ЗАКОНсервовані ляпи

ЗАКОНсервовані ляпи

Сьогодні горезвісний закон про Кабінет Міністрів нарешті опублікують. Нарешті — бо вже набридли. Тривале пританцьовування навколо закону нагадувало дитячу примовку: «Чотири, три, два з половиною, два з волосиною, два зараз обірветься...» Усе вказувало на те, що коаліція чи не надто прагне, чи побоюється друкувати цей закон. Бо й законом цей витвір назвати складно: він не просто містить норми, які можна потрактувати як неконституційні, а ще й приймався за сумнівною процедурою. Коаліція погрожувала, коментувала, але зволікала.

Недозакон

Учорашні числа газет «Голос України» та «Урядовий кур'єр» знову вийшли без закону про Кабінет Міністрів. Натомість вони надрукували тексти з однаковою та вельми дивною назвою: «Повідомлення про офіційне оприлюднення Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Головою Верховної Ради України». У цій інформації зазначено, ніби закон уже оприлюднено.

Прелюдія до оприлюднення

Всеукраїнський «круглий стіл», який Президент Віктор Ющенко запропонував провести 14 лютого, може не відбутися. Він спіткнувся не просто на камені, а на цілій брилі, що її підставила коаліція, — у вигляді закону про Кабінет Міністрів. «Президент вважає проведення «круглого столу» дієвою формою обговорення актуальних питань, — пояснила позицію Президента на вчорашньому брифінгу прес-секретар глави держави Ірина Ванникова. — Однак із часу домовленості відбулися події, які дають підстави говорити про певні умови, щоб цей діалог відбувся». І, власне, «прийняття цього закону поза законодавчим полем істотно звужує фундамент для позитивного діалогу».

Суперечка не для друку

Суперечка не для друку

Уже сьогодні дві офіційні газети — парламентський «Голос України» і кабмінівський «Урядовий кур'єр» — можуть вийти із передруком закону про Кабінет Міністрів. Принаймні саме такий сценарій учора малювали не останні діячі з «антикризової» коаліції — Голова Верховної Ради Олександр Мороз, якому належить опублікувати документ у випадку відсутності підпису Президента, і міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов.

Взялися провчити

Вища рада юстиції видала «чорну мітку» судді Мукачівського міськрайонного суду Володимиру Моничу. Цей служитель Феміди кілька днів тому виніс рішення, яким заборонив підписувати Голові Верховної Ради Олександру Морозу закон про Кабінет Міністрів, перед тим ветований Президентом, до його розгляду в парламенті.

Борисе, борись!

Учора завершився візит міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка до Чехії. Як уже повідомляла «УМ», для цього пан Борис перервав свою відпустку. Втім для України більший резонанс матимуть не домовленості й навіть не документи, які за кордоном підписав керівник МЗС, а сам факт, що цей візит здійснив Борис Іванович Тарасюк — людина, яку уряд Януковича не визнає міністром.

Закон до суду доведе

Закон про Кабінет Міністрів, який перетерпів і президентське вето, і подолання цього вето з боку коаліції ПР+КПУ+СПУ+БЮТ, знову чекає підпису глави держави. Віктор Ющенко висловив своє незадоволення цим актом. Відтак наразі невідомо, чи він дотримається передбаченої Конституцією процедури, чи показово утримується. У такому випадку закон через десять днів може підписати спікер парламенту. Себто документ буде імплеметовано найближчим часом у будь-якому випадку.

Юля задовольнила Януковича

Юля задовольнила Януковича

Результати голосування у Верховній Раді за подолання вето Президента на Закон «Про Кабінет Міністрів України» (12 січня, 12 год. 57 хв.)
«За» — 366, «проти» — 0, утрималися — 0, не голосували — 4, відсутні — 80
Фракція Партії регіонів: «за» — 185, не голосував — 1 (Ю. Чмир)
Фракція Соцпартії: «за» — 31 (одностайно)
Фракція Компартії: «за» — 21 (одностайно)
Фракція Блоку Юлії Тимошенко: «за» — 121, не голосували — 3 (Л. Бірюк, Л. Лук'яненко, О. Ляшко), відсутній — 1 (Д. Крючков)
Фракція блоку «Наша Україна»: відсутні — 79 (одностайно)
Позафракційні: «за» — всі 8 (у т.ч. Й. Вінський)

Товаришу Борисюк, на вихід!

Товаришу Борисюк, на вихід!

Апеляційний суд Києва скасував ухвалу судді Шевченківського райсуду щодо призупинення дії постанови Верховної Ради про звільнення Бориса Тарасюка з посади міністра закордонних справ. Про це повідомила прес-служба парламенту — органу влади, з якого почалися судові і, м'яко кажучи, позасудові розборки навколо головної посади в МЗС.

Леді Ю. іде на прю

Переважна більшість того сектору громадськості, який налаштований проти урядової політики та «антикризової» коаліції, розуміє, що найкращим виходом із нинішньої ситуації могли стати дострокові парламентські вибори. Втім для цього наразі не існує юридичних підстав. Але з цим не згодна запальна Юлія Тимошенко. «Правові механізми є для всього і завжди», — вважає вона.