Правуй, демагогіє

Правуй, демагогіє

Про розвал демократичної коаліції її ворогам годі й мріяти, а заяви Луценка — хворобливі. Так відреагував Президент Віктор Ющенко на гучні заяви міністра внутрішніх справ і лідера «Народної самооборони», які пролунали у вівторок. Нагадаємо, Юрій Луценко, зокрема, звинуватив голову президентського секретаріату Віктора Балогу в тому, що він разом із «регіоналом» Борисом Колесниковим змовився розвалити коаліцію демократичних сил і створити «широку» коаліцію «НУНС» і Партії регіонів, і що ці плани нібито підтримує й Президент.

Паспорт, танці, перегони

Із 24 по 26 травня на аеродромі «Чайка» поблизу Києва відбудеться такий собі музичний фестиваль — Free Fat Fest (free fat з англійської перекладається, як «безкоштовний жир» — ймовірно, за аналогією з безкоштовним сиром). Сам фест нібито присвячений Дню Києва, але проводиться за межами столиці. За задумом організаторів, захід має зібрати чимало зірок клубної музики і, відповідно, неабияку кількість аудиторії — переважно молоді. Партнером фестивалю є Київський медіахолдинг, до якого входять муніципальні газети та телеканал «Київ», неодноразово розкритиковані конкурентами чинного мера Черновецького, зокрема, Віталієм Кличком через заангажованість та необ’єктивність у висвітленні мерських перегонів.

Зачіска «під Юлю»

Зачіска «під Юлю»

Якщо Президент сьогодні, як заплановано, таки звернеться нарешті до Верховної Ради зі своїм щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України, то це, не виключено, буде останнє послання до українського парламенту глави держави, наділеного бодай такою владою. Звісно, проект Основного закону, запропонований Блоком Тимошенко, містить й інші зміни — зокрема, ґрунтовну реформу судової системи, перехід на контрактну армію тощо. Але головним і, безперечно, найважливішим на даному етапі як для його творців, так і для їхніх опонентів, є перерозподіл владних повноважень. БЮТ уже давно, спершу тишком–нишком, а потім уже й не приховуючи просуває до втілення ідею парламентської республіки. Ще трошки, і «колективна безвідповідальність», як називає парламентську республіку палкий прихильник президентської форми правління, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, запанує в Україні не на словах, а на підкріпленому нормами Конституції ділі.

Мером Києва буде Кличко?

Мером Києва буде Кличко?

Віталій Кличко не має сумнівів у власній перемозі. Під час зустрічей із киянами він запевняє, що стане мером столиці, а очолюваний ним блок набере до 35% голосів і утворить більшість у Київраді. Звісно, цьому заважає розпорошеність сил у демократичному таборі. Але вчора на прес–конференції Віталій Кличко запевнив журналістів, що вже в тижневий термін демократичні сили домовляться про єдиного кандидата в міські голови. Мовляв, перемовини з цього приводу — вже на завершальній стадії, а після обговорення «всіх пунктів» перейдуть у публічну площину.

«Сьогодні в нас насправді є два кандидати [на мерську посаду], які ведуть реальну боротьбу, — каже Віталій Кличко, маючи на увазі себе й чинного мера Леоніда Черновецького. — Решта кандидатів мають амбіції на півтора відсотка і наразі не становлять серйозної альтернативи нинішній міській владі».

Від «Партизана» до «Свободи»

Від «Партизана» до «Свободи»

Тих киян, які, всупереч бажанню «забити» на політику й розважитися на зумисне для такої мети організованих подалі на околицях концертах, 25 травня таки прийдуть на виборчі дільниці, щоб виконати свій громадянський обов’язок, чекає нелегкий вибір. І не лише тому, що «всі кандидати одним миром мазані», а й з огляду на кількість охочих покерувати столицею. 37 блоків та партій претендують на місце у Київраді й удвічі більше — 79 — осіб прагнуть сісти у крісло мера. Метрове «простирадло» з переліком претендентів на посаду міського голови буде зеленкуватим, а на 20 см коротший список партій та блоків — бежевим.

Приватизація війни нашої

Однією з перших жертв «війни» за Фонд держмайна може стати Одеський припортовий завод. Як визнав призначений Кабміном в.о. голови ФДМУ Андрій Портнов, ситуація, що склалася довкола Фонду, швидше за все, вплине на вартість ОПЗ під час його приватизації, якої так прагне уряд. Утім, за словами Портнова, досі ніхто з потенційних учасників приватизаційного конкурсу від участі в ньому не відмовився. Можливо, завдяки тому, що Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко «особисто спілкується з кожним з інвесторів для того, щоб переконати і показати юридичну позицію правоти уряду».

Напролом

Учора Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко та народний депутат від БЮТ Андрій Портнов увійшли в будинок Фонду державного майна, а невдовзі глава уряду представила свого соратника як виконувача обов’язків керівника ФДМУ. «Ми дали доручення всім керівникам департаментів, всім заступникам, і ФДМУ почав нормально працювати», — сказала Тимошенко журналістам.

«Чистки» в «Регіонах»

Металеві рамки на вході, пильні охоронці, які обстежують кожного, хто прагне потрапити до столичного Міжнародного центру культури і мистецтв... Такі заходи безпеки наводили на думку, що всередині проходить якийсь захід за участю Президента. Втім «помаранчевого» главу держави до «Жовтневого палацу» минулої суботи навряд чи запрошували. Адже в залі, під якою колись розташовувалися катівні НКВС, зібралися любителі синьої барви: там відбувався ХІ з’їзд Партії регіонів.

А «мисливці» хто?

А «мисливці» хто?

Привид «медведчукізму» й надалі бродитиме Кабміном. Недвозначний натяк Президента на те, що деякі кадрові ініціативи уряду не відповідають духові угоди про створення Демократичної коаліції, Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко парирувала у стилі «не вчіть мене жити».

Яценюк мріє про «руки»

Узявшись нарешті до роботи після тривалого «простою», парламентарії згадали про те, що їхній спікер досі працює без заступників. Точніше, це сам Арсеній Яценюк і нагадав, що на посаді Голови ВР його досі нікому замінити. Ні лікарняний не візьмеш, ні у відрядження не поїдеш, бо це одразу паралізує роботу всього парламенту... Словом, учора на погоджувальній раді Яценюк закликав народних депутатів визначитися і вже у вівторок, тобто сьогодні, обрати йому «праву» та «ліву» «руки». Інакше доведеться Верховній Раді нинішній пленарний тиждень наполовину «прогуляти» або внести зміни до календарного плану роботи і перенести засідання на інший час. Адже, як зазначив спікер, сьогодні у нього передбачена низка протокольних заходів у зв’язку з візитом до України президента США Джорджа Буша, а в середу і четвер запланований візит до Москви.