Вихідні — це вихід?

Вихідні на день проведення матчів Євро, які Кабінет Міністрів зробив рекомендованими у містах, що приймають той чи інший матч, внесли плутанину в життя багатьох городян. «Я працюю у приватній газеті, яка не дослухалася порад Кабміну, зрештою, і сам наш офіс знаходиться не на «битих шляхах» футбольних фанів, а подалі від центру Києва. Працювало і наше видавництво — до речі, державне. А от дитячі садки цього понеділка були зачинені — у них законний «футбольний» вихідний, — скаржиться медійник Лариса. — Мусила я прийти на роботу разом зі своїм чотирирічним сином, бо дитину не було на кого залишити — чоловік мій також мав робочий понеділок, а не вихідний. Так само притягнули дітей на роботу і не знали, куди їх прилаштувати, ще троє моїх колежанок». Несподіванкою для багатьох стали заздалегідь заплановані візити до лікаря, які не можна було здійснити, бо майже всі лікарні після розпорядження Кабінету Міністрів «пішли на вихідні».

Найкраща білявка в Канні

Найкраща білявка в Канні

Від сьогодні й до 27 травня у Канні — свято кіно, кінооблич і кінобізнесу. 65–й Каннський міжнародний кінофестиваль своїм цьогорічним брендом обрав ретро: у рамках «Каннської класики» покажуть півтора десятка відреставрованих стрічок старих метрів, зокрема, роботу Хічкока 1927 року — «Кільце», а «обличчям» форуму стала Мерилін Монро. З фестивальних постерів таємниче всміхається померла 50 років тому білявка, яка для всього світу давно вже стала символом Голлівуду. Як значиться на офіційному сайті Каннського кінофестивалю, афішу виготовлено паризьким агентством «Бронкс» на основі світлини Отто Беттманна.

Компакт–диск. 30 років на службі людству

Компакт–диск. 30 років на службі людству

Нинішній рік — ювілейний для такої вже звичної сьогодні штуки, як компакт–диск. 30 років тому, у травні 1982 року, компанія «Соні» заявила про початок серійного випуску CD — аудіоносіїв нового покоління. Продаж перших музичних альбомів, записаних на CD, розпочався восени того року в Японії. Радянський Союз, зашторений від світу «залізною завісою», тоді ще слухав Льва Лещенка на гнучких прозорих платівках блакитного кольору, а «просунута» молодь підпільно переписувала хеві–метал та гостромодну італійську естраду на перші касетники з приємною і недоречною назвою «Весна». Компакт–диски масово ввійдуть у наше життя лише через двадцять iз гаком років. Хоча в Києві працює чоловік, який іще наприкінці 1960–х винайшов прообраз компакт–диска, вчений В’ячеслав Петров.

Маестро, на вихід...

Михайло Воронін помер у ніч iз суботи на неділю в лікарні. 74–річного старійшину українського модного бізнесу з’їв рак. Тепер справами торгової марки Voronin займатиметься його єдина донька Лариса.

Набожна країна

Чи то люди стали більш віруючі, чи то сила традиції взяла гору, (у декого, виходить, і над національним «я»), але опитування показали таке: 96 відсотків громадян України заявили, що відзначатимуть свято Воскресіння Христового. Дослідження проводила Соціологічна група «Рейтинг» наприкінці березня. З огляду на те, що наша країна — поліетнічна і багатоконфесійна, скидається, що шануватимуть Великдень і більшість мусульман та юдеїв, адже 96% — цифра вражаюча, навіть з урахуванням соціологічної похибки.

Євробабуля

Євробабуля

Шок, приємний і життє­ствердний. «Євробачення» вже не виглядатиме як конкурс молодих–завзятих, але вже тертих у жорнах шоу–бізу. Учасниці від Росії — гурт з відповідною статусу назвою «Бурановскіє бабушкі» — що сумарно, що в «індивідуальному заліку» вже б’ють усі рекорди європейського пісенного конкурсу. Найстарша учасниця, аксакал народного удмуртського співу Наталія Пугачова, має 76 років. Решта її колег iз хору накрутили по життю півсотні літ, за винятком однієї, яка «випала» з обойми бабусь, відзначивши цьогоріч лише 43 роки.

Дні, загублені Папою

Спершу згадаймо, що світ почав перехід на новий календар, за яким живе і нині, з 1582 року завдяки реформі Папи Римського Григорія ХІІ. До того часу літочислення велося за юліанським календарем, запровадженим ще Юлієм Цезарем 45 року до н. е. за порадою грецького астронома Созігена. Цезаревий календарний рік мав 365 днів, 5 годин, 49 хвилин і 46 секунд, тобто, як з’ясували пізніші науковці, був довшим за справжній сонячний рік на 11 хвилин 14 секунд. «Зайва» доба набігала за 128 років. Отже, за півтора тисячоліття людство відставало від реального астрономічного часу на цілих десять діб! Реформа Папи Григорія ХІІ саме мала на меті ліквідувати цю похибку.

29 лютого: уроки містики від діда Касіяна

29 лютого: уроки містики від діда Касіяна

Незважаючи на те, що цей день став ознакою високосних років лише з 1582 року, коли більшість Європи перейшла на григоріанське літочислення, українці, навіть ті, що були під Російською імперією (себто до 1918–го жили за «старим стилем»), вважали 29 лютого «нехорошим днем». За народними віруваннями, це був день Касіяна. Технічний прогрес широкими кроками прорвався в суспільне життя, пробурив наші мізки, струснувши з них мул прадавніх страхів. Але — о диво! — так і не зміг докорінно знищити забобони, які нашаровувалися в людині століттями.

«УМ» зібрала дані про те, чому «феноменальний» день не є незвичайним і що людство понавигадувало про 29 лютого.

Ковток води

Ковток води

Лікарі, які робили розтин тіла співачки Уїтні Х’юстон, виявили в її легенях воду. Така остання новина із закулісся раптової смерті американської зірки поп– та соулмузики.

Ювіляри, які зробили свято

«Щороку 31 грудня ми з друзями ходимо в лазню. Ми там миємося...» — ця коронна фраза Жені Лукашина з «Іронії долі» могла би прозвучати і надвечір 13 січня, якби на території СРСР не запровадили літочислення за григоріанським календарем. Радянська Росія однією з останніх країн на континенті — лише у січні 1918 року — впровадила нове літочислення, за яким більшість Європи жила з 1582 року.