«Злочинцем будеш ти»,

Лейтенант міліції О., оперуповноважений Ковпаківського райвідділу міліції, пообіцяв не порушувати кримінальну справу щодо громадянина Ц. за здійснений ним грабунок. Домовилися полюбовно: Ц. повертає вкрадений ним телефон та до нього — чотириста доларів, міліціонер замовчує справу. Хлопець приніс мобільний телефон Siemens і гроші. Хоча, як виявилося, грабунку не чинив і до злочину не мав жодного відношення. Але міліціонер був, певно, дуже переконливим у своєму тискові, отож Ц. вирішив розплатитися за чужий гріх хабарем, аби не розплачуватися за нього терміном ув'язнення, обіцяним горе-правоохоронцем.

Вибір: граната або 350 тисяч

Про те, які перспективи чекають його найближчим часом, приватний підприємець із Сум дізнався із доволі жорсткого повідомлення. У вікно його будинку було зроблено постріл, а разом надійшла записка: або він приносить у вказане місце 350 тисяч доларів, або наступного разу у вікно залетить граната. Додавався номер мобільного телефону, за яким потрібно було дати відповідь.

З паспортом — по грошi

Подібне запитання шосткинський міський голова Микола Нога поставив напередодні першого інвестиційного форуму Сумщини зарубіжному партнеру однієї з шосткинських фірм. Адже хотілося, аби в розмові на запланованому заході врахували думку тих, хто вже має досвід співпраці з українцями. Й іспанський бізнесмен відповів йому надзвичайно конкретно: «Навчіться казати правду».

На виставку? До Сум!

На відкритті виставкового центру в Сумах голова обласної ради Марк Берфман пригадав приказку «Уміла готувати, та не вміла подавати». Бо «готувати» в Сумах та й Україні загалом непогано навчилися ще в старі часи. А от коли повіяв ринковий вітер і з'явилася потреба просувати свої товари, багато хто виявився безпорадним, — цьому також треба вчитися. Новий центр допомагатиме і такому навчанню, і просуванню місцевих товаровиробників.

Нехай картопля зачекає

Триста п'ятдесят — дата, звісно, не надто велика, як для «губернського» міста. Але ж, нагадаймо, Суми центром губернії і не були — стали центром області, створеної 1939 року. А тому мали свої «негубернські» особливості, і аборигени пам'ятають, як власне місто народжувалося на їхніх очах: будувалося, розгороджувало «повітові» паркани, вчилося бути ошатним і вишуканим... Чимало закидів лунало щодо маргінальності обласного центру, незгуртованості його громади, яка різко зменшувалася на свята та вихідні, особливо у час копання картоплі, — люд переміщався до сіл. Минулі президентські вибори виявили, що міська громада як цілісна спiльнота в Сумах народилася й живе, здатна відстоювати свою думку та гідність.

Місце в СІЗО для районного голови

Кримінальна справа, що спричинила «переселення» до місцевого слідчого ізолятора голови Конотопської райдержадміністрації та його заступника, була порушена ще у червні. Злочини ж, у яких підозрювали вказаних осіб, належать до часу ще більш віддаленого — минулих президентських виборів. Як було засвідчено, і голова пан Калита, і його заступник здійснювали тиск на керівників дільничних виборчих комісій, пропонуючи їм показати такі результати голосувань, які відповідали б не дійсності, а бажанню районного керівництва.

26 центнерів плюс-мінус «приписки»

Як показали жнивні дні, урожайність зернових на Сумщині становить 26 центнерів з гектара. І хоча стан щодо збору врожаю не надто втішний, обласна влада твердить, що буде докладено всіх зусиль, аби його зібрати. А заступник голови обласної державної адміністрації з питань аграрної політики Володимир Сапсай пообіцяв стовідсоткове забезпечення потреб області продовольчим зерном.

Побудувати яхту, посадити дерево...

Побудувати яхту, посадити дерево...

Павло Шапошников — яхтовий капітан, удостоєний честі бути рекомендованим у члени Королівського океанського гоночного клубу, майстер спорту міжнародного класу, яхт-дизайнер, який створив більше п’ятдесяти унікальних робіт. А на найпершій власноруч побудованій яхті він iз командою першим у світі замкнув кільце навколо Європи... Як це було, він розповів «Україні молодій».

Пронизана прутом

Одинадцятирічна Тамара того дня прийшла з мамою в гості до рідних. Уже надвечір чомусь їй знадобилося спуститися до підвалу. Відкривши ляду, дівчинка намагалася намацати ногою східець, але опори не знайшла і впала донизу...

До офісу йшли п'ять років,

Ciм дозволів зможуть отримувати підприємці Сум за спрощеною системою у нововідкритому єдиному дозвільному офісі. Чотири — із земельних питань, два — з питань архітектури, один — з торгівлі. Звичайно, на тлі тих близько тисячі дозволів, які нагромаджені нашою державою на шляху підприємництва, сім — ніби зовсім мало. Та, по-перше, говорить начальник управління підприємництва та інвестування Сумської міської ради Юрій Думанчук, офіс лише починає свою діяльність, аби надалі її розширювати. По-друге, для спрощеної системи намагалися відібрати найбільш проблемні та запитувані пункти. Адже те, чого в Сумах потребують, може, раз на рік, чи й варто брати до уваги, — важливо вирішити найактуальніше.