Щит і тупі стріли Путіна

Після шокуючого суботнього рішення Держдуми про введення військ на територію України неділя та понеділок минули спокійно — якщо, звісно, не зважати на силове протистояння в Криму. Аналітики та експерти починають запевняти, що імовірність початку війни з кожним днем стає все менш імовірною, проте загроза все ще існує.

Майдан виставляє планку

На хвилі Майдану, що переміг, зароджується чимало нових громадянських кампаній. Так, «Коло довіри Майдану», яке зібрало Сергія Пояркова від Автомайдану, Ольгу Богомолець від лікарів, владику Стефана від духовної ради, представників «Правого сектору», «афганців», Руслану і Святослава Вакарчука, інших менш відомих осіб, оприлюднило вимоги до членів нового уряду: ними не можуть бути учасники списку сотні найбагатших людей України і керівники органів виконавчої влади або працівники адміністрації Президента, які обіймали ці посади з початку 2010 року; досвід роботи в галузі має становити не менше семи років, на керівних посадах — від п’яти років (крім МВС, СБУ, МО), плюс непричетність до порушень прав людини і відсутності інформації про корупційну діяльність кандидата.

Імперія «Межигір’я»

Імперія «Межигір’я»

У суботу резиденція «Межигір’я», яку Віктор Янукович вивів iз держвласності ще в 2007 році й почав обладнувати «під себе» на початку свого президентського строку, відкрила двері для простих відвідувачів. Із п’ятниці її охороняли загони «Самооборони», а у вихідні туди було спрямовано й держ­охорону.

Дорогою в потойбіччя

Дорогою в потойбіччя

Коли в середу по обіді Президент Янукович оголосив 20 лютого в Україні днем жалоби, але водночас продовжив стягувати до Києва силовиків і провадити «антитерористичну» кампанію, одна наша колега з гірким сарказмом припустила: це щоб відразу відспівувати і тих, хто загинув учора, й тих, кого вб’ють завтра?

Це вже війна. Можливо, громадянська

Це вже війна. Можливо, громадянська

«Востаннє стільки людей помирало лише під час Другої світової війни. Київ горів таким полум’ям лише за Батия, Гітлера і... Януковича». Такими словами рясніють соціальні мережі. Усі перші шпальти іноземних видань пишуть про смерті українських громадян, які вийшли на протести проти влади.

Смерть на передовій

Майданівська територія медиків та їхніх пацієнтів суттєво розширилася після вчорашніх кривавих подій. Ранених і травмованих приймали і старі, і нові пункти допомоги. На третій поверх Будинку профспілок, де розташований медпункт, учора вранці майже нікого не пускали.

«У французькій стороні, на чужій планеті...»

«У французькій стороні, на чужій планеті...»

Усе частіше українські студенти для навчання обирають закордонні виші. За даними Центру дослідження суспільства, який проводив моніторинг, перші позиції займають країни, де навчання для українців повністю безкоштовне — Німеччина, Чехія та Польща. В останній існує добре розвинута мережа стипендій для іноземців, а також карта поляка, завдяки якій українці можуть також абсолютно безкоштовно навчатися в польських вишах.

Любов на барикадах

Любов на барикадах

Військові намети, люди в камуфляжах, закіптюжені, обписані революційними гасламм стіни, вищерблена бруківка, підталі мішки зі снігом упереміш із колючим дротом на барикадах... Це, як з’ясувала «УМ», чудові декорації для пошуку не тільки соратників, братів по духу, а й коханих!

Щоб сіли відповідно до Римського статуту

Україна в 2000 році підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду. Згідно з цим документом, українці сьогодні мали б безперешкодно звертатися до міжнародного кримінального суду та вимагати покарання тих, хто вчинив злочин, незалежно від посади. Проте своєчасно документ не був ратифікований Верховною Радою і на сьогодні не має ніяких повноважень на території України.

Теракт на Майдані

Учора близько 11–ї ранку на п’ятому поверсі столичного Будинку профспілок, де розташувався Штаб національного спротиву (саме на цьому поверсі таборує «Правий сектор»), пролунав вибух. Як з’ясувалося, один із бійців сортував ліки, передані киянами на потреби Майдану, коли в одній iз коробок здетонувала бомба.