Як ракета над Парижем

Як ракета над Парижем

В аеропорту Ле Бурже під Парижем позавчора відбулося урочисте відкриття 49–го Міжнародного авіасалону — найбільшої та найавторитетнішої у світі виставки (і торгів) авіаційної та космічної техніки. У перші чотири дні помилуватися новинками авіапрому зможуть лише фахівці, бізнесмени та VIP–персони, а з 24 червня й до закриття 26–го авіасалон буде відкритий для широкої публіки. Вхідний квиток коштує 11 євро.

Лівійські Бровари

«Авіаудари НАТО по столиці Лівії могли спричинити жертви серед цивільного населення». Таку заяву поширило командування Альянсу після того, як лівійське керівництво організувало для журналістів ознайомчу поїздку до житлового будинку в Тріполі, бомбардування якого спричинило смерть дев’яти цивільних осіб. Серед загиблих було й двоє дітей. Ще 18 мешканців цього та сусідніх будинків отримали поранення. У заяві, розміщеній на сайті НАТО, сказано, що мішенню атаки була ракетна база, але «внаслідок збою бойової системи одна з ракет могла не влучити в ціль і спричинити жертви серед цивільних». Речник сил НАТО в Лівії Майк Брекен також визнав : «Ця технічна помилка могла спричинити певну кількість жертв серед цивільних».

Компліменті, Італіє!

Компліменті, Італіє!

Концентрація президентів на один квадратний кілометр у Римі вчора просто зашкалювала. На святкування Дня Республіки до столиці Італії з’їхалися офіційні делегації з 80 країн світу, з них 42 — на чолі з президентами. Серед гостей були, зокрема, всі глави держав — членів Євросоюзу, президент Афганістану Хамід Карзай, король Іспанії Хуан Карлос, який, до речі, народився в Римі, монарша пара Данії та Генсек ООН Пан Кі Мун. Таким представницьким нинішнє національне свято стало не випадково, адже цього року Італія святкує 150–річчя об’єднання окремих земель в єдину державу. Перші урочистості з цього приводу відбулися 17 березня, в день річниці об’єднання, а святкування за участі іноземних гостей відклали до Дня Республіки.

Коли піде Каддафі?

Воєнна операція сил НАТО в Лівії «Об’єднаний захисник», яка мала завершитися 27 червня, триватиме щонайменше до кінця вересня. «Рішення про продовження місії ще на 90 днів посилає чіткий сигнал режиму Муаммара Каддафі, що ми сповнені рішучості й надалі продовжувати операцію із захисту населення Лівії», — наголошується в комюніке, підписаному Генсеком Альянсу Андерсом Фогом Расмуссеном. Відповідне рішення одностайно ухвалила Північноатлантична Рада на рівні послів усіх 28 країн–членів НАТО. На засіданні в Брюсселі також були присутні посли Йорданії, Катару, Швеції, ОАЕ та Марокко — країн, які теж беруть участь у цій операції. «Питання не в тому, піде чи не піде полковник Каддафі, а в тому, коли це станеться. А це може статися як через певний час, так і завтра», — наголосив Расмуссен під час прес–конференції за підсумками засідання. Нагадаємо, НАТО перебрало на себе командування операцією в Лівії з 31 березня цього року.

Кайф — лише для своїх

Кайф — лише для своїх

До кінця цього року всі «кофі–шопи» в південній частині Голландії перетворять на закриті клуби, доступ до яких матимуть лише їхні постійні члени. Таке рішення ухвалив голландський уряд у рамках зміни своєї традиційно толерантної політики щодо легких наркотиків, яка навіть має власну назву — gedoogbeleid.

Тримай «мобілку» на відстані

Припущення про те, що мобільні телефони можуть викликати рак мозку, з’являлися у пресі неодноразово. Проте нинішнє попередження носить більш серйозний характер: про небезпеку, яку можуть нести «мобілки», оголосили фахівці дуже солідної інституції — Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Не політв’язень, але може вийти на волю?

Європейський суд із прав людини відмовився визнати арешт колишнього голови компанії ЮКОС Михайла Ходорковського політично вмотивованим. Водночас у вердикті наголошується, що сам арешт та утримання Ходорковського під вартою супроводжували серйозні процесуальні порушення. Тому Європейський суд постановив стягнути з Росії 10 тисяч євро компенсації на користь ув’язненого бізнесмена. Окрім того, Російська держава зобов’язана покрити судові витрати в розмірі 14,5 тисячі євро, пов’язані з розглядом цієї справи.

Закрите небо

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка вирушила з офіційним візитом до Індії, потрапила у вельми неприємну ситуацію. Близько двох годин літак «Конрад Аденауер» із державною делегацією на борту був змушений кружляти в небі над Туреччиною, оскільки Іран закрив для нього свій повітряний простір. Як повідомляє німецька агенція ДПА, у понеділок увечері, за кілька годин до вильоту, дозвіл на проліт над Іраном було отримано, але коли лайнер канцлера вже увійшов у небо над його територією, від іранської служби управління повітряним рухом надійшла вказівка негайно повернути назад.

Младич в обмін на ЄС

Після ліквідації Осами бен Ладена світ облетіла чергова сенсаційна новина: минулого четверга сербська поліція заарештувала в селі на півночі країни колишнього командувача силами боснійських сербів Ратко Младича. Його звинувачують в актах геноциду проти боснійців під час воєн, які супроводжували розпад Югославії в 1992—1995 роках. Учора адвокати 69–річного Младича збиралися подати апеляцію до сербського суду проти екстрадиції їхнього клієнта до Міжнародного трибуналу з воєнних злочинів у колишній Югославії, який засідає в Гаазі. Захисники наполягають, що Младич занадто хврорий та слабкий, щоб кудись переїздити.

Ауфідерзейн, мирний атоме!

Правляча в Німечччині коаліція ХДС/ХСС після 13 годин запеклих дискусій у ніч із неділі на понеділок ухвалила рішення: трохи більше ніж за десять років країна повністю відмовиться від атомної енергетики. Більшість із 17 німецьких АЕС буде виведено з експлуатації до 2021 року, а три інші, дещо новіші й «надійніші», вироблятимуть електричну енергію до 2022–го. Ці енергоблоки виконуватимуть роль буфера безпеки на той випадок, якщо процес переходу на відновлювальні джерела енергії просуватиметься повільніше, ніж заплановано, і країна опиниться перед загрозою енергодефіциту.