З нами — дядько Сем

З нами — дядько Сем

Учорашній день у Києві пройшов під знаком американських смуг та зірок — до столиці України прибув віце-президент США Джозеф Байден. Зробив пару компліментів теперішній владі (в особі в. о. Президента Олександра Турчинова), похваливши всі ті зміни, на які спромоглася Україна.

Рада зі східним присмаком

На момент, коли ми готували цей номер до друку, Верховна Рада України розглядала та приймала закони, так чи інакше дотичні до ситуації в Криму та на сході України. Винятком iз цього переліку стали хіба що зміни до Закону «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», який полегшив Верховній Раді та Президенту звільнення членів Нацради.

Народним ополченням — по зовнішньому ворогу

Народним ополченням — по зовнішньому ворогу

Те, що російські загарбники вже не зупиняться і просто так не підуть iз південного сходу України, очевидно кожному. Амбіції Кремля сягнули навколопланетних просторів, і це не жарт, адже російський віце-прем’єр Дмитро Рогозін заявив, що в планах РФ — колонізація Місяця та Марсу. Такі наміри мали б засмутити Казахстан, бо Рогозін додав також, що для здійснення космічних програм Росії знадобиться Байконур.

«Регіони» втрачають регіон

«Регіони» втрачають регіон

Як і очікувалось, надзвичайний з’їзд Партії регіонів, котрий проходив позавчора ввечері у Донецьку, висунув Києву низку вимог. Це — децентралізація влади, референдум, бюджетна автономія та російська мова як друга державна. «Регіонали», які збиралися на з’їзд не далі як три тижні тому, недарма призначили місцем нової зустрічі Донбас.

Мовчання — військове золото

Мовчання — військове золото

«Закрита сесія. Є всі фракції», — поінформувала на своїй сторінці у «Фейсбуці» депутатка Леся Оробець. Пізніше вона додала, що по виборах київського мера, ймовірно, можливий компроміс: перегони таки пройдуть у два тури, але при цьому буде збережена посада голови КМДА, якої пропонували позбутися.

Кому — війна, а кому...

Кому — війна, а кому...

«Бачу два важливих закони: про створення народного ополчення (на основі аналогічних законів інших країн) та про неприпустимість зриву позачергових виборів Президента в умовах військового стану», — прокоментував учора зранку депутат Олександр Бригинець порядок денний. Його колега по Раді Олесь Доній не знайшов натомість i двох позитивних моментів.

Микола Катеринчук: На роботу ходитиму пішки

Микола Катеринчук: На роботу ходитиму пішки

Можливо, цьогорічним виборам столичного голови «не пощастило» в тому, що вони проходитимуть одночасно з президентськими, тож увага киян буде переполовинена. Але що поробиш — ми живемо в часи змін. Кардинальних і докорінних змін — принаймні в це хочеться вірити.

Збережіть гривню або йдіть у відставку!

Збережіть гривню або йдіть у відставку!

Свого часу частина парламентаріїв ультимативно вимагала відставки глави Нацбанку Володимира Стельмаха — через коливання курсу долара, який Стельмах у 2009–му намагався втримати на позначці у 8 гривень. Фракція БЮТ вустами заступника голови Андрія Портнова висунула умову: або звільнення Стельмаха, або початок імпічменту для Президента Ющенка.

Референдумом по сепаратизму?

Учора під час проведення погоджувальної ради парламенту в.о Президента Олександр Турчинов не виключив, що влада таки «дасть добро» на референдум щодо територіальної цілісності України. «Я переконаний, що переважна більшість українців на цьому референдумі, який може відбутися в один день з президентськими виборами, якщо таке рішення прийме Верховна Рада, висловиться за неділиму, цілісну і унітарну Україну», — заявив Турчивов.

Є ще Юля у порохівницях

Керівник центрального виборчого штабу Петра Порошенка Віталій Ковальчук вважає, що Юлія Тимошенко повинна зняти свою кандидатуру в ім’я «єднання українського народу». «Якщо Юлія Володимирівна зголоситься взагалі розглядати таку позицію, то між Порошенком і Тимошенко відбудуться певні перемовини з цього приводу», — заанонсував Ковальчук. Він мотивував бажання вилучити з гри ЮВТ тим, що в Порошенка «найбільший рейтинг» згідно з останніми соцопитуваннями.