Усі пісні про кохання

Усі пісні про кохання

Минулої суботи в Палаці «Україна» було багато усміхнених облич. При вході на запитання автора, чого цей концерт у глядачів викликав такий ажіотаж, одна жінка відповіла, що вони приходять зарядитися енергетикою. «Розумієте, дівчино, концерти, які організовує Поплавський як ректор Київського національного університету культури і мистецтв, заряджають мене позитивом, — зізнається пані Галина, стискаючи в руках оберемок рожевих троянд. — Коли він на сцені — це таке шоу і стільки емоцій». І тут мені пригадалася приватна розмова Михайла Михайловича з журналістом одного музичного каналу. Він тоді напівжартома зауважив: якщо канал хоче, щоб їхня аудиторія розширилася, нехай крутить кліпи університету Поплавського, інакше п’ятдесятирічні жінки ніколи їх не дивитимуться. На концерт, окрім жінок, у пошуках позитивних емоцій прийшов також Віктор Ющенко з родиною. А візитом Президента певною мірою вимірюється висока якість дійства.

Шизофренія в кадрі чи в реальності

Шизофренія в кадрі чи в реальності

Допрем’єрний показ фільму «Ілюзія страху» відбувся у вівторок у кінопалаці «Україна». Головних героїв проекту, зважаючи на популярність автора трилеру, було майже непомітно. Режисер Олександр Кирієнко стояв осторонь від політичної тусовки і дивився, як вітають із творчим успіхом віце–прем’єра. Актори теж залишилися за лаштунками. Через те в усій красі на кінопоказі явили себе шановному товариству Юлія Тимошенко, її дочка Женя, зять Шон Карр та депутати від БЮТ. Вихід картини в прокат очікується аж на жовтень. А допрем’єрний показ призначили перед виборами мера Києва. Хоча пізнувато вже. Лишилися лічені години.

Є романи, які не піддаються екранізації. У такому випадку книга залишається текстом, який у всіх на вустах, а фільм стає всього лиш рефлексією часу. Із психологічним трилером віце–прем’єра Олександра Турчинова все навпаки. «Ілюзія страху» «ковтається» за короткий вечір, а на ранок її зміст забувається. Та не може слово канути в лету, коли це слово належить амбітному чоловікові, людині влади. Щоб виправити ситуацію і зробити зі своєї книги шедевр, вирішено зняти дорогий фільм, з найкращими акторами, найкращим оператором і непоганим режисером, який вже має досвід роботи з політиками.

Побачити на дотик

Побачити на дотик

У понеділок на виставку тактильних фотографій «Доторкнутися і побачити» Юрія Білака прийшли ті люди, чиїми голосами «розмовляють» його фотографії. З київського «Українського дому», де проходила ця виставка, роботи французького гуцула «Українці» поїдуть до Чернігова, Донецька, Харкова, Львова та Івано–Франківська. І хоча сама подія, про яку писала «УМ» минулого тижня, вже отримала гучний розголос, фотохудожник вирішив «укомплектувати» її ще однією складовою.

Дегустуємо «Гоголь–моголь»

Дегустуємо «Гоголь–моголь»

На фестивалі фестивалів «Гогольfest» мистецькою «солянкою» заправляє театральна гра. Не тільки на сцені, з декораціями і в гримі, — весь «Мистецький арсенал» перетворюється у справжній театр, де ніхто не бреше. Там уміють слухати з 12.00 і насолоджуватися життям до 03.00. Очікування вистав дрезденського, угорського, пітерського театрів дорівнювало очікуванню дива. І воно, без перебільшення, сталося. «Мені ніколи не вистачало тиші. Вимкніть повністю світло. Всіх попрошу помовчати 10 хвилин і послухати тишу, — каже режисер театру «Дах» Влад Троїцький на одному із своїх майстер–класів, які відбуваються щоденно о 12.00. — Ось це називається театр, де ти зустрічаєшся сам із собою і маєш час подумати про майбутнє».

