Терміново потрібні новосели!

На оголошення державних чиновників вступати до лав пільгової програми «Доступне житло» відгукнулося значно менше охочих, ніж сподівалися. Збентежений виконавець — Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву — навіть провів з цього приводу прес–конференцію. «Сьогодні учасниками програми стали 256 сімей. Документи ще 434 претендентів нині перебувають на стадії розгляду. На ці потреби вже використано 39 млн. гривень, які виділила держава. До кінця року залишається небагато часу, а всього у нашій програмі можуть взяти участь до 800 сімей», — заявив голова правління держфонду Леонід Рисухін.

Віддати «брату» все!

Судова тяганина між національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та приватним трейдером «Росукренерго» завершилася прогнозовано. Позавчора ввечері сторони оприлюднили текст домовленості. За нею, «РУЕ» погашає свою заборгованість: перед «Нафтогазом» — 1,7 млрд. доларів та перед російським «Газпромом» — 810 млн. доларів. Сама компанія отримує 12,1 млрд. газу, що нині належить «Нафтогазу».

Щось у бензобаку деренчить...

Із настанням холодів українців усе рідше сідатимуть за кермо залізного друга. З одного боку — через ожеледь, з іншого — через вартість пального. Бензин в Україні розпочав прогнозоване вже давно подорожчання. І хоча темпи зростання його вартості в останні дні дещо уповільнилися, це не має нікого вводити в оману, — стверджують експерти. Реальна податкова та економічна ситуація сприяє подорожчанню енергоносіїв.

І все–таки дешевий газ існує?!

І все–таки дешевий газ існує?!

Головним ньюзмейкером Чорноморського економічного форуму став міністр промисловості та енергетики Азербайджану Натік Алієв. У кулуарах він зізнався українським журналістам, що його держава готова підписати угоду, укладену за результатом візиту до Києва президента Азербайджану Ільхама Алієва. Йдеться, нагадаємо, про додаткові обсяги постачання нафти та скрапленого газу. «Обидві угоди пройшли оцінку експертів двох країн, і сьогодні триває процедура підпису. Ще 10—15 днів — і вони будуть підписані», — заявив Натік Алієв.

А ми біля моря!

В Україні з’явився третій регіон — після Донбасу та Львівщини — який вирішив концептуально підійти до пошуку коштів для свого розвитку. Ним став Крим, де минулими вихідними проходив інвестиційний форум. Чорноморський економічний форум–2010 організувала Рада Міністрів автономії, а патронував його особисто Президент Віктор Янукович. Главу держави чекали в Ялті, де він мав виступити з програмною промовою, але Віктор Федорович надав перевагу спілкуванню з обуреними підприємцями на Майдані. Відсутність першої особи розхолодила місцевий політичний та господарський істеблішмент, який попри чудову організацію дійства представ на форумі другими особами.

Два тижні на роздуми

Два тижні на роздуми

Податковий кодекс завис у повітрі. Політики та чиновники вже встигли втомити українців своїми прогнозами на тему «Підпише Президент кодекс чи ветує його?», а Віктор Янукович тримає паузу. Так, спочатку перший віце–прем’єр Андрій Клюєв сказав, що глава держави поставить свій автограф під документом, а зміни на вимогу підприємців вноситимуть потім. Майже одразу ж у відповідь на цю заяву з’явилася думка неназваного джерела з адміністрації Президента, що Янукович все–таки готовий накласти вето на кодекс.

Бліцкриг під загрозою

Підтриманий Верховною Радою ще минулого четверга Податковий кодекс може стати законом будь–якої миті. А може й не стати — принаймні в тому варіанті, за який голосували нардепи. Питання життя і смерті нового закону, а разом із ним виживання мільйонів дрібних підприємців, нині вирішує одна людина — Президент Віктор Янукович. Варто йому поставити свій автограф під кодексом — і все: неоднозначно сприйняті норми набудуть законної сили. Розробники документа та його опоненти нині висувають категоричні прогнози на тему «Підпише чи не підпише?», а сам Віктор Федорович тримає паузу.

Протриматися два роки

Експерти Міжнародного валютного фонду погодилися надати Україні другий транш кредиту «стенд–бай». Якщо тепер їхню думку підтримає і керівництво фонду, то 1,6 млрд. доларів уже найближчим часом перекочують до наших кишень. Утім ніхто у нашій державі — ні влада, якій без кредитів нікуди, ні опозиція, що закликає світ не давати гроші уряду Азарова, — не сумнівається: кошти будуть! А це значить, що гострота проблем — фінансових, соціальних тощо — у нашій державі зменшиться.

Подайте, бабусю, на олігархів!

Подайте, бабусю, на олігархів!

Влада запустила годинниковий механізм до початку дії нового Податкового кодексу. Проурядові парламентарії, натхненні закликами Банкової, готові підтримати документ вже цього тижня. Голова Верховної Ради Володимир Литвин пообіцяв працювати навіть вночі — якщо виникне така необхідність. Нардепи мали отримати на руки проект кодексу тільки сьогодні, але Кабмін, відповідно до регіональних традицій вищого керівництва, спрацював стаханівськими темпами: на сайті Ради законопроект з’явився на чотири дні раніше.

Не наш «сантехнік»

Не наш «сантехнік»

Президент Віктор Янукович зробив призначення в уряд після конституційної «антиреформи». Тепер, як відомо, йому не треба згоди парламенту на призначення очільників міністерств та відомств. Кандидатура першого «непогодженого» хоча й не стала несподіванкою, але виявилася політично знаковою: крісло керівника МНС посів колишній глава секретаріату Президента Віктора Ющенка — Віктора Балога.