не назвати королем?

Московський Уолл-стріт на Подолі

Московський Уолл-стріт на Подолі

Нарешті українські кінг-конги матимуть на що вилазити, а українські «міцні горішки» отримають арену для подвигів — у Києві почали зводити справжній хмарочос. Збудований за всіма «законами жанру», він сягне 170 метрів, тобто буде найвищим у країні й матиме 44 поверхи, а на даху — злітно-посадковий майданчик для гелікоптера. «Міракс-Плаза», так буде називатися будинок, височітиме на Глибочицькій, 43, вулиці, що підіймається із Подолу на Лук'янівку. Вартість будівництва — понад 300 мільйонів доларів.

Київський космодром

Київський космодром

Київський мер Леонід Черновецький, схоже, вирішив перехопити «лаври» «великого реконструктора» у свого попередника Олександра Омельченка. Поки точаться тендерні бої навколо проекту реставрації Андріївського узвозу, Черновецький 20 вересня оголосив новий конкурс — на кращу концепцію «регенерації території охоронної зони ансамблю споруд Софійського собору». На щастя, на Святу Софію «регенерація» не зазіхає. Зате вона стосується великого історичного району між майданом Незалежності, Золотими воротами, Львівською площею, Андріївською церквою та схилом за будинком МЗС і Михайлівським Золотоверхим собором. «Мета конкурсу — це визначення умов і обмежень для того, щоб зберегти історичну ауру та колорит забудови центральної частини міста Києва, особливо території «міста Ярослава», — сказав на відкритті виставки проектів Василь Присяжнюк, начальник Головного управління архітектури КМДА.

«Путіну — від скорботного батька»

«Путіну — від скорботного батька»

Ця історія майже місяць розпочинала випуски новин у всьому світі. Олександра Литвиненка, колишнього офіцера ФСБ, що першим звинуватив верхівку російських спецслужб y корупції та тероризмі, отруїли в центрі столиці Сполученого Королівства, та ще й речовиною високої радіоактивності — плутонієм-210. За два тижні здоровий сильний чоловік, який майже двадцять років пропрацював у спецпідрозділах контррозвідки, став схожий на привида: схуд, облисів і зблід. Ще за тиждень Олександр Литвиненко помер у шпиталі, вказавши у передсмертній записці на того, кого вважав винним у своїй смерті: «Пане Путін, вам, можливо, вдасться змусити мене замовкнути, але ця тиша вам обійдеться дорогою ціною. Нехай Господь простить вас за те, що ви зробили — не лише зі мною, а й з моєю рідною Росією і її народом».

Метаморфози Андріївського узвозу

У серпні цього року голова Подільської районної ради Євген Романенко оголосив про майбутній конкурс на план реконструкції Андріївського узвозу. Це було схоже на оголошення війни: знаючи, як міська влада провела «реконструкцію» того ж майдану Незалежності, громадські організації та об'єднання митців, які працюють на узвозі, почали довготривалу облогу Подільської райдержадміністрації, щоб «київський Монмартр» «поза очі» не перетворили на ще один пам'ятник несмаку зі скла й «нержавійки».

Екстремальна рада

Сьогодні о десятій ранку має продовжитися «епічна» сесія Київради. Вона, серед іншого, продовжить розгляд міського бюджету на наступний рік.
На попередньому засіданні, у вівторок, депутати так і не скасували розпоряджень КМДА про підвищення тарифів — за це проголосували лише члени фракцій БЮТ, «Наша Україна» і Блоку Віталія Кличка — разом 43 обранці. Однак міськрада вирішила повернутися до цього питання 28 грудня і внести зміни до тарифних «вердиктів» міськдержадміністрації. Голова робочої групи Київради з перевірки обгрунтованості підвищених тарифів на комунпослуги Олександр Клюс повідомив: найближчими днями «ми вийдемо на реальну вартість комунальних послуг».

Позиційна війна:

Підвищаться тарифи чи не підвищаться? Шевченківський суд столиці (що вже казати про саму Київраду) ніяк не визначиться в цьому питанні. Спочатку він призупинив дію рішень Київміськадміністрації про підвищення з першого грудня тарифів на комунальні послуги. Команда Черновецького подала апеляцію, і судді, вочевидь не знайшовши що заперечити, скасували свою попередню постанову. Але вчора той самий Шевченківський суд знов «притримав» тарифи Черновецького, повідомляє «Кореспондент».