Під джаз, опівночі, безкоштовно

Під джаз, опівночі, безкоштовно

18 травня світ відзначатиме День музею. У кожного з них своя доля і свій шлях широкий. Відповідно, кожен підходитиме до святкування по–різному. Хтось приманюватиме відвідувачів безкоштовним входом, хтось — концертом «на шару», дехто пропонуватиме влаштувати мешканцям міста музейно–романтичну ніч.

Три хвилини, які вирішать усе

Три хвилини, які вирішать усе

Учора Ані Лорак із командою полетіла до Белграда, щоб на місці готуватися до «Євробачення». Запланувала всіх там вразити, але для цього співачці знадобиться щодня неперевшене вбрання. «Я навіть не уявляю, скільки в мене буде валіз. Мабуть, зо п’ять. Це ж треба взуття набрати, аксесуарів, косметики... Одна валіза буде лише із взуттям, інша — з косметикою. На мене звертатимуть увагу, бо вже сьогодні можна з упевненістю сказати — ми фаворити!», — зазначила Ані Лорак на прес–конференції перед від’їздом.

Митці і Гоголь

Митці і Гоголь

«Я хочу жити в цій країні, хочу, щоб мій син жив у цій країні, моя донька, котра народиться якраз після «Гогольfest’у», жила в цій країні та мала право пишатися цією країною», — на такій оптимістичній ноті закінчив розповідь про підготовку фестивалю фестивалів сучасного мистецтва його натхненник Влад Троїцький. Та для цього йому довелося не одну ніч не спати, щоб під одним дахом об’єднати всі мистецькі «хутори».

Щоб стати № 1

Щоб стати № 1

В Ані Лорак є щасливе число — чотири. Саме під цим номером вона виступатиме в другому півфіналі на міжнародному конкурсі пісні «Євробачення–2008» 22 травня. На запитання, чи співачка хвилюється перед такою відповідальною подією в її житті, вона відповіла, що намагається не думати про це. «Як тільки мене відвідує хвилювання, я переключаюся на щось інше, а ще співаю. Пісня — дуже хороший антидепресант», — так написала Ані в одному з чатів своїм шанувальникам.

«Пригубити» історію

«Пригубити» історію

У кінопалаці «Україна», як і було обіцяно, 4 травня кіностудія імені О. Довженка представила прем’єру історичної драми «Богдан–Зиновій Хмельницький» режисера Миколи Мащенка. Подивитися фільм прийшли поважні гості, серед яких — перший віце–прем’єр Олександр Турчинов, міністр культури Василь Вовкун, голова Державної служби кінематографії Ганна Чміль... А позаду них сиділи актори Остап Ступка, Марина Ягодкіна, чоловіки з оселедцями, одягнені у вишиванки, знімальна команда.
Доречно згадати, що у 60–х роках Микола Мащенко знімав фільми про Лесю Українку, на початку 70–х — про Павла Корчагіна, в кінці 70–х — про революціонера Овода, в середині 80–х — про капіталістів, а на початку нового століття — про мужніх українських гетьманів. Напевне тому Олександр Турчинов назвав режисера батьком кінематографа, на що сам Микола Мащенко здивувався, але не образився.

«Закон Руслани» в дії

«Закон Руслани» в дії

Руслану обікрали пірати. Її останній альбом «Амазонка» можна скачати безплатно навіть на порносайтах. Як це робиться — Руслана продемонструвала на прес–конференції журналістам. «Піратство доводить українських музикантів або до повної бездіяльності, або до зміни громадянства. Я обираю третій варіант. Хочу, щоб у споживача сформувалася природна логіка: «Шукаєш музику в мережі? Спочатку заходь до автора!». У травні на моєму сайті будуть завантажені ексклюзивні матеріали відповідної якості. Їх зможуть скачати «на шару» або заплатити скільки зможуть. Ми не повинні давати піратам заробляти на нас», — заявила про початок всеукраїнської антипіратської кампанії Руслана.