Убивчий грип

Першою жертвою цьогорічної епідемії грипу стала тринадцятирічна дівчинка з Кривого Рогу, що на Дніпропетровщині. Як повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства охорони здоров’я, після розтину лікарі підтвердили попередній діагноз — важкий перебіг токсичної форми грипу, інфекційно-токсичний шок, набряк головного мозку. Головною ж причиною трагічного перебігу подій, як часто трапляється, стало те, що небезпечну вірусну інфекцію не діагностували вчасно.

Принюхуйтесь. Це природно

Без чого неможливо жити? Без води. Без їжі. Без грошей — ну так, звичайно. Не замислюємось лише над тим, що робимо без усіляких зусиль з нашого боку, — про дихання. Жити можна по-всякому, без рук, без ніг і навіть без очей, а от зовсім не дихаючи — дійсно важко. Якщо, звичайно, ви не «простий український вампір»... Певно, й вам не раз говорили про те, що ви дихаєте неправильно. В давні часи лікарі ділили всі хвороби на три групи. Перші — виникають від неправильної свідомості, коли людина просто не знає, як жити у злагоді із власним тілом та матінкою-природою. Другі — від неправильного харчування. Треті — від неправильного дихання. Отже, правильно дихати — не менш важливо, ніж правильно харчуватись чи пити «правильну» воду.

110 дитячих років

Прикметно, що перші чотири корпуси української спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит», які, до речі, функціонують і зараз, були побудовані відомим меценатом і цукрозаводчиком Миколою Терещенком. 30 січня 1894 року за указом царя лікарня була урочисто освячена і під назвою «Безкоштовна лікарня цесаревича Миколи для чорноробочих» розпочала свою діяльність. До речі, назвали її на честь того самого цесаревича, який згодом став російським царем Миколою Другим.

Дайте дитині «покентаврити»

Дайте дитині «покентаврити»

Чи це чувана річ, щоб на верхового коня — двометрову «махіну» з копитами і норовливим характером — саджати паралізовану дитину? А раптом він сахнеться, чи маля злякається на смерть? Проте це — не вигадка, а реальність. Неходячих дітей верхи на баских конях, ці дружні пари, схожі на міфічних кентаврів, напівлюдей-напівконей, ви можете щодня побачити у клубі, який знайшов притулок в одному з павільйонів виставкового комплексу «Експоцентр України». Олена Петрусевич, директор Центру реабілітації дітей-інвалідів за допомогою іпотерапії (їзди на конях), уже десять років привчає столичних і регіональних лікарів виписувати малюкам із церебральним паралічем направлення саме на кінний курс лікування.

Вода не до пуття

Вода не до пуття

Те, що воду з наших кранів краще не пити ні сирою, ні навіть кип'яченою, вже зрозуміло багатьом. Біда водопровідної води в тому, що вона хлорована. Вбиваючи мікрофлору та шкідливу органіку — збудників тифу, холери тощо, хлор сам по собі стає ворогом нашого організму. І не так хлор, як сполуки, які утворюються, коли він поєднується із залізом водопровідних труб, органікою самої води, при кип’ятінні. Лікарі підозрюють, що хлорорганічні сполуки стають причиною близько тридцяти відсотків ракових захворювань кишечника та сечостатевої системи. Отож і виходить, що якщо на сімдесят відсотків наш організм складається з води, то й здоров’я на стільки ж залежить від того, яку воду ми вживаємо.

Великі дітки — великий клопіт

Великі дітки — великий клопіт

Людина у віці від п’ятнадцяти до вісімнадцяти років — особлива з погляду медицини та психології. Це той вік, коли відбувається змужніння, повністю змінюється світогляд, визначаються життєві дороги. Мабуть, тому раніше, тобто ще за радянських часів, діти переходили під опіку дорослої клініки у п’ятнадцять років. Тобто юнак чи юнка з усіма скаргами, за консультаціями та направленнями на лікування зверталися до лікарів для дорослих. Така практика, за зізнаннями медиків, не була достатньо ефективною. В усьому світі до вісімнадцяти років дітей веде один і той самий лікар. Тепер i Україна повертається до цих стандартів, і в результаті реформи педіатричної служби «дитячі» лікарі займатимуться всіма дітьми, не ділячи їх на якісь підгрупи — малят і підлітків, школярів і студентів.

Горілка — калорійна, стрес — неуникний

Новорічні свята можуть серйозно нашкодити здоров'ю не тільки хворим на виразку шлунка. Жирні плями на улюбленій скатертині та облиті шампанським свіжопоклеєні шпалери — це дрібниці в порівнянні з тим, чим святкування може обійтися вашому здоров'ю. Як не дивно це може прозвучати на тлі загального ентузіазму та радості з приводу довгих свят, Новий рік — це великий стрес для вашого організму.

«Ялинка» відміняється

«Ялинка» відміняється

У наш час загальнонаціонального зниження імунітету до різних захворювань зимові респіраторні інфекції вражають усіх — дітей і дорослих. Але якщо дорослі самі за себе дбають, то дітей від горезвісних ГРЗ вберегти складніше. Крім того, за кожною безневинною, на перший погляд, застудою може «маскуватися» небезпечніше захворювання. Наприклад, така страшна хвороба, як менінгіт. При перших симптомах грипу чи застуди батьки мусять негайно показати дитину лікарю. А як попередити зимові інфекції, ми попросили розказати педіатра спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит» Лесю ЗОЛОТАР.

Гримаси грипу

Грип уже потроху входить в Україну. Але пік масових захворювань на гострі респіраторні інфекції (ГРІ) медики очікують пізніше, в другій половині січня — це буде пов'язано в основному з великою міграцією людей у післяноворічні дні. «Інтенсивну циркуляцію вірусу грипу можна очікувати наприкінці першої декади січня, після закінчення «різдвяних канікул» у дітей та дорослих», — сказала начальник управління профілактики інфекційних захворювань Міністерства охорони здоров'я Людмила Мухарська.

Важкий корвалол

Ліки все-таки не подорожчають. Цього тижня своєю постановою Кабмін увів усі ліки, які продаються в Україні — а їх близько 8300 найменувань, — до переліку медпрепаратів, на які буде збережено пільгове оподаткування. Таке урядове рішення спричинила легка паніка серед небагатих українців, які, зачувши, що в держбюджеті наступного року передбачено відміну пільгового оподаткування ліків, що призведе до подорожчання, почали похапцем скуповувати валідоли, корвалоли та анальгіни.