Перейшов дорогу?
Після побиття Тростянецького міського голови Юрія Бови, про яке писала «УМ», стався ще один напад — на магазин «Будматеріали», власницею якого є дружина міського голови. Трапилося це увечері 4 жовтня. Характерно, що крадіжки не зафіксовано, повідомляє співробітник центру громадських зв'язків обласного управління МВС Ельвіра Біганова, але побито вітрину і двері. Жінка, налякана такими подіями, звернулася до міліції з проханням виділити для неї та чоловіка охорону. Як розповіли в центрі громадських зв'язків, охоронці знаходяться біля Юрія Бови, надані вони і його дружині, власне, йдеться про охорону їхнього будинку.
Цибулина підвела
Двадцятирічна мешканка села Бобрик Роменського району ніби цілком правильно взялася до приготування грибів: добре промила, двічі проварила, при третьому, найтривалішому варінні, вкинула, як водиться, цибулину. Остання мала б, за народною прикметою, просигналізувати про недоброякісність грибів, але вона не почорніла. Тож гриби відправилися на сковорідку. Вечеряли пізно ввечерi вп'ятьох — сама дівчина, її мати, тітка, молодша сестра та наречений.
Фальшиві «двадцятки»
За фальшивомонетництво громадянин Н. «відсидів» ще у 1990-тi роки. Висновок, який він зробив, коли вийшов на волю, — беручись за старе, треба бути надзвичайно обережним! Тож цього разу чолов'яга відмовився від будь-яких спільників — щоб не «засипали»; закупив непогану техніку, поставив броньовані двері, а ще встановив систему відеоспостереження у під'їзді та квартирі. Але обережність дала збій: у Кіровограді фальшивомонетник викликав підозру продавців ринку, бо, купуючи в них хліб та насіння, постійно міняв свої «двадцятки». Одна з бабусь якось помітила, що, скупившись, чоловiк заходив за ріг, покупки викидав і повертався за цим самим товаром із новою «двадцяткою».
Аргументи з биткою
Увечері 3 жовтня до міліції Тростянця зателефонувала дружина міського голови Юрія Бови і повідомила, що на чоловіка скоєно напад. Коли він повернувся з роботи і почав відкривати ворота, аби поставити машину до гаража, з темряви вискочили двоє невідомих і почали його бити. На місці злочину, розповіла працівник центру громадських зв'язків обласної міліції Галина Кожедубова, знайдено битку заводського виготовлення. Нападники робили свою недобру справу мовчки, без жодних погроз і пояснень.
Ода собачому носові
«Ще не створене обладнання, яке б могло замінити собак у розшуку людей, — говорить перший заступник начальника Київської служби порятунку Володимир Александров. — За статистикою, 6—7 відсотків розшуканих при катастрофах людей припадає на всіляке обладнання, решту знаходять завдяки собачим носам. Ніхто й ніщо не наблизилося до собачих нюху, зору, інтуїції при порятунку людей...»
Володимир Александров розмовляв з нами як суддя змагань кінологічних розрахунків пошуково-рятувальних підрозділів МНС України, що проходили в Ромнах. Захід присвятили десятій річниці створення в Україні Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. Проведення змагань саме в Ромнах грунтувалося на ще одному десятилітті: свій маленький ювілей відзначив і тутешній Спеціальний аварійно-рятувальний загін Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України.
Розелли, корелли та кокарики як нелегальні мігранти
«Живий товар» для контрабандистів — лише товар. Тому умови, в яких його перевозять через кордон, точнісінько такий, як для перевезення, скажімо, блоків сигарет.
«Повстанська ватра» під Ромнами
Вишкільний табір «Повстанська ватра», який відбувається вп'яте, цього року пройде на Сумщині. Патріотичні збори молоді зініціювала Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодіжний Націоналістичний Конгрес». Започаткувався захід на Волині, а відтоді щоосені мігрує Україною, маючи на меті патріотичне становлення молоді, зокрема — виховання поваги до визвольних рухів українського народу.
Область хоче «премію»
Звернення до Верховної Ради та Кабміну із закликом впорядкувти бюджетне законодавство ухвалила сесія Сумської обласної ради. Це перший подібний сигнал «знизу». Голова постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів і планування Анатолій Єпіфанов переконаний, що таких звернень буде немало. Принаймні сумські депутати мають на меті просити колег із інших областей, аби їх голос було підтримано. Впорядковувати законодавство необхідно для того, щоб воно не утискало інтереси місцевих громад, вважають депутати облради. Водночас цьогорічний закон про бюджет приніс зміну, яку важко сприйняти в областях.