День народження і смерті

День народження і смерті

Студент Київського професійно–педагогічного коледжу ім. Макаренка Ігор Індило загинув за невідомих обставин у Шевченківському райуправлінні столичної міліції в ніч на 18 травня, фактично на свій перший дорослий ювілей — хлопцю мало виповнитися 20 років. Утім преса та громадськість дізналися про цей дивний випадок лише наприкінці минулого тижня. До цього часу правоохоронці чомусь замовчували не лише обставини, а й сам факт смерті хлопця, жодного офіційного повідомлення МВС чи столичної міліції про цю НП у відкритих джерелах не було. Тож не дивно, що сюжет ТСН через десять днів після смерті Ігоря мав ефект інформаційної бомби. Уже за кілька днів загибель студента в управлінні міліції набула неабиякого політичного резонансу. Сьогодні відбудуться перші студентські протести проти міліцейського безміру — студенти пройдуть біля Шевченківського райуправління, що по вул. Герцена, 9 із траурними вінками. Подібна акція пройде ще в п’ятнадцяти українських містах. Крім цього, сьогодні о 10–й ранку розпочне пікетування адмінбудівлі міліції Шевченківського району ВО «Свобода» та інші національно–патріотичні організації.

Пукач хоче подивитися спікерові в очі

Як повідомляє сайт «Українська правда», редактором якого свого часу був викрадений і вбитий журналіст Георгій Гонгадзе, колишній керівник Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач, арештований за звинуваченням у вбивстві Гії, вимагає допитати у справі всіх високопосадовців.

Банкірів грабують нахабніше

Банкірів грабують нахабніше

В Україні рік у рік стрімко зростає кількість банківських пограбувань. Згідно зі статистикою МВС, у 2006 році грабіжники скоїли лише 16 нападів на банківські філії, у 2007–2008 рр. розбійні «маски–шоу» в банках не перевищували трьох десятків нападів щороку, натомість у «кризовий» 2009 рік «популярність» таких пограбувань зросла в рази — загалом по країні за фактами нападів на банківські філії порушено 79 (!) кримінальних справ. Подібна тенденція зберігається й у поточному році — наразі правоохоронці розслідують 24 кримінальні справи (за аналогічний період минулого року показник був тим самим). У Міністерстві внутрішніх справ традиційно нарікають на банкірів, мовляв, ті не хочуть витрачатися на технічний захист та професійну охорону. Банкіри ж, не на диктофон, говорять, що втрати від пограбувань не такі вже й великі, тоді як послуги так званої «приватної» міліції (Державна служба охорони МВС) вельми завищені. Замкнуте коло...

Чому не прийшов прокурор

Учора столична прокуратура виявилася не готовою пояснити в суді, на яких підставах її слідчі порушили кримінальну справу проти народних депутатів з фракції «НУНС» Юрія Гримчака та Андрія Парубія у зв’язку з подіями в парламенті під час ратифікації «харківських» угод 27 квітня. «Наскільки нам стало відомо, прокуратура своєчасно не надала матеріалів, тому засідання суду перенесли на іншу дату — 3 червня. Також до суду не прийшов представник прокуратури, — повідомив після засідання адвокат нардепа Гримчака Юрій Мартиненко. — Така неготовність прокуратури має розглядатися у контексті ст. 236–8 п.7 КПК, згідно з якою це може стати підставою для скасування постанови про порушення кримінальної справи».

Тримайся, сестро!

Тримайся, сестро!

Чергове обурення опозиції викликало затримання у вівторок у Львові рідної сестри народного депутата Андрія Парубія — 31–річної Олени Парубій. «Нашоукраїнець», якого просить позбавити недоторканності Генпрокуратура у зв’язку з подіями у парламенті під час ратифікації харківських угод 27 квітня, розцінює арешт молодшої сестри не інакше як репресію проти його родини з боку влади. Оленку Андрій виховував змалку, після загибелі матері в автокатастрофі, тож влада напевно знає, що вона — одна з найдорожчих йому людей.

