Монстри року — за диктатуру?

Адміністрація президента Білорусі вирішила залучити на бік влади діячів культури. Так, днями голова ідеологічного управління АП Олег Пролесковський зібрав музикантів, зокрема гуртів N.R.M., Neuro Dubel, «Крама», «Палац», і пообіцяв зняти негласну заборону на виступи цих гуртів у країні. Однак це не ознака «ліберальності» влади Лукашенка, а, радше, своєрідний підкуп.

«Шакали» їхнього Отечества

Президент Росії Володимир Путін, виступаючи у Палаці спорту в московських Лужниках перед п’ятьма тисячами учасників руху «За Путіна», у найжорсткіших виразах накинувся на російську опозицію, зокрема обізвав її представників «шакалами».

Стіни Єрусалимські

Стіни Єрусалимські

В Ізраїлі рік 5776. В Україні — 2007. Ми від них відстаємо. Правильний висновок, у принципі, хоч і не з того зроблений.
З ізраїльтянами говорити складно. По–перше, менталітет. По–друге, коли йдеться про державні інтереси й національну пам’ять, тут немає поділу на «вікторів федоровичів» і «вікторів андрійовичів», і тим більше «сан саничі» не настільки однозначні, а опозиція є партією, яка наразі не має можливості формувати уряд, а не організованим угрупованням шаблезубих шкідників у парламенті. Крім того, погляди ізраїльтян на світ, ворогів, друзів і партнерів у ньому уже сформовані, й Україна, здається, допоки не потрапила до жодної з цих класифікацій.

Найбідніша з успішних

Найбідніша з успішних

Цьогоріч уже вчетверте відпочивав у Болгарії. Погода впродовж першої половини вересня була примхливою, тому замість смажитися на сонечку біля моря та поглядати на місцевих красунь більшість часу довелося витрачати на поїздки країною і читання місцевих газет. Також корисне і пізнавальне заняття, якщо врахувати, що «Болгарія–незаграниця» з березня 2004 року є членом НАТО, а з 1 січня цього року приєдналася до ЄС.
Чи життя в ЄС встигло залишити сліди на болгарах, стало це життя гіршим, чи кращим? Відразу відповім: особливих змін, окрім вивішених скрізь блакитно–зоряних прапорів ЄС, не помітив. Хіба що на вулицях побільшало агенцій з продажу землі та нерухомості іноземцям. За два роки ціни на це зросли майже вдвічі. Якщо раніше Болгарію на 80 відсотків розкуповували британці, то після вступу країни до ЄС 80 відсотків покупців склали громадяни Росії, Білорусі, Казахстану, які викуповують усе найдорожче, щоб «розкішно і з видом на море». Пострадянські товстосуми таким чином персонально «вступають в ЄС». А що ж прості болгари? Лише кілька замальовок з життя нового «єесівського» люду.

Перестановка «грошових мішків»

Польський тижневик «Впрост» у своєму останньому номері в статті під заголовком «Монархи Сходу» подав черговий щорічний список ста найбагатших людей Центрально–Східної Європи. Впродовж 2006 року статки ста найбагатших «грошових мішків» із країн Центральної і Східної Європи зросли на 51,7 відсотка, констатують експерти тижневика. В цьогорічному рейтингу «Впрост» загальна сума їхньої маєтності оцінюється в 390,7 млрд. доларів (це більше, ніж ВВП Швейцарії, 17–ї за рівнем національного валового продукту країни світу).

Поміркований націоналіст переміг запеклого

Поміркований націоналіст переміг запеклого

Ясуо Фукуда, прибічник зближення з Китаєм та Південною Кореєю, займе місце попереднього прем’єр–міністра Японії Сіндзо Абе, який два тижні тому подав у відставку з політичних мотивів та з огляду на стан здоров’я.

Напруга знаходить вихід

Потужний вибух, унаслідок якого загинули двоє осіб і десятеро отримали поранення, пролунав учора в столиці провінції Косово, що входить до складу Сербії, — Пріштині, повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс». Вибух стався о 2.30 ночі за місцевим часом у торговельному центрі в самому серці міста — на бульварі Білла Клінтона. Речник поліції Пріштини Ветон Елшані повідомив, що більшість травмованих отримали поранення в результаті падіння від вибуху бетонного блоку, фрагменту конструкції універмагу.

Штовханина на могилі

Штовханина на могилі

13 вересня, через тиждень після смерті славетного Лучано Паваротті, було оприлюднено його перший майновий заповіт, за яким половина спадщини має бути розподілена між чотирма доньками Паваротті, 25 відсотків отримує вдова співака 37–річна Ніколетта Мантовані, а решта 25 відсотків мають розділити між сестрою Паваротті, його близькими друзями та співробітниками. За даними італійських ЗМІ, спадщина легендарного співака перевищує 200 млн. євро.

Непросте «спрощення»

«Абсолютно ясно, що угода про спрощення візового режиму для України не набере чинності, якщо візи для громадян Румунії та Болгарії не будуть скасовані. Тому що у нас солідарне суспільство, а Румунія та Болгарія — члени ЄС», — заявила в інтерв’ю газеті «Дєло» комісар ЄС з зовнішніх відносин та політики сусідства Беніта Ферреро–Вальднер. Заява ця викликала шквал емоцій у Києві. Адже саме угоду про спрощення візового режиму, підписану нинішнього червня, по обидва боки кордону Євросоюзу розглядали як реальний елемент євроінтеграції, як один з ефективних кроків до подолання бар’єру між «двома Європами» — Союзом і його «сусідами». Тепер же виходить, що з десяток категорій українців так і не отримають обіцяного Брюсселем права на швидкі та безкоштовні візи до держав ЄС?