Світло «вирублять» бомжі?

Через два тижні Московський міст «засвітиться» вдвічі яскравіше. Зараз над реконструкцією його ліхтарів працюють робітники Київміськсвітла. На Московському старі дроти замінять трьома кілометрами нових — фінських. Оновлення обійдеться столичній владі в 300 тисяч гривень, утім будівельники запевняють, що тягнути з його ремонтом далі було нікуди. «Аварійний стан» — саме такий діагноз встановили київські реконструктори Московському. «Нам майже щодня доводилося їздити на Московський і міняти там ліхтарі, бо вони своє вже відслужили. Легше зробити реконструкцію одразу — так надійніше», — розповіли «УМ» у аварійній бригаді Київміськсвітла.

Наїстися, не встаючи з канапи...

Наїстися, не встаючи з канапи...

«На вихідних вирішила влаштувати сюрприз для коханого — замісила тісто на піцу», — розповіла якось моя подруга Ірина. Та її грандіозна ідея зарекомендувати себе в новому амплуа «а ля домогосподарка» «накрилася» з гучним тріском: кулінарний «сюрприз», розплавившись, потік, від сиру забруднилася вся мікрохвильовка, а Антон заснув на дивані з пультом, чекаючи на вечерю. Як на зло, «Неаполітанську» навіть на роботі жодна душа не зацінила, бо в піцеріях готують краще. Тож наступного разу жертва «кухні» вирішила не поскупитися на зайву копійчину й замовити піцу додому — менше мороки, зіпсованого настрою і харчів. «По мінімуму гривень у 30 можна «вписатися», от тільки де краще її замовити, щоб знову не бути у програші?» — запитувала Ірина.

Друге дихання «України»

Друге дихання «України»

У понеділок біля відполірованих скляних дверей найбільшого київського універмагу «Україна» можна було помітити солідний натовп роззяв. Серед охочих заглянути всередину зібралася різношерста, від пенсіонерів до юних прихильниць високої моди, публіка. Люди заглядали у нові вітрини, на яких буквально за лічені дні з'явилися бігборди та рекламні плакати елітних торговельних марок.

Хати з лободи

Отримати квартиру в наш час майже нереально. Щасливчиків, котрим «перепадає» ключ від вистражданої столичної хати за рахунок мiста, щороку лише 80 тисяч, і це при 220-тисячній черзі. Отож ті, котрим випав фартовий ордер на житло, одразу стають об'єктом для заздрощів «добродушних» сусідів. Донедавна відчувала на собі завидки і киянка Світлана Берченко. Ще б пак: звичайній трударці після восьми років поневірянь і «відстою» в квартирній черзі перепала однокімнатна квартира в престижному районі. Та щастя жінки тривало недовго — квартиру, яку Світлана отримала від Деснянської районної державної адміністрації, поважна установа забрала назад. Пояснення, яким відкараскувалися чиновники, відповідаючи на скарги, звучить просто вбивчо: вони, бачте, переплутали і видали Світлані «чуже» житло...

Мокрі місця почали латати

З приходом осінніх дощів киянам нагадує про себе проблема стічних вод. Традиційно навіть після незначних опадів авто починають «плавати» по столичних вулицях у повному сенсі цього слова. Фахівці стверджують, мовляв, уся біда в тому, що труби для мережі дощової каналізації «мостили» ще в радянський час, тому їх товщина була розрахована неточно. «В такі вузенькі труби, як вони є, у нас вода просто не встигає стікати», — переконують вони.

Високо стою — весь Київ бачу!

Зараз Володимирська гiрка, як і прилеглі до неї столітній парк та дніпровські краєвиди, починає потроху «лисіти». Та для тих, хто не полінується ще цих вихідних піднятися на пагорб-плато, відкриється фантастичний золотий пейзаж і унікальний шанс побачити у «розрізі» всю Оболонь і Поділ.

Хочеш вижити — тримайся!

Хочеш вижити — тримайся!

Особливості національної їзди в маршрутках кожен киянин відчуває на собі щодня. «Не дрова ж везеш», — закричала сьогодні зранку моя знервована сусідка до водія. Як і треба було чекати, на «наїзди» у свій бік перевізник навіть не зреагував. Він і далі «набивав» стару «газельку» «стоячими», а то й «висячими», здираючи з пасажирів гроші за послуги...

А будинок непростий...

Днями в Оболонському провулку, 44 розпочалося будівництво незвичайної споруди. Від своїх «сусідів» майбутній будинок відрізнятиметься не тільки висотою (замовник, усупереч будівельному буму, зводитиме малоповерхівку), а й новітнім енергозберігаючим начинням. Це буде перший в Україні енергоавтономний будинок. Запропонувало київській владі таке ноу-хау відкрите акціонерне товариство «КиївЗНДНІЕП». Воно ж виступило замовником і виконавцем усіх проектних і будівельних робіт.

Осінні голоси Голосієвого

При слові «Київ» виникають величні асоціації: золотоверхі храми, осяйні, немов нові гривеники, «модні» офісні будівлі, багатолюдні станції метро. Але не всі з киян, чий звичний маршрут пролягає станціями дім—робота—пиво, знають про те, що Київ — це майже недоторкана жива природа, тихі води і заповідні хащі.

Їдеш через річечку — віддавай копієчку

Найближчим часом в Україні з'явиться не лише платний автобан, а й платні дамби. Рішення брати гроші з дачників за проїзд дамбами Київського та Каневського водосховища належить Державному комітету водного господарства України.