Хто постраждав — усі на допит

Уже сьогодні Регламентний комітет ВР планує розглянути подання Генпрокуратури щодо зняття недоторканності з депутатів Юрія Гримчака й Андрія Парубія, проти яких порушено кримінальну справу за скоєні ними дії 27 квітня під час ратифікації угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ на території України. За словами лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, після того це питання можуть винести на розгляд у сесійну залу вже впродовж двадцяти днів, «якщо буде консолідоване рішення фракцій». Мовляв, попередньо коаліція готова позбавити двох нардепів з опозиційної «НУНС» недоторканності, та й голосів вистачить. Тим більше що про готовність підтримати скандальне подання Генпрокурора учора заявив і лідер КПУ Петро Симоненко.

Прокурору повилазило?

П’ятничне повідомлення столичної прокуратури про те, що проти двох депутатів від «НУНС» порушено кримінальну справу у зв’язку з подіями, які відбулися в парламенті 27 квітня, викликало неабияке обурення в лавах опозиції. «Наша Україна», БЮТ, група «За Україну!» та інші заявили про відновлення політичних репресій у державі. Нагадаємо, що йдеться про димові шашки та яєчний обстріл президії, який стався у Верховній Раді під час ратифікації угоди про перебування ЧФ РФ в Україні до 2042 року. Тоді «регіонали» відкрито побили кількох «нашоукраїнців» (зокрема, нардеп Олесь Доній опинився в лікарні у важкому стані зі струсом мозку).

«Союздрук» — брав, «Київодяг» — брав...

Виявляється, ще минулого тижня працівники столичного УБОЗу затримали лідера доволі відомої на теренах СНД рейдерської «бригади», яка обслуговувала інтереси представників великого капіталу в Україні, а також певні промислово–фінансові групи Росії. Хто саме потрапив до тенет правоохоронців, у столичному Главку міліції не повідомляють, як і про те, хто із «сильних світу цього» за ним стоїть. «УМ» вдалося лише з’ясувати, що затриманому рейдеру 41 рік, він уродженець російського Хабаровська. Разом із ним убозівці арештували спільницю — 43–річну жінку, генерального директора одного з реєстраційних підприємств.

Інспектор не винний...

Інспектор не винний...

Службова перевірка Держ­автоінспекції не встановила порушень у діях своїх співробітників, які забезпечували проїзд кортежу Президента Віктора Януковича Харківською площею в Києві, внаслідок чого сталася ДТП зі смертельним наслідком. Нагадаємо, що жахлива аварія сталася 21 квітня в результаті зіткнення автомобіля швидкої допомоги президентського кортежу зі столичним таксі. Водій таксі загинув на місці, а двоє його пасажирів, які їхали в аеропорт «Бориспіль», дістали тілесні ушкодження. До аеропорту поспішав і глава держави — саме того дня Янукович підписав скандальні Харківські угоди з Президентом РФ Медведєвим.

Знову «мучениця»?

Знову «мучениця»?

Учора близько десятої ранку будівлю Головного слідчого управління Генпрокуратури, що на вулиці Борисоглібській, буквально оточили численні журналісти. Увагу мас–медіа привернув виклик слідчим з особливо важливих справ паном Пушкарем екс–Прем’єрки Юлії Тимошенко для вручення їй постанови про порушення кримінальної справи № 49–1293. Леді Ю приїхала на представницькому «Мерседесі» у супроводі джипу охорони. Для цього їй довелося подолати лише декілька кварталів в межах столичного Подолу, адже повістку лідерці БЮТ виписали не за місцем проживання, а за місцем розташування центрального партійного офісу по Турівській, 13. «Скільки ж їй ще доведеться витримати?», — заламувала руки літня прихильниця Юлі, що назвалася Вікторією. Вона єдина приїхала сюди підтримати Тимошенко, бо почула про виклик до ГПУ по радіо. Жодного іншого «юлефана» поблизу помічено не було.