Черновецький обігріє бомжів

Столичний мер Леонід Черновецький, який нещодавно розпорядився створити виїзні бригади для допомоги безпритульним людям, доручив своїм підлеглим опрацювати черговий «бомж»-проект. Так, відповідно до змін та доповнень до плану першочергових заходів щодо посилення соціального захисту одиноких непрацездатних громадян, внесених Київським міським головою, до кінця року соціальні служби мають розробити проект пансіонату для непрацездатних бомжів.

Зметикували на п'ятьох

Зметикували на п'ятьох

Людина, хвора на гостру ниркову недостатність, має лише два способи уникнути мученицької смерті від інтоксикації організму речовинами, що їх не змогли вивести з організму непрацюючі органи. Перший — довічна «дружба» з апаратом штучної нирки, який раз на тиждень чи раз на декілька днів очищує кров від токсинів. Процедура гемодіалізу не з приємних, але без чергової «чистки» людина почувається ще гірше. Другий — пересадка здорової нирки на місце скаліченого органу. І добре, якщо орган когось із родичів підходить для операції. В іншому випадку пацієнтові доводиться по декілька років чекати своєї черги на трансплантацію нирки або ж сподіватися на можливість «скооперуватися» з іншими невдахами і зробити так, щоб родичі пацієнтів допомогли всій групі.

Цукерка замість цигарки

Дівчинка, яка похапцем затягується ментоловим димом на шкільному подвір'ї; підлітки, які по черзі палять одну цигарку на трамвайній зупинці — такі «картинки дня», на жаль, давно перестали бути для українців дивиною. За статистичними даними, в нашій країні палять до 40 відсотків хлопців та дівчат, яким ще не виповнилося 18 років. Це при тому, що вчителі разом з батьками невтомно читають дітлахам лекції про шкідливість паління, а чинне законодавство суворо забороняє торгівцям продавати неповнолітнім цигарки! Звідки ж «заборонений плід» потрапляє до дитячих рук?

Свиня до свята

У КМДА вже знають, хто встановить новорічну ялинку на майдані Незалежності й від кого залежатиме асортимент прикрас на колючих гілках. Переможцем тендеру на встановлення головної лісової красуні країни став Київський міський центр народної творчості й культурологічних досліджень.

Кава з молоком

Кава з молоком

Якби така подія сталася за часів глухого середньовіччя, нещасну породілю забили б камінням і звинуватили в чаклунстві та змові з дияволом. Адже в таємниці народження у мами-мулатки двох малят — темношкірого та біленького — кілька століть тому не могли розібратися навіть найрозумніші дослідники людської природи. Сьогодні ж генетики «на пальцях» можуть пояснити, звідки в родині чистокровного німця та жінки з ямайсько-англійським корінням могли взятися близнюки з різним кольором шкіри. Як повідомляє «Кореспондент», двійнята — чорношкіра Алісія та біленька Жасмін — нещодавно народилися в австралійському містечку Берпенгері.

Я чую тут тебе

Із 1 листопада українці, які часто набирають номер мобільного зі свого домашнього (фіксованого) телефону, витрачатимуть на розмови на 20 відсотків меншу суму, ніж сьогодні.

Плащ-невидимка

Здійснилася мрія Гаррі Поттера! Дослідник з Університету Дьюка на ім'я Девід Шуриг (ну майже наш «Шурик» на інтернетівському сленгу) заявив про те, що його команді вдалося створити мікрохвильовий плащ-невидимку.

Кислі ліки - випий не скривившись

Кислі ліки - випий не скривившись

Алергійну (нетипову) реакцію людського організму може викликати як квітковий пилок чи котяча шерсть, так і шматочок апельсина чи кілька суничних ягідок. При цьому людина найчастіше дізнається про хворобливу чутливість власних клітин до того чи іншого подразника на власному досвіді. Якщо поїдання кількох мандаринів призводить до того, що все обличчя вкривається прищами, значить, у вас - алергія на цитрусові.

Не кашляйте на нас!

Медики б'ють на сполох: епідемія сухот в різних країнах невдовзі може набути ще більш загрозливих масштабів. Міжнародний Червоний Хрест оцінює епідеміологічну ситуацію щодо туберкульозу в Європі як найнебезпечнішу від часу закінчення Другої світової війни.

Один замість 36

Один замість 36

Українські хірурги — дай їм лише нормальну апаратуру й інструменти — можуть творити з «поламаними» людьми справжні дива і ставити на ноги пацієнтів незгірш за своїх американських колег. У цьому журналістка «УМ» переконалася після візиту до Інституту травматології та ортопедії АМН України — закладу, до якого звертаються люди з найскладнішими переломами, вивихами, гнійними процесами тощо. Як розповів «УМ» заступник директора інституту професор Сергій Семенович Страфун, очолювана ним клініка мікрохірургії займається реконструктивно-відновлювальними операціями на кінцівках, починаючи із пересадки пальців зі стопи на кисть і закінчуючи ендопротезуванням кульшового (по-російськи «тазобедренного») і плечового суглобів. Найчастіше до клініки потрапляють дуже важкі хворі, яким не змогли допомогти ані численні операції у традиційних лікарів, ані всілякі припарки і примочки від народних цілителів.