Мисливські угіддя мисливцям

Який начальник не любить азартного полювання?! Втім якийсь, може, і не любить, але більшість таки непроти вирушити «на дичину». І при цьому бажано, аби «просто мисливці» не плуталися під ногами. По-сучасному кажучи, треба поставити мисливство на сучасні комерційні рейки. І, здавалося б, що в цьому поганого? Нічого, якщо такі дії є законними. Прокуратура ж Сумської області засумнівалася в законності вилучення мисливських угідь Сумської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок на користь комерційних структур. Засумнівалася, щоправда, дещо запізно: угіддя забрали минулого літа, а протести прокуратура винесла літа нинішнього. Та, певно, краще пізно, ніж ніколи.

Знекровлення донорського центру

Близько 90 тисяч хворих Сумщини, які щорічно потребують препаратів та компонентів донорської крові, можуть залишитися без цієї життєво необхідної допомоги. 10 грудня обласний донорський центр може припинити виробництво медичних препаратів. Про це повідомив на прес-конференції головний лікар центру Віктор Любчак.

Репетиція пташиного грипу

Цю особу зняли на станції Конотоп iз потяга «Москва—Софія» з підозрою на пташиний грип. І відразу постало безліч проблем: де утримувати людину; яким має бути режим у приміщенні, де перебуває хворий; як захищатися персоналу, який з ним спілкується; як профілактувати пасажирів, які їхали поруч з ним, їли в одному буфеті та ходили в той самий туалет...

«Ванюшо», не убий!

«Ванюшо», не убий!

...Уламки цього особливого снаряда лежать на столі в кабінеті начальника штабу Івана Загайка. Поруч розкладена газета, досить пошкоджена, але цілком придатна для того, щоб побачити заголовок, рекламу, фото та текст окремих матеріалів. Назва видання — Berliner illustrierte Nachtausgabe, дата — від травня 1941 року.

Самогон від міліції,

Ініціатива, як відомо, — річ, за яку карають. Але співробітники Роменського міськрайвідділу міліції, лейтенанти — оперуповноважений Д. та дільничний інспектор С.— таку прописну істину забули. Отож без будь-якого розпорядження керівництва якогось дня вирішили перевірити присадибні ділянки людей стосовно яких-небудь правопорушень. Раптом хтось мак посіяв або ще щось?

Доторканна

Рішенням позачергової сесії Сумська міська рада дала згоду прокуратурі Сумської області на притягнення до кримінальної відповідальності депутата ради Ольги Крутушкіної. Нагадаємо, Ольга Крутушкіна стала, власне, першою з команди Володимира Щербаня щодо кого правоохоронці вжили активних дій.

Глибинка — не узбiччя

Шукати роботу найближчим часом доведеться головам трьох районних адміністрацій Сумщини. Таке рішення, повідомив голова обласної державної адміністрації Микола Лаврик, продиктоване підсумками дев'яти місяців, підбитими обласною владою. А стосується воно районів, де виявлені «найпровальніші» результати соціально важливих показників, серед них Великописарівський та Липоводолинський.

Як народжується громада?

Цього року у Великій Чернеччині народилося дев'ятнадцятеро дітей. Про це завідуюча дитячим садком Людмила Заскока говорить із задоволенням. Адже ще кілька років тому демографічний баланс села був сумним: народжувалося десять-дванадцять, помирало шістдесят-сімдесят. Уже минулого року народилося двадцятеро, померло сорок вісім. Отже, цифри трохи оптимізуються. А головний лікар місцевої амбулаторії Світлана Метенко розповіла, що на обліку зараз стоять вісім вагітних. Тож до кінця року буде ще поповнення.

Де наш мільйон?

Прозорого та публічного розслідування справи щодо діяльності Фонду розвитку освіти, науки і духовності вимагала біля громадської приймальні народного депутата і голови обласних соціал-демократів об'єднаних Олександра Царенка сумська молодь. На думку пікетувальників, розслідування зайшло в глухий кут, до відповідальності намагаються притягнути не засновників фонду — самого пана Царенка, члена правління Анікеєнко, помічника нардепа Ковальову, а таких собі «стрілочників». Тому плакати називали Царенка «почесним ректором без честі», і водночас — «умом, честю і совістю СДПУ(о)». Група скандувала: «Царенко, віддай мільйон».

За що боролися?

За що боролися?

Інформація про взяття під варту голови Конотопської райдержадміністрації була надрукована в «УМ» практично одночасно з місцевою звісткою, що його з-під варти вже випущено. Тож зразу пролунав дзвінок із Дубов'язівки: «Як це Калиту відпустили? Чого це депутати захищати його почали? Ви приїдьте, ми вам розкажемо, що він на виборах тут робив! У нас коли люди дізналися, що його відпустили, то й картоплю кинули копати, ходять, говорять: що ж це таке?!»