Молодим усюди в нас дорога?

Молодим усюди в нас дорога?

Сьогодні святкувати річницю Жовтневої революції вийдуть не лише дідусі й бабусі у червоних беретах, а й молоді люди, які перейнялися «великим радянським минулим». Лівий рух в Україні поступово європеїзується, і зараз уже не можна сказати, що комуністи — це лише КПУ, а соціалісти — лише соратники Олександра Мороза. Втім і серед «червоної» молоді можна вирізнити дві течії — прорадянську і європейську. До спадщини «Великого жовтня» вони ставляться по–різному, а одне до одного — вельми скептично.

Визнаємо, але не засуджуємо

Генеральна конференція Організації Об’єднаних Націй із питань освіти науки і культури (ЮНЕСКО) не визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу. 193 країни, представники яких були на конференції, позавчора одностайно проголосували за резолюцію «Про вшанування жертв Голодомору в Україні». «Генеральна конференція ЮНЕСКО, нагадуючи про Голодомор 1932—33 років, висловила впевненість у тому, що трагедія Голодомору, яка була викликана жорстокими діями та політикою тоталітарного сталінського режиму, має стати попередженням сучасним і майбутнім поколінням із метою дотримання демократичних цінностей, прав людини та законності», йдеться в повідомленні українського зовнішньополітичного відомства. Натомість юридичної та політичної оцінки документ не містить.

Звикайте до одиниці

Наближення футбольного Євро—2012 прискорює процес нашої євроінтеграції. Зокрема, це стосується телефонних номерів, які мають привести у відповідність до євростандартів. І хоча недавно це викликало запеклі суперечки між Держкомзв’язку та службами й приватними підприємствами–носіями коротких номерів, компромісу таки досягли. Спочатку таксисти, приватні медичні клініки й довідкові служби, які мають номери на кшталт «050» чи «059», перейдуть на чотиризначні: «1550», «1559». А потім нуль замінить вісімку при виході на міжміський та міжнародний зв’язок. Номери екстрених служб виглядатимуть тепер як «101», «102», «103», «104» і так далі.

Не чекати чудес від природи,

Не чекати чудес від природи,

Услід за фортецями, замками, палацами й церквами проект «7 чудес» узявся за рідну природу, як і обіцяв раніше Микола Томенко. Нагадаємо, 21 серпня цього року в стінах Софії Київської оголосили список семи «чудес» історико–архітектурної спадщини. Після цього потік туристів до них збільшився в середньому на чверть. Тепер оргкомітет акції береться «знайти» ще сім чудес серед гір, печер, річок, озер, лісів та інших нерукотворних скарбів українського ландшафту.

Теремки дожилися до метро

Теремки дожилися до метро

Нові станції «Деміївська», «Голосіївська» та «Васильківська» мають доточити Куренівсько–Червоноармійську лінію метрополітену від станції «Либідська» до житлового масиву Теремки, який, за словами метробудівців, останніми роками виріс до трьохсот тисяч мешканців, і потреба прокласти сюди підземку стала просто пекучою. Три нові станції пропускатимуть 34 тисячі пасажирів на добу. На будівництво трьох станцій і прогонів між ними витратили близько 144,5 мільйона гривень із майже 500 мільйонів, передбачених бюджетом на цей рік. Минулого вівторка мер столиці Леонід Черновецький влаштував оглядини будівництва станції «Деміївська», яку мають завершити вже в травні 2008 року. «Я пересвідчився, що будівництво відбувається інтенсивно та якісно. У мене немає сумнівів, що заплановані відкриття всіх нових станцій — «Деміївської», «Васильківської» та «Голосіївської» — відбудуться, як і передбачено, наступного року», — сказав мер після екскурсії навколо котловану.

Сходи у пам’ять

Сходи у пам’ять

17 жовтня містобудівна рада столиці нарешті обрала і затвердила найкращий варіант проекту Меморіалу жертвам Голодомору. Автор його — народний художник України Анатолій Гайдамака, якому допомагали спеціалісти компанії «Проектні системи». Першу чергу Меморіалу мусять звести поблизу Лаври за гроші столичного бюджету до наступної осені, тобто до 75–річчя скорботних подій.

Рятуйте наші ліки!

Рятуйте наші ліки!

Учора вранці Борщагівський хіміко–фармацевтичний завод у Києві зупинив лінію виробництва дитячих сиропів. Наступним кроком вони можуть повністю зупинити підприємство. Цим керівництво і колектив заводу хочуть привернути увагу держави і громади до системної кризи, у якій, на їх думку, перебуває фармацевтична галузь, а саме до рейдерських атак на заводи. Акцію підтримує Асоціація фармацевтичних виробників України (АФПУ). Якщо до їх вимог не прислухаються найбільші фармацевтичні компанії, такі як «Дарниця», «Фармак» та «Київмедпрепарат», обіцяють припинити виробництво ліків, повідомляє «Інтер–медіа консалтинг».

Козака в похід чиновник не пускає

Чайка «Спас» цієї осені не відпливе з Миколаєва, аби взяти участь у королівській регаті ARC. Причина — у Державному реєстрі судноплавства такий вид транспорту не прописаний, відтак Інспекція судноплавства не може дозволити йому покинути територіальні води України. Зараз чайка стоїть у Миколаївському порту.

Обман зору й трохи наруги

Обман зору й трохи наруги

Справа про сплюндровані національні символи на найбільшій вершині України набрала резонансу в п’ятницю по обіді, а вже в суботу в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко відзвітував про результати слідства. Отож Служба безпеки встановила, що фотографії на сайті «Євразійського союзу молоді» — імітація й монтаж, а самі «євразійці» дещо перебільшили свої подвиги. О цій порі року на Говерлі вже дуже холодно і дикий вітер, тож вандали зняли тільки те, що знімається, — металевий тризуб, який вони кинули під ноги. Гранітну стелу на честь Конституції України та пам’ятну плиту Греко–католицької церкви розбити молотками не вдалося, тож їх просто розмалювали емблемами «ЄСМ», фарбою з балончика. Решта — вдалий фотомонтаж Леоніда Савіна, адміністратора веб–сторінки «ЄСМ» і, за даними СБУ, — одного з учасників виправи на Говерлу.

Козацька Атлантика

Козацька Атлантика

У козацькій чайці — козацький дух: екіпаж–залога «Спаса» жартує і ніби глузує з океанських хвиль, хоча, за власним визнанням співорганізатора виправи Юрка Червінського, «Немає жодної гарантії, що чайка допливе. Однак ми віримо, що все буде гаразд. Є така ідея, що чайка може ходити по океанських хвилях». «Спас» — 20–метрове дерев’яне судно з низькими бортами та двома прямокутними вітрилами — майже точна копія козацьких чайок. Судно збудувала своїм коштом група ентузіастів української морської минувшини, і воно вже пройшло морське хрещення в експедиціях навколо Європи. У серпні цього року чайка повернулася з походу в Батумі, а зараз готується до найграндіознішої та унікальної виправи: з Києва — через Чорне та Середземне море, Атлантичний океан, до Нью–Йорка та Чикаго. «Для нас чайка — це посол: ми несемо наш український дух, відомості про себе і, можливо, якесь послання Президента до українства і до всього світу», — каже Юрко Червінський.