Від солдата талліннського — до полтавського

Від солдата талліннського — до полтавського

Позавчора в центрі Полтави на території Меморіалу солдатської слави урочисто поховали прах уродженця області, гвардії старшого сержанта, командира гармати Степана Хапікала. Його останки разом з іншими було ексгумовано під час «гучного» перенесення пам’ятника Радянському солдатові з центру естонської столиці на військовий цвинтар Таллінна. Поруч із новим місцем вічного спочинку Степана Іларіоновича у символічну могилу поклали капсулу з землею із могили в Таллінні ще однієї уродженки Полтавщини, старшини медичної служби Олени Варшавської (за наполяганням її двоюрідного брата, прах жінки, єврейки за національністю, раніше перепоховали в Ізраїлі).

Напивайтеся, землячки

Не розбалувані якісною питною водою з кранів мешканці Кременчука (нагадаємо, що це місто «черпає» воду з Дніпра, який улітку періодично «зацвітає» і дарує їй відповідні «аромати») днями вкотре дістали черговий смердючий «сюрприз». Позавчора головний санітарний лікар міста Віктор Акімов видав постанову про тимчасову заборону вживання питної води з міського водогону. Фахівці виявили в ній органолептичні речовини, що подразнюють органи чуття. І хоча керівники комунального підприємства «Кременчукводоканал» запевняли, що такі відхилення не шкодять здоров’ю та перепрошували земляків за «тимчасові незручності», споживачів води «з душком» це не заспокоювало.

Європеєць із Крячківки

У селі Крячківка Пирятинсь­кого району урочисто відкрили меморіальну дошку видатному землякові — етнографу, літератору, фольклористу, археологу й антропологу Федору Вовку. Зініціювали її встановлення районна рада та міжнародна громадська організація «Полтавське земляцтво». Вони ж допомогли організувати в цей день науково–практичну конференцію, присвячену багатогранній діяльності дослідника, на базі пирятинської філії Європейського університету.

До пари, щоб не з’їли татари

До пари, щоб не з’їли татари

Учора вранці вхід до заводоуправління був забарикадований стільцями. В такий спосіб заблокували прохід на територію заводу слідчій групі кременчуцької міліції, яка, за словами начальника НПЗ Василя Овчаренка, розслідує кримінальну справу, порушену за фактом вчиненого 19 жовтня групового порушення громадського порядку.

Ще дві «газові» смерті

Позавчора близько сімнадцятої години у теплогенераторній, яка обслуговує двоповерховий шістнадцятиквартирний будинок у селі Супрунівка під Полтавою, пролунав потужний вибух газу, внаслідок якого на місці НП загинув заступник начальника місцевого житлово–комунального підприємства й отримав тяжкі травми слюсар–сантехнік. Ушкодження останнього виявилися несумісними з життям, тож через кілька годин він також помер у реанімаційному відділенні обласної лікарні. Руйнівна сила вибуху була такою, що у стінах приміщення теплогенераторної з’явилися тріщини.

Соціалістична «липа»

«УМ» уже повідомляла про звільнення Президентом голови Решетилівської райдержадміністрації Антоніни Василь­ченко, яка «за сумісництвом» очолювала тамтешню районну організацію Соцпартії. Сталося це після того, як з’явилися перші підтвердженя підозр місцевих «помаранчевих» політиків: замість декларованих товаришкою соціалісткою двох вищих освіт у неї ...немає жодної. У невеликому селищі–райцентрі ніхто не міг пригадати, коли ця «заочниця» брала «навчальні» відпустки, щоб їздити на сесії чи захист дипломів у вузи двох (!) сусідніх держав...

За Петлюру відповів Петро І

За Петлюру відповів Петро І

У ніч на минулу п’ятницю невідомі облили червоною фарбою пам’ятник російському імператору Петру І, встановлений біля входу в музей історії Полтавської битви, що в передмісті обласного центру. Співробітник приватної охоронної фірми, котрий чергував тієї ночі в музеї, стверджує, що «художники» під’їхали до бронзової двометрової скульптури на «Жигулях». Для здійснення задуму їм знадобилося кілька банок фарби — «тару» вони залишили біля пам’ятника. Кажуть, одну з них навіть не встигли використати, поспіхом відступаючи з місця події.

Утікав до коханої

Щойно Центр зв’язків із громадськістю обласної міліції повідомив про друге затримання в Хорольському районі 16–річного другокурсника одного з сільських профтехучилищ Полтавщини Павла Ч., який напередодні вночі втік від своєї «персональної» охорони, перебуваючи в реанімаційному (!) відділенні обласної інфекційної лікарні. На момент втечі він мав статус підслідного й підозрювався у скоєнні не менш «унікального» правопорушення — за три доби вересня примудрився заволодіти п’ятьма чужими автомобілями.

Петлюру «спустили в каналізацію»

Петлюру «спустили в каналізацію»

У середу в центрі Полтави демонтували кам’яну стелу на місці майбутнього пам’ятника видатному землякові — голові Директорії, головному отаману військ Української Народної Республіки Симону Петлюрі. Як повідомив кореспонденту «УМ» керівник прес–служби міської ради Віктор Кикоть, зроблено це було увечері працівниками комунальних служб міста.

Як голосувала Україна

Як голосувала Україна

Порівняно з буремними 2002–м, 2004–м і навіть 2006–м, «голосувальний» день на дострокових парламентських виборах–2007 можна вважати спокійним. «Я переконаний, що вибори пройдуть чесно й демократично, і всі політичні сили визнають їх результати», — спрогнозував у розмові з журналістами Президент, щойно вкинувши свій бюлетень до виборчої урни. Віктор Ющенко вже традиційно прийшов на дільницю, розташовану в Будинку профспілок, із сім’єю. Проголосувавши, глава держави висловив сподівання, що на виборах громадяни України «зроблять свій вибір на користь змін замість «лжестабільності», і вибір цей принесе Україні стабільний економічний і соціальний розвиток.
Прем’єр–міністр Віктор Янукович теж прийшов голосувати разом із дружиною, яку так рідко «виводить у світ», що журналісти Людмилу Олександрівну навіть не впізнали. «Женщіна, отойдітє, работать мєшаєтє!» — закричала одна з фотографів на пані Янукович, що з уже заповненим бюлетенем чекала біля виходу з кабінки для голосування свого чоловіка (Віктор Федорович свій вибір робив досить довго).
А лідер Соцпартії Олександр Мороз після голосування вирішив розслабитися й поїхав порибалити. По завершенні процесу — вже увечері, коли стали відомі результати екзит–полів, Мороз запевнив, що нічого з Соцпартією не станеться, якщо до парламенту вона не потрапить: «Будемо готуватися до наступної кампанії».
Масштабних фальсифікацій, які б суттєво вплинули на загальнодержавні результати, в день голосування спостерігачі не зафіксували. Але без пригод не обійшлося. У Чернігові побилися члени окружної виборчої комісії від Компартії і «НУНС», у Криму чоловік, не знайшовши себе у списках виборців, з горя розколошматив виборчу урну. У Харкові — традиція: помер спостерігач від КПУ. В Івано–Франківську мешканці вулиці Вагилевича не змогли проголосувати через помилку в документах, переданих прикордонною службою на виборчу дільницю. «Уважні» прикордонники перейменували їхню вулицю у... Вагінальну.