Наїлися квот...

Наїлися квот...

Хоча, за Конституцією 2004 року, до якої Україна повернулася наприкінці лютого, Президент має обмежені повноваження, але призначення деяких ключових чиновників залишаються його прерогативою. Петро Порошенко, обраний три тижні тому на посаду глави держави, отримав готові кадрові розклади, сформовані ще його тимчасовим попередником — Олександром Турчиновим.

«Батя» — до «бацьки»

Цими вихідними журналіст Мустафа Найєм оприлюднив цікаву інформацію. «За неперевіреними даними, — пише він, — родина Віктора Януковича шукає притулок у Білорусі». Нібито, провадить далі Найєм, минулого тижня син екс-Президента особисто розмовляв на цю тему з очільником Білорусі Олександром Лукашенком.

Олесь Доній: Питання коаліції вирішується кулуарно

Олесь Доній: Питання коаліції вирішується кулуарно

Олесь Доній, депутат-мажоритарник i член депутатської групи «Суверенна Європейська Україна» розповідає «УМ» про повну невизначеність у питанні перевиборів Ради. Очевидними є наступні моменти: ця Рада вже «не годиться», i перезавантажать її задовго до 2017 року.

Хто першим кине камінь в коаліцію?

Хто першим кине камінь в коаліцію?

Зробивши під час інавгурації заяву про необхідність переобрання Верховної Ради, Петро Порошенко унеможливив протилежний варіант — існування чинного парламенту до 2017 року. Президент розуміє, що за свої слова (тим паче не спонтанні, а продумані) слід відповідати.

Отримати «комісійні»

Отримати «комісійні»

За час, що минув з 25 травня, Київська міська рада встигла двічі зібратися на засідання. Якщо перше було «ознайомчим» (новообрані депутати прийшли в мерію, що називається, себе показати та на інших подивитись), то друге — столичні парламентарії спробували наповнити конкретикою.

Аншлаг Порошенка

Історія з Путіним, котрого не покликали на інавгурацію Петра Порошенка («УМ» уже писала про те, що РФ отримала запрошення на рівні представника посольства), дещо нагадує сюжет «Сплячої красуні». Зла фея, аби помститися, зурочила подію, на яку потрапила непроханою. Втім в очільника Росії такої можливості не буде.

Антитерор під «куполом»

Антитерор під «куполом»

Вчора Верховна Рада проголосувала за розширення повноважень учасників АТО, а також за обмеження громадянських прав у зоні проведення спецоперації. Під останнім мається на увазі те, що на час проведення антитерористичної операції підприємства та організації, яким «пощастило» знаходитися в районі АТО, частково або повністю припиняють свою роботу.

Василь Гацько: «Скромність нашої перемоги є відносною»

Василь Гацько: «Скромність нашої перемоги є відносною»

Вони набрали лише три відсотки на виборах до Київради, та й ті довелося відстоювати у судах. Вони провели до столичного «парламенту» лише двох своїх людей, але сповнені оптимізму й надії, що сьогоднішній успіх вдасться конвертувати у щось більш вагоме на виборах парламентських.

В Європу по Америку

В Європу по Америку

Як уже повідомляла «УМ», увечері 3 червня у Варшаві відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка та його американського колеги Барака Обами. Спілкування почалося під час урочистої вечері з нагоди вручення премії «Солідарнiсть» лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву, котрий також прибув до Польщі.

Перший пішов

Щоб перерахувати події подібного ґатунку, вистачить пальців двох рук. Першим народним депутатом, з якого зняли недоторканність, був Степан Хмара, але сталося це ще в 1990-му. А відтак за всю історію незалежної України мандат втратили всього лише п’ятеро народних обранців: Єфим Звягільський у 1994-му, Павло Лазаренко у 1999-му, Віктор Жердицький у 2000 році та Микола Агафонов у 2001-му.