«Золоті» бурульки

«Золоті» бурульки

Цьогорічна боротьба харківських комунальників iз бурульками на дахах завершилася гучною кримінальною справою. Правоохоронці виявили товариство з обмеженою відповідальністю, яке запросило за нібито виконану роботу 3,4 мільйона гривень, але відверто проігнорувало виконання взятих на себе зобов’язань. За словами прокурора області Геннадія Тюріна, ці гроші були просто вкрадені. Тим більше що під час нещодавнього потепління бурульки просто розтанули.

Душогуб до суду не дожив

Як розповів «УМ» перший заступник начальника управління Держде­партаменту з питань виконання покарань Миколаївської області Олек­сандр Голуб, за фактом смерті затриманого проводиться службове розслідування. Поки що єдиною версією смерті душогуба з села Василівки Сергія Грицюка у слідчому ізоляторі Миколаєва є самогубство.

Долари під розписку

На «вудочку» пройдисвіта спіймався 42–річний мешканець Черкас, який вирішив купити кіоск і розпочати там торгівлю. «На території привокзального базару він поцікавився, чи ніхто з підприємців, бува, не продає своє торговельне місце. Відгукнувся один чоловік і повідомив, що хоче продати кіоск, який розмiщений на території базару», — розповідає «УМ» працівник прес–служби обласної міліції Микола Ковальчук.

Клади білизну в люльку

Триває змагання технологій на україно–російському кордоні. Цього разу прикордонники відділу «Краснодон» виявили відносно новий для даного регіону спосіб транспортування контрабанди. За кілька метрів від лінії державного рубежу затримали вантажівку УАЗ із двома громадянами України — ті намагалися переправити в Росію 47 тюків iз білизною турецького виробництва.

Смерть під конвоєм

Смерть під конвоєм

Фабула трагічної події, яка сталася 22 червня минулого року в центральному дніпропетровському парку імені Лазаря Глоби, дискусій нібито не викликала. Тричі судимий 27–річний Віктор Скворцов ударом ножа позбавив життя однолітка, колишнього співробітника міліції і спортсмена Костянтина Л. Рецидивіст убив молодого батька, людину в усіх відношеннях позитивну, — які тут можуть бути розходження в оцінках? Але обидві сторони інциденту трактують його причини по–різному. Мати Віктора Скворцова Людмила Олександрівна й адвокат Віктор Шведун запевняли автора в тому, що двоє нетверезих незнайомців самі зненацька напали і намагалися скинути хлопця з пішохідного моста в озеро. Захищаючись, той показав ножа, але нападників це нібито розізлило ще більше. І Костянтин Л. у сутичці на ножа у руці Скворцова фактично наштовхнувся. В іншої сторони пояснення свої: Костянтин Л. із приятелем невдало пожартували над незнайомим їм Віктором, і той ні з того ні з сього накинувся на них із ножем.

Бєспрєдєл не хоче в Росію

Нагадаємо, що ще в грудні 2010 року в Бердянську затримали двох росіян, підозрюваних у жорстокому вбивстві членів трьох сімей. 4 листопада на станиці Кущевська Краснодарського краю жертвами 30–річного Володимира Алєксєєва на прізвисько Бєспрєдєл і 31–річного В’ячеслава Рябцева — Буби — стало 12 (!) осiб, яких убили просто за святковим столом. Серед жертв — і четверо неповнолітніх: 14–річний підліток і три дівчинки віком від дев’яти місяців до п’яти років.

Наліпила коржів

Податкові міліціонери взяли біля гарячої печі спритну 26–річну черкащанку, котра підпільно випікала лаваші в антисанітарних умовах. Приміщення нагадувало сарай — з цвіллю на стінах, обідраною підлогою, роздягальнею просто в цеху. Лаваші ж ліпили на шматку брудної фанери. Податківці просто очманіли від побаченого.

На прицілі у пенсіонерки

Як у бойовику, розгорталися події пізнього вечора в одній iз багатоповерхівок Чернігова. Суперечка за власність — двокімнатну квартиру в Чернігові — призвела до того, що жінка літнього віку здійснила кілька пострілів у правоохоронців, після чого її затримали й у наручниках доправили до райвідділу міліції. Там їй стало зле, і пенсіонерку перевели до лікарні під нагляд медиків. Травм чи явних тілесних ушкоджень у жінки лікарі не виявили.

Кредитні спілки — під контроль

Кредитні спілки — під контроль

Головне слідче управління МВС буквально завалене справами про кредитне шахрайство. І проблема не стільки в тому, що за останні роки кризи у слідчих побільшало роботи, а в тому, що «світла в кінці тунелю» фактично не видно. Адже доки незмінним лишатиметься законодавство про кредитні спілки, доти постраждалі вкладники тисячами писатимуть заяви до міліції за фактами шахрайства. Судіть самі: за даними МВС, в Україні зареєстровано 634 кредитні спілки й далеко не всі вони діють прозоро щодо своїх вкладників.