Шукайте Еву

Обраний головою Європейської Ради Дональд Туск обійме цю посаду з 1 грудня, а прем’єр-міністром Польщі залишатиметься, відповідно, до кінця листопада. Але питання його наступника (чи наступниці) на чолі уряду буде вирішене, ймовірно, вже сьогодні. Принаймні так пообіцяв сам Туск.

Собі на збиток, агресору на шкоду...

Собі на збиток, агресору на шкоду...

Минулої суботи Європа знову проходила тест на розуміння тієї прикрої, але очевидної істини, що світ — а отже, й міжнародна політика — змінився. У світі, де одна держава може без жодних докорів сумління ігнорувати міжнародні договори, «відкушувати» територію іншої суверенної держави, вводити на її територію війська й заявляти, що вони «заблукали», «старі» правила і домовленості вже ніколи не будуть дійсними.

Помітили і... глибоко стурбувалися

Російські війська вторглися в Україну і прагнуть загарбати щонайменше її південний схід, щоб злити його з Кримом і проголосити тріумф «Новоросії». Цей факт, давно очевидний для українців, нарешті — після масового введення путінських військ по завершенні «мирного» саміту в Мінську — помітили й на Заході.

«Справедливий» відсів

«Справедливий» відсів

Крим готується до виборів. Ідеться, звичайно, про місцеві, що за єдиним федеральним планом відбудуться на півострові 14 вересня. Особливого ажіотажу прогнозовано не спостерігається, бо все в рамках букви і духу російської «керованої демократії». Хоча традиційної вулично-паперової агітації не бракує.

Синьо-жовтий виклик

Синьо-жовтий виклик

«Ми не лише за вас переживаємо й молимося. Ми вам... заздримо. Ви — справжні, ви боретеся за свою Батьківщину і за її майбутнє, за своїх дітей, які вже ніколи не знатимуть «совка»! І ви обов’язково переможете. А у нас, боюся, вже немає майбутнього. Саме лише болото, гниль, травля інакомислячих і «залізна завіса», — пише мені в соцмережі знайома москвичка, вітаючи з Днем Незалежності.

Невизнаний у невизнаній

Невизнаний у невизнаній

У невизнаній республіці Абхазія обрали нового президента. Місцевий центрвиборчком оголосив переможцем «президентських виборів» Рауля Хаджимбу, за якого минулої неділі в першому ж турі віддали свої голоси понад 50% виборців. Його головний конкурент Аслан Бжанія набрав 36% голосів, ще двоє кандидатів — Міраб Кішмарія та Леонід Дзапшба — заручилися підтримкою 6% і 3% виборців, відповідно.

Історія від Путіна?

Історія від Путіна?

«Все инородцы пересоливают по части истинно русского настроения», — зауважив колись Володимир Ульянов (Ленін). І, варто визнати, він мав рацію. До такого висновку спонукає нинішня активна діяльність президента Росії Володимира Путіна і його челяді щодо реставрації втраченої колись Російської імперії та реанімації штучно ним виданого «русского міра». Адже, наскільки мені відомо, й сам Путін чи то карел, чи іжора.

Операція «легалізація»

Загроза прямої військової інтервенції Росії в Україну посилилася. Про це свідчить не лише активізація скупчення російських військ біля наших кордонів, а й інші ознаки, на які звертає увагу й міжнародна спільнота. Зокрема, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що така небезпека «безперечно вища зараз, ніж іще кілька днів чи місяців тому».

«Чорна» хвороба

«Чорна» хвороба

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кількість померлих від геморагічної лихоманки Ебола у країнах Західної Африки станом на 5 серпня сягнула 887 людей. Як повідомляє інформагенція «Рейтер», із них 358 загинуло у Гвінеї, 255 — у Ліберії, 273 — у Сьєрра-Леоне та один хворий — у Нігерії.