«Колюча» премія
Сприяти розвитку сучасної української дитячої книжки — таке завдання ставлять перед собою організатори нової недержавної літературної премії, яку, відповідно до своєї аудиторії, й назвали «Великий Їжак».
Сприяти розвитку сучасної української дитячої книжки — таке завдання ставлять перед собою організатори нової недержавної літературної премії, яку, відповідно до своєї аудиторії, й назвали «Великий Їжак».
Сьогодні парламент має скасувати скандальну постанову від 20 вересня і «узаконити» в країні природний для наших широт астрологічний час — зимовий. Про це заявив учора на погоджувальній раді лідерів парламентських фракцій Голова ВР Володимир Литвин. «Треба визнати, що прийняття цього рішення було непродуманим, таким, яке не прорахувало, не передбачило всі наслідки, — цитує Литвина інформагенція УНІАН.— Я пропоную парламентаріям (у вівторок) розглянути дане питання у першочерговому порядку... і ухвалити рішення, яке б передбачало перехід на годину назад, у зимовий період, і не переходити на літній час».
Солдати–строковики були першими, хто відвідав оновлений НСК «Олімпійський». Вони «вболівали», дивлячись на порожнє футбольне поле, в компанії зі студентами–добровольцями, для яких інтерес побувати на головному стадіоні країни переважив ті незначні відсотки можливої небезпеки, що таїть у собі кожне випробування новозбудованого об’єкта. Отже, за майже десять днів до урочистого відкриття стадіону (яке, нагадаємо, заплановане на 8 жовтня) керівництво об’єкта провело «краш–тести». Спершу на недавно встановлені глядацькі трибуни запустили три тисячі солдатиків та студентів, потім — п’ять, а ще за годину — вісім тисяч. Як iдеться на сайті НСК «Олімпійський», охочих випробувати головний майданчик майбутнього чемпіонату Європи з футболу знайшлося значно більше, тож решті довелося подякувати і повернутися додому. А «тестувальникам», на їхню радість, було запропоновано пострибати гуртом на стільцях. Вагу перших тисяч «пробних» глядачів стадіон благополучно стерпів.
86–річний етнограф та історик Микола Зінчук з карпатського села Довгопілля збирав ці казки по всій Україні, починаючи з 1970–х. Сорок років — сорок томів, конкретніше — 7 тисяч казок. «Казки Гуцульщини», «Казки Подніпров’я», «Казки Бойківщини», «Казки Закарпаття» і так далі–далі, не доїхав поки що тільки до півдня України. «Остаточно планується 44 томи. Вже готові, але ще не видрукувані, наприклад, «Казки Чернігівщини» та ще три томи», — розповіла «УМ» Дарина Максимець, директор видавництва «Букрек», яке завтра презентує титанічну працю казкаря на Львівському форумі видавців.
Завтра, в роковини смерті Павла Тичини, у село Піски, що на Чернігівщині, на його малу батьківщину, приїде цілий десант — діячі культури, поети, журналісти, а також учні столичної гімназії №191, яка носить ім’я цього талановитого і несподіваного поета радянської доби. «Будуть Іван Драч, лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка — головний редактор «Слова Просвіти» Любов Голота та художник Валерій Франчук, лауреат літературної премії ім. П. Тичини Ніна Гнатюк, режисер Сергій Архипчук», — розповідає директор київського Музею Тичини, правнучка поета Тетяна Сосновська. На жаль, у самих Пісках, попри клопотання громадськості, досі немає ні пам’ятника Тичині, ні бодай маленького музею. Своєрідною природною пам’яткою поетові стане трояндова алея, яку висадять завтра. За словами пані Сосновської, буде висаджено три десятки кущів.
Так само, як і її ославлена пресою колега Галина Колотницька, якій приписували амурні стосунки з Муаммаром Каддафі, Оксана Балінська працювала особисто з лівійським лідером та членами його родини. Вона теж виїхала з Лівії у лютому і повернулася на Батьківщину, в село Могильне на Кіровоградщині. Нещодавно Оксана, яка покидала охоплену війною Лівію вагітною, народила хлопчика, про що довідалася телекомпанія CNN.
Природоохоронна прокуратура оцінила попередньо збитки від виливу нафти в море у районі порту Іллічівськ у 300 тисяч доларів. Остаточні збитки ще підраховують, повідомляє прес–служба Міністерства екології та природних ресурсів України. За інформацією прес–служби, було зібрано 914,5 кг нафтопродуктів, які хвилями викидало на берег. Нагадаємо, що НП сталася 28 травня в нейтральних водах неподалік порта Іллічівськ, що на Одещині. Проте пляма так швидко розтеклася по поверхні моря, що наступного дня нафту виявили на 30—50 кiлометрiв північніше місця НП — на пляжах Одеси, Кароліно–Бугаза, Затоки, тобто навіть у курортних селищах, які готуються днями зустріти відпочивальників.
Удруге в Каннах Україна має підстави дістати з забутої скрині свою національну гордість і піднести її, як прапор. Короткий метр — це наш жанр, вочевидь. Цьогоріч переможницею в конкурсі короткометражок, стала 15–хвилинна стрічка «Крос» Марини Вроди. А у 2005 році український режисер Ігор Стрембіцький здобув каннську перемогу за короткометражку «Подорожні».