Пов’язані однією кров’ю

Пов’язані однією кров’ю

Малопоміченим та малокоментованим пройшло повідомлення про готовність блоку ОДКБ (Органiзацiя держав з колективної безпеки) відправити миротворців в Україну. Після «гуманітарної допомоги» Путін має намір ввести сюди свої війська, тепер про це говориться прямим текстом, бо езопова мова Кремля лише трохи маскує інтервенцію поняттям «миротворці».

Останній раз у сьомий клас

Останній раз у сьомий клас

Український парламент «помирає», але не здається: він є цілковито вірним собі. Нічого з того, що планувала напередодні Верховна Рада, вчора виконано не було. А з позапланового — з трибуни парламенту вкотре вигнали депутатку-«регіоналку» Олену Бондаренко. Що, звісно, добре, але й малоефективно водночас.

Багато хочуть

Багато хочуть

У попередньому номері «Україна молода» розповідала про перемовини в Мінську, участь у яких брали посланці сепаратистів сходу Андрій Пургін та Олексій Карякін, а також Леонід Кучма, що представляв уряд України, посол Росії Михайло Зурабов та делегатка від ОБСЄ Хейді Тальявіні. Як і передбачала «УМ», понеділкова зустріч виявилася нульовою з огляду на конкретні результати.

Операція «Деескалація»

Операція «Деескалація»

Хоч якою розкритикованою не була ідея зустрічей iз представниками Росії та самопроголошених східних республік, такі зустрічі тривають. Цього разу естафету перейняв Мінськ, який уже був свідком вікопомного рукостискання Порошенка та Путіна. Першого вересня представницький рівень переговорників у столиці Білорусі був, щоправда, на порядок нижчим.

Вона повертається

Вона повертається

Після повторного програшу на президентських виборах одна з найпопулярніших (колись!) постатей вітчизняного політикуму — Юлія Тимошенко — надовго випала з поля зору соціуму. Але і до 25 травня Юлія Володимирівна надто активною не була. Тож, власне, мовчанню Тимошенко виповнюється вже півроку. Аби не святкувати подібні «іменини», ЮВТ наприкінці поточного місяця урочисто виходить «на люди».

Плутанина з арештами

Сподівання виявилися марними: відразу два «обнадійливi» повідомлення — про арешт Олеся Довгого та Олени Бондаренко — треба сприймати з деякими поправками. У випадку із соратником Леоніда Черновецького маємо стовідсотковий «фейк», тобто неправдиву інформацію.

У Мінську — з ворогом

У Мінську — з ворогом

Якщо у Нормандії новообраний Президент України Петро Порошенко уникнув рукостискання з Путіним, то у Мінську без цього, очевидно, — ніяк. В Білорусь Петро Олексійович їде, щоб провести зустріч у форматі «Україна — ЄС — «Євразійська трійка» (Білорусь, Казахстан, Росія). Формально зустріч буде присвячена обговоренню тих самих питань, які так бентежать Росію у контексті асоційованого вступу України до ЄС.

Як Сан Санич контролером став

Як Сан Санич контролером став

Колишній столичний градоначальник Олександр Омельченко провів цьогоріч до Київради свою партію «Єдність». Сан Санич став депутатом, а відтак й отримав право засідати у комісіях КР. Більше того, навіть очолювати їх. На одному з останніх засідань Київрада створила тимчасову комісію з перевірки комунальних підприємств, у статутних фондах яких є частка майна територіальної громади Києва.

Гори та влада синім полум’ям!

Гори та влада синім полум’ям!

Іще один згаяний нашими парламентарiями день. Майже згаяний, адже при деяких беззаперечно позитивних результатах Рада так і не здолала питання дострокових парламентських виборів. Зате включила до порядку денного та розглянула в першому читанні закон «Про люстрацію» (за нього віддали голоси 252 народнi депутати).

Німота як превентивний захід

Німота як превентивний захід

Є такий вираз: хотіли як краще, а вийшло як завжди. Спроба захистити інформаційний простір України вийшла і запізнілою, і недолугою, і такою, що вже налаштувала певний прошарок соціуму проти нової влади. Позавчора на вечірньому засіданні парламент ухвалив у першому читанні проект закону №4453а (за нього проголосували 243 народні депутати).