Скальди, ваґанти та інші...

Скальди, ваґанти та інші...

Вечір-мандрівка у середньовічні Ісландію, Шотландію та Ірландію провели минулого тижня у київському літературно-меморіальному музеї-квартирі Миколи Бажана. Гостям музею розповідали про середньовічних європейських письменників, а родзинкою вечора була їхня поезія, вперше перекладена українською мовою.

По долари — з кайфом

Першою справою після призначення на посаду начальника Управління внутрішньої безпеки в одеській міліції Костянтина Мчедлішвілі стало затримання на гарячому двох працівників одеської міліції під час отримання ними хабара у сумі 2 тисячі доларів США.

І «підсмажимось», і засмагнемо

На Україну насувається аномально висока температура. За даними Гідрометцентру, в найближчий тиждень погода в Україні буде в основному сухою та спекотною. «Короткочасні дощі можливі тільки на заході України», — говорить «УМ» директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда

У подорож по мріях

У подорож по мріях

Фестиваль «Країна мрій», заснований солістом групи «Воплі Відоплясова» Олегом Скрипкою, уперше пройшов на пагорбах краєзнавчого музею у Пирогові. До того проект багато років поспіль відбувався на Співочому полі, потім змінив локацію і хотів затриматися у парку Феофанія, та все ж знову перебрався в інше місце.

Наше майбутнє з поглядом у минуле

Наше майбутнє з поглядом у минуле

«Музеї, за своєю ідеєю, — політичні установи. У XVIII столітті всі вони були політичними установами. Існує стара ідея про те, що музеї мають бути нейтральними, тобто вони не можуть виступати за соціальну справедливість. Але зараз їх концепт змінився, тому що змінився час.

Води — по коліна

Води — по коліна

Унаслідок ускладнення погодних умов, сильних дощів та шквалистих поривів вітру, через спрацювання автоматики захисту ліній електропередач у ніч із 15 на 16 червня у шести областях сталося знеструмлення 96 населених пунктів. А саме: у Вінницькій — 29 сіл, у Львівській — 21, у Житомирській — 20, у Київській — 15, у Одеській — 6, у Черкаській — 5.

Аквапарк не для всіх

В Ужгороді спалахнув скандал на ґрунті расизму через те, що в аквапарк, який належить колишньому меру міста Сергію Ратушняку, персонал не пропускає людей iз темним кольором шкіри.

«Це приватна територія. У нас є вказівка, кого впускати, а кого не впускати», — сказала співробітниця закладу.

Там ворон кряче

Останнім часом у столиці почали виявляти на територіях дитячих садків небезпечне сусідство комах і птахів. Днями об 11-й годині ранку вихователі закладу по вулиці Луначарського у Дніпровському районі викликали рятувальників, бо на дереві оселився рій бджіл. Прибувши на місце, бійці одразу прийняли рішення провести дезінсекцію — щоб уникнути непередбачених наслідків. За допомогою аерозольного генератора «Ігеба» вони обробили місце скупчення бджiл дезінсекційним розчином.

Рівність на крові

Минулої неділі в Києві, на Оболонській набережній, пройшов «Марш рівності» за участю представників нетрадиційної сексуальної орієнтації. Кілька сотень міліціонерів охороняли акцію, в якій узяли участь майже півсотні учасників.