Не рубай тополю

Оголошена черкаською міською владою реконструкція вулиці Хрещатик викликала у багатьох жителів міста супротив. Не лише тому, що на це виділяється 18 мільйонів гривень у той час, коли, приміром, сусідній мікрорайон Митниця потребує елементарного благоустрою — ремонту доріг, тротуарів, озеленення. А ще й тому, що затяті дроворуби від влади, які уже пройшлися з бензопилками по майдану біля Будинку торгівлі, по Соборній площі, вулиці Чорновола, дніпровській набережній, бульвару Шевченка, обіцяють добратися ще й до Хрещатика.

Що ж ти, Рексе, наробив...

Що ж ти, Рексе, наробив...

Мешканці селища Карнаватка, що на околиці Кривого Рогу, й досі не можуть прийти до тями від біди, яка спіткала родину Колотуш. Чогось подібного у місті гірників не пригадують. Навіть бувалі собаківники розводять руками, не знаходячи цьому пояснень. Адже 71–річну Антоніну Андріївну загризла німецька вівчарка, яка одвічно є таким собі уособленням розумного пса.

Школярки під покровом Богородиці

Незабаром відбудеться вже п’ятий випуск у незвичайному навчальному закладі для дівчаток, який є єдиним такого роду в Україні й розташований на території Марійського духовного центру у відомому селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини. Його повна офіційна назва — колегіум–інтернат «Знамення», і за формою власності це комунальний заклад Тернопільської обласної ради, куди приймають після закінчення дев’яти класів у звичайній загальноосвітній школі. Наразі там навчаються лише 35 дівчаток iз Тернопільської, Львівської, Івано–Франківської та Київської областей.

...А «Хюндай» вiзьмемо на «КРЮКів»

...А «Хюндай» вiзьмемо на «КРЮКів»

Минулої п’ятниці на розташованому в Кременчуці Крюківському вагонобудівному заводі відбулося підсумкове засідання міжвідомчої комісії, яку очолював перший заступник генерального директора «Укрзалізниці» Микола Сергієнко. За інформацією прес–служби підприємства, комісія вирішила дати зелене світло експлуатації за призначенням двох електропотягів ЕКр–001 і ЕКр–002 з максимальною експлуатаційною швидкістю 160 кілометрів за годину та «дозволити ПАТ «КВБЗ» виготовлення дослідної партії електропоїздів ЕКр–1 у кількості 10 одиниць». Таке рішення було прийнято після фахового обговорення результатів випробувань одразу двох згаданих міжрегіональних швидкісних двосистемних пасажирських потягів підвищеної комфортності. Перший з них «намотав» коліями України близько 60 тисяч кілометрів, другий — майже 6 тисяч. Отже, тепер офіційно зафіксовано знакову не лише для залізничників подію: вітчизняні машинобудівники вкотре довели, що можуть створювати і випускати конкуренто­спроможну продукцію, яка за більшістю параметрів не поступається кращим європейським і світовим зразкам.

Красу — на металобрухт

Красу — на металобрухт

Сезон фонтанів цього року в місті може відкритися з великим запізненням. Причина банальна: молодики, віком від 20 до 27 років, поцупили і здали на металобрухт усі комплектуючі деталі, що зберігалися у приміщенні підземної парковки Оперного театру. Там, як уже коротко повiдомляла «УМ», зловмисники тимчасово працювали підсобними робітниками, тож, коли побачили цілу партію форсунок, виготовлених iз кольорового металу, не втрималися від спокуси розбагатіти.

Мамина зрада

Із чергових канікул дівчинка повернулася до інтернату зовсім іншою. Раніше жвава, вона замкнулася у собі. З чотирнадцятирiчною вихованкою почав працювати шкільний психолог. «Те, що ми дізналися, вражає своєю жорстокістю та цинізмом, — розповів директор навчального закладу. — Виявилося, що кожного разу, коли дитина приїздила на канікули додому, її ґвалтував п’яний вітчим. На наші запитання, чому вона відразу не розповіла про це вихователям, дівчинка пояснила, що вітчим пригрозив їй розправою». Останньою краплею в історії жаху дівчинки виявилося те, що вона завагітніла.

«Крамола» від Міхновського

«Крамола» від Міхновського

140–річчя видатного борця за волю нашої держави, правника і публіциста, автора брошури «Самостійна Україна» Миколи Міхновського полтавські «свободівці» та представники патріотичної громадськості відзначили урочистою ходою до будинку, в якому він уперше виголосив згаданий програмний маніфест.

Остання надія Ромчика

Остання надія Ромчика

Ще сім місяців тому 20–річна уманчанка Тетяна та її 22–річний чоловік Олександр Соя жили щасливо в очікуванні народження свого первістка. Але пологи, які відбулися в Уманському пологовому будинку, перетворили життя цієї пари на справжнісіньке жахіття. Нині молоді батьки всіма силами борються за життя свого семимісячного сина, якого назвали Ромчиком.

«Накарлюкали» з бразильцями

«Накарлюкали» з бразильцями

Напередодні Першоквітня на малій батьківщині Гоголя утринадцяте поспіль відкрили міжнародну виставку карикатур «Карлюка–2013». Власне, під її «дахом» у великій залі полтавської Галереї мистецтв презентували одразу п’ять експозицій. Перша з них вийшла найсумнішою, бо ж присвячена пам’яті відомого українського карикатуриста Юрія Кособукіна, котрий залишив цей світ у січні ц. р. Однак справжні сміхотворці регочуть, певно, навіть на небесах, коли бачать звідти «витівки» продовжувачів своєї справи. А їх — он скільки в усьому світі! Як повідомив на відкритті гість із Херсона — директор міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь–фентезі» Валерій Кругов, під патронатом якого відбувався приурочений до Євро–2012 міжнародний дворічний конкурс карикатур «Футбол об’єднує нас», тільки в рамках цієї творчої баталії організаторам надіслали 1662 роботи з 72 країн світу.

Живописці з... бензопилками

Минулої неділі у Миргороді оголосили лауреатів і переможців першого всеукраїнського фестивалю дерев’яної скульптури «Гоголь–парк», який тривав тут більше тижня. Організатори дійства — товариство «Миргородкурорт» і громадська організація «Лад і добробут рідному місту» — присвятили його 204–й річниці з дня народження видатного земляка Миколи Гоголя й водночас продовжили реалізацію власного задуму приваблювати до себе «додому» якомога більше гостей завдяки подібним родзинкам модного нині подієвого туризму (фундатори згаданої забави восени влаштовують знайомий читачам «УМ» фестиваль «Миргородська свиня»).