Дослідники проаналізували ДНК нащадків темношкірого чоловіка, що жив в Ісландії, та змогли виокремити його гени. Група науковців включала в себе представників Ісландії, Франції, Беніну, Португалії.
Упродовж двох днів — у вівторок та середу — науковці кількох інститутів Національної академії наук України пікетували приміщення Президії — свого керівного органу.
У Білозірській об’єднаній територіальній громаді, котру на Черкащині ставлять нині усім за приклад, окрім усіляких новинок, на кшталт збудованих квартир для лікарів, власної газети, «посадили» недавно ще й сонячне дерево.
Вчені з’ясували, що саме люди, а не щури переносили чуму в Європі у в XIV-XIX столітті. Тим самим було спростовано тезу про те, що відповідальність за спалахи чуми несуть гризуни і блохи, які на них жили.
Президент Національної академії наук України Борис Патон дав згоду на прохання Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ ввести посаду для звільненого з полону вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського.
Харківський інженер-електромеханік Олександр Цихмистро запатентував винахід, якому може позаздрити сам Ілон Маск — засновник американської компанії Tesla, що спеціалізується на випуску електромобілів.
Робот-хірург із Китаю спеціалізується в ортопедії. Його конструкція оснащена механічним маніпулятором, системою оптичного відстеження та панеллю керування.
Лондонський музей дизайну Beazley наприкінці кожного року влаштовує виставку Beazley Designs of the Year («Дизайн року»). Цьогорічна виставка, яка триватиме до 28 січня, є вже десятою.
Які новини в галузі технологій найбільше цікавили людство протягом 2017 року? Геймери віддають перевагу відродженню Nintendo, яка випустила нову довгоочікувану консоль. А автомобілісти вказують на прагнення Ілона Маска електрифікувати вантажний транспорт.
За офіційними записами, 25 грудня виповнюється 90 років від дня народження Олеся Бердника — всесвітньо відомого письменника-фантаста, футуролога, громадського діяча, правозахисника.