Життя на свої

Життя на свої

Банківським кредитам наказали дешевшати. Оприлюднив сподівання влади особисто Прем’єр–міністр Микола Азаров. Чиновник констатував: торік банківські кредити подешевшали до 14—15%. А у нинішньому році він очікує падіння вартості чужих грошей до 11—12%. Допомагатиме процесові, на думку Прем’єра, зниження інфляції. Якщо минулого року Держкомстат нарахував 9,1%, то у нинішньому уряд поставив перед собою ще вищу планку — 8,9 відсотка. А відтак одинадцятивідсоткові кредити, на перший погляд, і справді можуть бути реальністю.

2011 — без загулiв?

Українці можуть розслабитися і спокійно, але ударно працювати: обрана ними влада, незважаючи на всі об’єктивні труднощі, таки зуміла «закрутити» наступні 365 днів. А заодно й рішуче простягла руку допомоги традиційно «пропащому» січню. Такі радісні новини повідомив українському народові особисто Прем’єр–міністр Микола Азаров — у перші дні нового року, коли все прогресивне українство ще відходить від питтєво–закусочних принад святкового столу.

Дранг нах Кенігзее

Дранг нах Кенігзее

— Будь ласка, коли саме буде центр Оберзальцберга? — я вже двічі ковзнув поглядом по переліку зупинок на цьому маршруті, вивішеними біля дверей автобуса, що старанно видирався гірським перевалом угору. І не знайшовши знайомого слова «Центрум», у порушення всіх правил вирішив потурбувати водія. Дуже вже хотілося перед засніженими гірськими стежками побувати у черговому «пряничному містечку»: з його розмальованими будиночками, традиційною площею біля шпилястої ратуші, де продають підсмажені на грилі ковбаски та ще гарячіший глінтвейн.

— Центр?!! — водій подивився на мене трохи дивно і — вперше за всю подорож крученими серпантинами! — навіть трохи пригальмував. — Але ж в Оберзальцбергу немає центру!

Не відкладай заправку на завтра...

Початок нового року, як і передбачалося, став несприятливим для автомобілістів не лише через ожеледицю. Вартість найпопулярнішого пального А–95 на автозаправних станціях вже становить від 7,80 до 8,40 гривнi за літр. Надалі вартість пального тільки зростатиме, а намагання Антимонопольного комітету знайти і покарати винних у подорожчанні бензину наприкінці минулого року, на думку експертів, не матиме жодних вагомих наслідків: ні на ринку, нi серед продавців.

А не зумієте — здасте партквитки!

А не зумієте — здасте партквитки!

Прем’єр–міністр Микола Азаров блискуче втер носа безхребетним тюхтіям із числа світових економістів, які не можуть скласти точного прогнозу виходу розвинених країн з економічної кризи. У нашій державі рецесія врочисто завершиться 24 серпня нинішнього року! Саме на День незалежності. Микола Янович помітив, що цьогоріч нашій дер­жаві виповнюється кругла дата — 20 рочків, і тому вирішив поставити додаткове завдання перед підлеглими. «До серпня Україна остаточно подолає кризу — причому як в економіці, так і у суспільній свідомості», — сказав він, відкриваючи вчорашнє засідання Кабміну. Урядова команда згадала славне минуле, коли трудові подвиги присвячували знаменним датам, і взялася занотовувати дату у блокноти. «Ми ставимо перед собою масштабні завдання, і якщо цілеспрямовано будемо їх вирішувати, то ювілей відзначимо достойно», — діловито поправивши окуляри, мовив Прем’єр.

За законами Хорха

За законами Хорха

Ці кінокадри, мабуть, знають усі: невиспаний штандартерфюрер Штірліц, примруживши очі, веде рівними німецькими дорогами респектабельний ретро–автомобіль, який своїми обрисами та хромованими деталями мав символізувати для радянського глядача водночас розкіш і близький занепад Третього рейху. Логотип машини радянського супершпигуна, на відміну від транспортного засобу його колеги Джеймса Бонда, великим планом не показують — зі зрозумілих причин. Але ті, хто цікавиться, знають: Штірліц, хоча й не усамітнювався з розкішними дівчатами, як його кіношні колеги, але їздив на «Хорху–853». Автомобільні естети називають цю модель найкрасивішою машиною передвоєнних років.

«Сюрпризи» новорічної ночі

«Сюрпризи» новорічної ночі

Вони приходять разом із настанням чергового нового року — якраз під бій курантів — і з ними доведеться нам жити в новому році. Зміни до законів, нововведення та чиновницькі резолюції, які традиційно вступають у силу з 1 січня, більшою чи меншою мірою впливають на життя кожного з нас. Отож готуємося до нових податків, подорожчання бензину, цигарок та алкоголю, збільшених виплат при народженні дитини, а також пені за несплату житлово–комунальних послуг.

Отже, із першого січня на нас чекає...

Як його зустрінеш, так і будеш мати

Якби в Будинку уряду висів якийсь варіант московських курантів, то у ці дні вони би вже починали відстукувати щось весело–новорічне. Міністри де–факто завершили робочий рік ще підсумковою прес–конференцією Миколи Азарова у понеділок, останнє засідання уряду, попри довгий перелік пунктів порядку денного, було зовсім небагатолюдним, не передбачало спілкування чиновників із пресою та закінчилося як ніколи швидко. Урядовці ніби боялися запізнитися до святкового столу — накритому в одному з альпійських шале... А тим часом коридорами Кабміну помічники носили величезні кошики із шампанським, дорогим коньяком та запакованими у целофан яскравими коробками.

Володимир Лановий: Наступного року матимемо або зростання інфляції, або невиконаний бюджет

Державний бюджет наступного року викликав не тільки традиційні суперечки між владою та опозицією, а й доволі неоднозначне трактування його положень iз боку самої президентсько–прем’єрської команди. Так, урядові чиновники заявляють, що підготовлений ними документ є надзвичайно соціальним, і при цьому додають: бюджет є доволі жорстким. «УМ» спробувала з’ясувати: які саме категорії українців почуватимуться наступного року соціально захищеними, а до кого чиновницький розпис витрат повернеться спиною. Своєю точкою зору про головний фінансовий документ країни поділився доктор економічних наук, екс–віце–прем’єр України та колишній міністр економіки, колишній представник Президента у Кабміні, а нині президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Без зайвих слів

Українці отримали голов­ний фінансовий документ — за тиждень до настання нового року. Друге читання дер­жавного бюджету на 2011 рік у залі під куполом відбулося вчора у спринтерському темпі: нардепи підтримали документ, не обговорюючи жодну з двох тисяч поправок. «За» — стабільна більшість у складі 279 осіб. Доходи держбюджету визначено у сумі 281 млрд., видатки — 322 млрд. гривень. Ще 275 голосів було віддано за внесення змін щодо фінансування окремих статей.