Припливли...

Припливли...

На церемонії відкриття про це безапеляційно і “на повному серйозі” заявив Георгій Жженов — народний артист Радянського Союзу (під будь-яким іншим титулом гість із Росії підніматиматися на сцену не зголошувався). У своєму короткому спічі кінометр зізнався, що найкомфортніше він почувається на фестивалях-близнюках — у Виборзі, на півночі Росії, і в Бердянську — місті російського півдня, яке заселене кращими (і на тому спасибі!) представниками українського народу! “Російську тему я завжди тримаю основною у своїх виступах”, — зауважив товариш Жженов. І уточнив, що “мене тут назвали патріархом, однак мені здається, ніби я щойно закінчив семирічку”.

Боєць п'яти «фронтів»

Боєць п'яти «фронтів»

Теза, ніби вимощена добрими намірами дорога може привести до пекла, почала було справджуватися у житті Олександри. У першокласниці ноу проблем із навчанням у Бердянській СШ № 1? Ну-мо, донько, «паралельним курсом», до музичної! Подружжя Горбунових міркувало логічно: є талант у старшої, Ольги (Сашина сестра після музичної школи продовжила навчання у Харківському універі культури) — опанує гру на скрипці й молодша. Упродовж трьох років дитина тішила батьків, виводячи смичком сумні мелодії. Її покірності й терпіння вистачило, аби заграти і на піаніно, самотужки вивчити англійську.

«Хіба ж це країна Довженка?»

«Хіба ж це країна Довженка?»

Як і прогнозувала «Україна молода», міжнародний кінофестиваль «Бригантина», місцем проведення якого усьоме став курортний Бердянськ, поволі згортає свої вітрила. Цьогоріч зібрання уперше проходитиме у форматі форуму акторів Росії, Білорусі й України, без професійного журі (до його складу увійшли екс-директор заводу шляхових машин, директор «Просервісу», працівники низки культустанов, роботу яких координуватиме начальник управління культури Луганської облдержадміністрації Михайло Голубович). Журі ж попередніх фестивалів очолювали такі метри кіномистецтва, як Микола Олялін, Іван Гаврилюк... Поменшає і гостей, назагал їх буде не кілька сотень, як у попередні роки, а кілька десятків. Найчисельнішою традиційно буде російська делегація, у списку — Лідія Федосєєва-Шукшина, Світлана Світлична, Андрій Анкутдінов, Георгій Жженов, Олексій Булдаков, Олександр Панкратов-Чорний, Юрій Кузнєцов, Борис Хмельницький та інші. У рамках кінофоруму відбудеться сольний концерт Дмитра Харатьяна. На закриття «Бригантини» має намір прилетіти Дмитро Пєвцов, повідомила Валерія Гущина. Компанію йому склав би Валерій Ніколаєв, однак у «буржуя» зйомки в Парижі.

Псам — по зубах,

На Центральному пляжі Запоріжжя лежала собі дівчина, засмагала. Доки на неї не накинувся пес, якого господар вивів на прогулянку без намордника. За лічені секунди обличчя красуні стало кривавим місивом. Некерована тварина навіть хазяїна не слухала і вкусила його за руку.

Вкладник хоче в «Союз»

У Запоріжжі відбулася організаційна конференція нової громадської організації — «Союзу захисту інтересів вкладників». У Будинку культури трансформаторного заводу зібралися люди, чиї заощадження «зависли» на рахунках «Нашого банку», «Слов'янського» і Ощадбанку (союзного).

Зник струм, на площі з'явилася стоянка, мітингують «братки»?

Зник струм, на площі з'явилася стоянка, мітингують «братки»?

На Запоріжжі команду Віктора Ющенка зустрічали вже традиційно: народ — гаряче і радо, влада — більш ніж прохолодно. У Мелітополі мітинг на центральному майдані проходив у атмосфері загального піднесення, люди скандували прізвище народного кандидата у президенти й довго не хотіли відпускати Ющенка зі сцени. Зрештою, так було в усіх містах та селах, до яких завітав лідер коаліції «Сила народу». Скажімо, в курортній Кирилівці на мітинг зібралося понад шість тисяч, серед яких були як мешканці селища, так і відпочивальники з усієї України. Ледве не носили Ющенка на руках і в райцентрі Михайлівка. Щоправда, перед початком зустрічі В.Ю. з михайлівцями центр селища несподівано знеструмили, однак це не завадило опозиційному кандидатові провести мітинг, оскільки все необхідне для виступу обладнання працювало від автономного електрогенератора, який про всяк випадок захопила з собою передбачлива команда «нашоукраїнців» — їм до таких несподіванок не звикати.

Кучмі — орден. Посмертно

22 січня цього року «Україна молода» у замітці «Пане Президенте, за вами боржок!» детально виклала подробиці неймовірних поневірянь 102-річного мешканця селища Розівка: попри законні підстави і навіть рішення низки судів, фронтовик упродовж п'яти років не міг одержати бодай частину своїх заощаджень, довірених совдепівському Ощадбанку (принаймні мінімум, дві тисячі гривень, довгожитель повинен був одержати без перепон). Доведений до відчаю такою несправедливістю, кавалер ордена Слави, інвалід першої групи Іван Нестеренко вирішив запросити на свій 102-й день народження особисто Президента України. Однак Л. К. проігнорував запрошення; не дав «гарант» Конституції, судячи з перебігу подій, і відповідних доручень своєму оточенню.

Храм для всіх

Упродовж п'яти років культову споруду зводили за рахунок пожертвувань християн регіону (лише громади Римсько-католицької церкви зібрали понад 210 тисяч гривень), а також одновірців з Канади, Польщі, Італії та інших країн. Усього ж на, власне, храм і адміністративно-господарчий блок було пожертвувано близько трьох мільйонів гривень. Їх вистачило, аби архітектурний комплекс центральної частини міста прикрасити дещо зменшеною копією базиліки святого Петра, що у Ватикані (запорізький храм, аналогів якому немає у країнах Східної Європи та СНД, збудовано в районі вулиці Якова Новицького). Подібна церква, з іменем Бога Отця Милосердного, функціонувала в Єрусалимі, однак у першому сторіччі нашої ери була зруйнована.

До лазні з паспортом

31 липня у Бердянську відкрився заклад, у доцільності якого і досі сумніваються як влада, так і його потенційні клієнти. Єдина у місті лазня не функціонувала п'ять з лишком років, і за цей час люд облаштувався як міг. Кому не по кишені сучасні бойлери чи газові колонки, той усі свої гігієнічні надії пов'язав з морем (Азов, до речі, у ці дні ледь не кипить (+25—26 градусів). До рішення все ж таки відкрити осучаснену лазню владу спонукала та обствина, що Бердянськтепломережа перестала дурити споживачів обіцянками й остаточно залишила курорт без гарячої води.

«Вєлікім і могучім» — по Конституції України

Позавчора місцевий суд Орджонікідзевського району Запоріжжя знову марнував час на розгляд уже двічі юридично з'ясованого питання — про статус російської мови. Проблема в тому, що у міськраді склалася деструктивна більшість, яка марнує час на реалізацію безперспективних проектів. Упродовж останніх років прокуратура Запоріжжя вносила протести на низку рішень сесії міської ради, і місцева Феміда їх задовольняла.