Від Мінських угод — до Паризьких декларацій

Від Мінських угод — до Паризьких декларацій

Зустріч у «нормандському форматі» глав держав України, Росії, Франції і Німеччини, яка відбулася минулої п’ятниці в Парижі і була покликана вирішити проблему виконання Мінських угод, породила безліч трактувань, чуток і поспішних висновків. В експертному середовищі і політикумі одні говорили про «зраду інтересів України», інші — про «дипломатичну нічию».

Спочатку танки і гармати

Спочатку танки і гармати

Сьогодні в Парижі має відбутися зустріч президентів України, Німеччини, Франції та Росії у форматі «Нормандської четвірки». Головним питанням порядку денного, звісно ж, є виконання Мінських угод. Тож не дивно, що російська сторона надіслала офіційному Києву запит про двосторонню зустріч президента РФ із Президентом України.

«Коли не воюємо — своїх грабуємо»

На лінії розмежування у зоні АТО бездоганна «тиша» в окремі дні змінюється провокаційними обстрілами бойовиками позицій ЗСУ з кулеметів та гранатометів, в «зеленці» не припиняються «мала» війна диверсійних груп та снайперські дуелі.

Москва морочить голову

Москва морочить голову

Мирні перемовини в Мінську на рівні Тристоронньої контактної групи постійно заходять у «глухий кут». По-перше, російська сторона у підгрупі з безпеки кілька разів вдавалася до демаршів, щоб примусити Україну вести діалог iз представниками бойовиків. Хоча формат роботи перемовників є лише тристороннім: Україна, Росія та ОБСЄ.

«Тобі сидіти, а тобі не сидіти»

«Тобі сидіти, а тобі не сидіти»

Такого маски-шоу Верховна Рада не знала за всі роки незалежності. Минулого четверга більшість керівників силових структур країни — Генпрокурор Віктор Шокін, глава МВС Арсен Аваков, голова СБУ Василь Грицак, начальник УДО Валерій Гелетей — прийшли до ВР у численному супроводі своїх бійців, оперативників та слідчих.

Селища-примари

Війна з окупантами на Донбасі не лише забрала тисячі життів українських військових та цивільних, змусила десятки тисяч людей покинути власні домівки, зруйнувала інфраструктуру, а й «стерла з лиця землі» цілі населені пункти.

Бойовики, час додому

Бойовики, час додому

Скористатися державною програмою «Тебе чекають удома» закликає учасників російських терористичних угруповань, які діють на Донбасі, Українська православна церква Київського патріархату.

Путін прагне «заморозки»

Уже два тижні в зоні АТО формально триває перемир’я, але тисячі російських вояків, а також чимало важкого озброєння залишаються на українській землі. Президент Петро Порошенко, посилаючись на дані української та іноземної розвідок, заявляє, що йому відомо, де саме базуються російські війська і техніка.

Ведмідь не спить

Незважаючи на відносне затишшя у зоні АТО, яке триває вже другий тиждень, Росія продовжує концентрувати вздовж кордону з Україною велику кількість військовослужбовців. Тож загроза наступу російських військ на сьогоднішній день зберігається, вважає секретар РНБО України Олександр Турчинов.

Пильнуй диверсантів

Пильнуй диверсантів

У зоні проведення антитерористичної операції зберігається відносне затишшя. А кількість обстрілів позицій ЗСУ бойовиками у ці дні є мінімальною за останні півтора року. Так, за даними штабу АТО, минулого понеділка взагалі вперше за останні місяці вздовж усієї лінії розмежування не було зафіксовано жодного випадку застосування зброї. Тож у штабі сподіваються, що це затишшя почне новий етап, коли «вирішення спірних питань і проблем перейде в площину перемовин».