Погоду в Києві робить південь

Погоду в Києві робить південь

На «фінал чотирьох» Кубка країни Національна федерація знову одночасно зібрала найкращі чоловічі й жіночі клуби. Щоправда, свято баскетболу чимало втратило від проведення у скромному столичному залі «Меридіан». У п’ятницю вболівальники не палали бажанням добиратися майже на околицю Києва, та ще й викладати по 30—50 гривень за можливість побачити «прохідні» півфінали (до того ж усі матчі у прямому ефірі показував «Мегаспорт»). А от на вирішальний двобій чоловіків арена БК «Київ», що вміщує 800 глядачів, не змогла прийняти всіх бажаючих. Місць бракувало і вболівальникам, і журналістам, і навіть гравцям команд — учасниць «фіналу чотирьох».
Торік у Сумах усе виглядало значно привабливіше. Але, очевидно, в часи фінансової кризи інші клуби приймати турнір не хотіли, а ФБУ на оренду Палацу спорту не розщедрилася. Хай там як, від передислокації володарі призів не змінилися — трофеї знову дісталися тим самим клубам із півдня країни.

Болонський процес «вовків»

Болонський процес «вовків»

Після двох доволі легких перемог у Кубку виклику на «Київ» очікувало більш серйозне випробування. Позавчора ввечері «інтернаціонал» Саші Обрадовича зустрічався з колись грізним італійським «Віртусом». У 1998 році команда з Болоньї, виступаючи під назвою «Кіндер», виграла найпрестижніший клубний турнір Старого світу — Євролігу УЛЄБ. Нині ж підопічні Маттео Бонічоллі задовольняються участю в третьому за рангом єврокубковому змаганні.

Розігріли зиму пристрастю

Розігріли зиму пристрастю

До незвичної для нас практики проводити товариські зустрічі взимку українська національна команда залучилися лише кілька років тому. Ці експерименти чомусь нагадують виступи збірних у клубі веселих і кмітливих, коли в єдине ціле намагаються об’єднати кілька колективів. Кожен намагається «жартувати» на свій лад, а в підсумку виходить не надто злагоджений хор.

«Побєдоносці»

«Побєдоносці»

Повторне побачення киян із командою з Рязані в Броварах мало особливий характер. У першу чергу — через суттєві зміни у складі господарів. У понеділок о 15–й годині збірна України прилетіла з Риги до Борисполя, й одразу шестеро її гравців виявили бажання за чотири години вийти на лід у складі свого клубу — «Сокола». Біло–синю форму позавчора вдягли захисники Срюбко, Наваренко, Побєдоносцев і Люткевич та нападники Шафаренко й Матвійчук. Воротар Карпенко, оборонець Толкунов, нападники Литвиненко, Сальников, Цируль отримали відпочинок.

Шайба мимо каси

Шайба мимо каси

За рік до відкриття Білої Олімпіади–2010 у Ванкувері Міжнародна хокейна федерація визначила 12 команд–учасниць Ігор. Завершальні відбіркові турніри відбулися 5—8 лютого в трьох європейських містах, і скрізь переможцями стали господарі — Норвегія, Латвія та Німеччина. Хокейна Україна до права приймати такі змагання не доросла і на турнірі в Ризі путівку до Канади вибороти закономірно не змогла.
Єдине, що давало надію на успіх нашої збірної, — це доволі боєздатний склад і колишня слава. Утім, як виявилося, в хокей грають не імена й титули, а конкретні люди. Хоч це й прикро, але три зустрічі в латвійській столиці показали, що українці слабші принаймні за господарів, а незабаром, цілком імовірно, програватимуть і менш потужним суперникам.

Крах слизького рейху

Крах слизького рейху

Санний спорт в Україні відноситься до вимираючих. У нас немає жодної повно­цінної траси — у Львові лише стартова естакада, а в Кременці на Тернопільщині, де й проводять національну першість, — дерев’яний остов. Тим неймовірнішим здається успіх Наталії Якушенко на 41–му чемпіонаті світу в американському Лейк–Плесіді.

Переведи мене через Майдану

Переведи мене через Майдану

За перипетіями навколо братів Кличків бої інших українських боксерів–професіоналів часто залишаються незаслужено обділеними. Чимало з них претендують на чемпіонські пояси провідних організацій, а троє й нині є володарями почесних титулів. Був час, коли одночасно шестеро українців володіли званням чемпіона світу, але минулого року з цієї компанії вибув Володимир Сидоренко, який тепер сподівається на матч–реванш.

Валідолу вистачить на всіх

Валідолу вистачить на всіх

Боротьбу за єдину путівку на Олімпійські ігри–2010 у Ризі збірна України почала з перемоги над італійцями. Непоступлива апеннінська команда на чолі з канадським тренером Ріком Корнаккія добре знайома нашим хокеїстам. У запеклій дуелі на чемпіонаті світу 2006 року у тій же столиці Латвії наші здолали «Скуадру адзурру» з рахунком 4:2. Той матч запам’ятався кількома бійками й загалом 94 хвилинами штрафу. Утім за рік на етапі Кубка виклику у Франції італійці взяли переконливий реванш — 5:1. Позавчорашнє ж протистояння довело, що відтоді зміни на краще відбулися в нашій команді. Принаймні рахунок на табло підтвердив, що хокейна Україна сильніша за Італію. Підопічні Олександра Сеуканда зроби­ли значно більше кидків по воротах суперника (36 проти 24) і мали перевагу впродовж усього матчу. Кілька разів «синьо–жовті» не реалізували чудові гольові можливості, зокрема Андрій Срюбко влучив у стійку воріт.

Ваш концерт за наші гроші

Головною спортивною подією цього тижня є, без сумніву, олімпійський кваліфікаційний турнір із хокею в Ризі. Чи то щось ну дуже велике здохло в лісі, чи зорі на небі стали в якійсь немислимій позі, але українське телебачення наважилося показати всі три матчі нашої збірної, до того ж півтора з них — у прямому ефірі. Проте вже перший із цих двобоїв подарував шанувальникам найшвидшої у світі гри купу негативних емоцій. І справа не в діях наших хокеїстів на майданчику — вони якраз завдання виконали, обігравши Італію. Справа в телевізорі. В анонсований час початку трансляції (15.00) глядачі Першого національного могли стежити за... засіданням Верховної Ради. Там саме вирішували важливе для когось питання — чи висловлювати недовіру Прем’єр–міністру.