Жовчний міхур: ліки від «лінощів»

Жовчний міхур: ліки від «лінощів»

Одним із найпоширеніших порушень функціонування органів травлення є дискінезія жовчовивідних шляхів. Це не так захворювання, як дисфункція органів, які відповідають за «транспортування» жовчі, що призводить до інших порушень, кажуть лікарі.

«Залишай­теся у Польщі, пані»

«Залишай­теся у Польщі, пані»

Під ратушею слухаємо з колегами хейнал — гімн міста. Центр Любліна велелюдний: місто готується до традиційного Карнавалу майстрів мистецтв. «Пані з України?» — запитує польською хлопчина років десяти. На моїй куртці відповідний надпис, і малий дивиться допитливо, з розумінням. «Так», — синхронно відповідаємо з колегами.

Залюблені в Люблін

Залюблені в Люблін

«Зустрінемося під баобабом», — так люблінці впродовж десятиліть домовлялися про майбутні зустрічі й побачення. Чому тополю в центрі міста любовно нарекли баобабом — історія замовчує. Але ось уже кілька років, як верхівка цього історичного дерева побіля люблінської Старувки поволі всихає. «У людей з’явилися стільникові телефони, і проблему комунікації нині залагодити доволі просто.

«Нам наказано вижити»

«Нам наказано вижити»

Хронічний стрес — це не просто надмірне, а й життєво небезпечне випробування для організму. Українське суспільство через відомі політичні події змушене жити в таких умовах надто тривалий час. Як при цьому зберегти своє фізичне і психічне здоров’я — говоримо зi столичним фахівцем із судинних проблем, лікарем і науковцем, доктором медичних наук Уляною Лущик.

Моцарела без підробки

Моцарела без підробки

Якщо в пошукову систему «Гугл» забити «продукти з...», на першому місці випаде «...з Італії». І це не випадково: смачна і вишукана італійська кухня набуває дедалі більшої популярності в Україні. А рецепти італійських страв доступні нам завдяки тому, що продукти з «країни-чобітка» нині вдосталь представлені на українському ринку.

Таке «прикре» люстерко

Таке «прикре» люстерко

Зморшки — та естетична прикрість, яка не оминає нікого. До когось вони «підкрадаються в люстерко» раніше, інших жаліють довше, однак вікові зміни в організмі так чи інакше з часом починають проявлятися на обличчі. Механізм старіння залежить від генетики, способу життя, шкідливих впливів екології, сонця, догляду за шкірою, вважають лікарі.

Як кілок у спину...

Як кілок у спину...

Проблема віку та цивілізації — так медики називають міжхребцеву грижу. Це безжальна плата людства за неадекватні фізичні навантаження й гіподинамію, наголошують лікарі. Сучасна людина мало рухається, багато часу проводить за комп’ютером, кермом машини.

Погода «з характером»

Погода «з характером»

Цьогорічне літо продовжує «традицію» попередніх років: стабільної погоди від нього, схоже, не дочекаєшся. То вітер і зливи з грозами тривають тижнями, то сонце приголубить на коротку мить, а тоді «пропарить» спекою до 30 і вище. І не знаєш, на що розраховувати не тільки наступного дня — навіть немає певності, що ранкова погода збережеться до вечора.

Все включено. А де ж здоровий глузд?

Все включено. А де ж здоровий глузд?

Коли тривалий час пишеш на тему здоров’я, деякі прописні істини сприймаєш як даність, що не підлягає сумніву. Що харчування, скажімо, має бути раціональним, сон — повноцінним, дозвілля — активним. А психіка врівноваженою — хоча з цим нині дуже непросто, зважаючи на хронічний стресовий фактор сьогодення.

Поцілунок сонця і двох морів

Поцілунок сонця і двох морів

Сезон цвіркунів стартує на Родосі ще в травні. Свої концерти цикади розпочинають iз самого ранку. Тож коли ми щодня ішли до моря коротшою дорогою, яку випадково знайшли в полі серед ромашок і метеликів, серенади грецьких цикад були для нас іще одним приємним бонусом. Бо удома ж нам цих концертів чекати до серпня...