Труби, ракети і м'ясо:

Аби продовжити нафтогін «Одеса—Броди» до Плоцька, полякам потрібні гарантії поставок каспійської нафти від самих експортерів. Про це заявив учора Яцек Ключковський, Надзвичайний і повноважний посол Польщі в Україні. «Наша позиція чітка і зрозуміла — ми хочемо брати участь у цьому проекті, — сказав пан посол. — Але, з іншого боку, нам потрібні гарантії від постачальників — від Азербайджану й Казахстану, про їхню участь у поставках нафти». На думку амбасадора, для добудови труби необхідна міжурядова угода, підкріплена експертним обгрунтуванням, а «ні в Україні, ні в Польщі зараз немає відчуття і гарантії, що цей проект буде рентабельним у майбутньому».

«Російський ведмідь» не пускає «шоколадного зайця»

«Російський ведмідь» не пускає «шоколадного зайця»

Минулої суботи народному депутатові Петрові Порошенку було відмовлено в перетині кордону Російської Федерації. Інцидент трапився в аеропорту «Пулково» в Санкт-Петербурзі. Пан Порошенко прибув туди чартерним рейсом з приватним візитом, але тут же на місці почув, що його оголошено персоною нон грата.

«Дружба народів» і «формула міграції»

«Дружба народів» і «формула міграції»

Реєструватися у «старшого брата» чи ні? Після того як 15 січня в Росії вступили в дію нові імміграційні закони, кожен іноземець, в'їхавши на територію РФ, має стати на міграційний облік протягом трьох днів. «А як же дружба?», — виникло резонне запитання в українського МЗС, адже, за українсько-російськими угодами про безвізові поїздки, ми у них і вони у нас можуть перебувати без реєстрації 90 днів.

Держава повернула борг

Верховний Суд 26 січня нарешті зняв тавро злочинців з політв'язнів Георгія Москаленка та Віктора Кукси. Їх прозвали «Першотравневою двійкою» за те, що в ніч на перше травня 1966 року вони встановили синьо-жовтий прапор над будинком Київського інституту народного господарства (нині КНЕУ). У серпні минулого року, напередодні Дня незалежності, Президент Віктор Ющенко нагородив Георгія Москаленка та Віктора Куксу орденами «За мужність» І ступеня. На той час, на них ще «висіли» радянські кримінальні статті.

Пам'ять не горить

Пам'ять не горить

Сквер імені В'ячеслава Чорновола, біля будинку в Києві, де він колись жив, перетворюється на арену бойових дій. «УМ» уже повідомляла, як вандали намагалися демонтувати пам'ятну стелу, присвячену легендарному лідерові Народного Руху. А минулої суботи, вночі, хтось підпалив дитячий майданчик, який спорудили у сквері Чорновола за участі мешканців довколишніх будинків. Останні гадають, що все це справи рук забудовників, яким міськрада ще наприкінці 2004 року віддала ділянку скверу під будівництво багатоповерхового будинку з паркінгом.

Крапки над «Інтером»

Тугий і заплутаний вузол протистояння між колективом та новим менеджментом телеканалу «Інтер» перерубав із плеча Валерій Хорошковський — головний акціонер холдингу АТЗТ «УНТК», до якого належить канал. Він рішуче підтримав менеджмент і запевнив, що всі зміни та звільнення на «Інтері» відбудуться, і то в рамках закону. Після цього журналістам, якi виступали проти скорочення зарплат, зняття з ефіру програм та звільнень без попередження, залишилося тільки йти на компроміс із генпродюсером Ганною Безлюдною та головою правління Сергієм Созановським. Або писати заяву на звільнення.

Борис Тарасюк: Я залишаю посаду, але переконаний у тому, що ми, українські патріоти, переможемо

Борис Тарасюк: Я залишаю посаду, але переконаний у тому, що ми, українські патріоти, переможемо

Позавчора ввечері Борис Тарасюк ошелешив присутніх на прес-конференції журналістів. Було очевидно, що за даного політичного розкладу прозахідний міністр закордонних справ «відставиться» рано чи пізно. Проте ще зранку того ж дня на брифінгу в МЗС речник зовнішньополітичного відомства Андрій Дещиця анонсував: завтра (тобто в середу) міністр виходить з відпустки і береться до роботи. Всі чекали рішення Шевченківського суду за позовом Тарасюка про незаконність звільнення його з посади. Чекав його і сам «непотоплюваний» міністр. Але коли суд, уже вкотре, відклали, Тарасюк пішов на розмову до Президента Ющенка й відтак вирішив піти...

Москва хоче візи?

Українські заробітчани можуть поки що перебувати в Росії за старими правилами. Про це домовилися дипломати на українсько-російських переговорах із питань міграції, повідомив учора речник МЗС Андрій Дещиця.

Крізь дачі до зірок

Крізь дачі до зірок

Ця відома обсерваторія знаходиться за Києвом, у селі Лісники. Місцина горбиста, і на одному з пагорбів і знаходиться спостережна станція з телескопами. У 1973 році, коли її ввели в експлуатацію, поруч не було нічого, лише саме село біля підніжжя пагорба. Але поступово Лісники перетворилися в зону елітних котеджів на три і більше поверхів. Їхнє світло, побоюються науковці, може зовсім закрити для астрономів нічний небосхил.

ІНТЕРпристрастi

ІНТЕРпристрастi

На каналі «Інтер» — бунт. Це не шоу, це «реаліті». У четвер увечері близько ста співробітників каналу не розійшлися по домiвках, а залишилися на своїх робочих місцях. Такою була реакція колективу на рішення нового керівництва каналу урізати працівникам зарплату, не повідомивши самих телевізійників, повідомляє журнал «Телекритика».