З Богом, хлопці!

З Богом, хлопці!

Україна живе ніби в кількох матрицях. Поки одні зі шкіри пнуться, щоб довести сумнівність указу Президента про розпуск ВР, інші вже почали ритмічну підготовку до виборів. Так, «Наша Україна» запланувала на 14 квітня свій з'їзд, хоча не минуло й тижня, як закінчився попередній форум.

Назад дороги немає

Назад дороги немає

Президентові і Прем'єрові було мало вівторкової зустрічі для того, щоб обговорити розпуск парламенту. Вчора Янукович знову рвався на Банкову, аби вплинути на Президента. «Тіньовик» Партії регіонів Андрій Клюєв о першій годині дня розповів журналістам, що зустріч Ющенка з Януковичем вже триває, хоча насправді вона не почалася навіть о четвертій годині.

Давайте фінанси без «романсів»

Рішучість Президента, з якою вiн засукував рукави перед розпуском парламенту, передалася й на вчорашній день. Віктор Ющенко вирішив не панькатися з рішенням уряду, який засідав до глупої ночі, щоб підтримати постанову Верховної Ради про засудження президентського указу. Глава держави зупинив дію того урядового рішення.

Сім разів відміряти і раз розпустити

Дарма «антикризова» більшість взялася перейменовуватися в коаліцію національної єдності. Щойно вони змінили табличку — у державі виникла криза. Причому з подачі самих борців із кризами. Ідея переманити під свою ковдру нестійких опозиціонерів з нагоди перейменування поки що теж наче провалюється. Президент обурився тим, що коаліція комплектується на основі індивідуального членства. «Більшовики» махнули на нього рукою — мовляв, і що той Ющенко нам зробить? Але глава держави пригрозив дебелою палицею: будете впиратися — розпущу парламент. І тут їм стало не до жартів...

ЗаМАЙДАНилось!..

Як уже писала «УМ», завтра о 17.00 на майдані Незалежності почнеться мітинг об'єднаної опозиції — «Народної самооборони», Блоку Тимошенко і «Нашої України», яка цього ж дня зранку проводитиме свій з'їзд. Акція має красномовну назву: «Геть зРаду!». Як пояснив заступник голови виконкому НСНУ Ігор Жданов, головна тема політичних виступів — політична й конституційна криза та потреба проведення позачергових виборів до парламенту.

Один у полі — не коаліція

Останні перебіги між парламентськими таборами викликали у скрупульозних читців українського права немале обурення. Річ у тім, що, за Конституцією, суб'єктом коаліції є цілі фракції, а не окремі депутати. Свою думку з цього приводу вчора висловив і Президент. «Конституція передбачає формування коаліції на фракційній основі. Другого способу формування коаліції немає і не буде. Ніякого групового членства, ніякого персонального членства», — зазначив Віктор Ющенко. «Те, що відбувається в парламенті з формуванням більшості», глава держави «не може інакше назвати, як фарс».

Прийшов. Побачив. Перебіг

Сьогодні лідер однієї з політичних сил, яка є фундатором блоку «Наша Україна», — провідник Партії промисловців і підприємців Анатолій Кінах — може метнутися з «помаранчевого» табору і піти на роботу при уряді Януковича. «Анатолій Кирилович дав згоду працювати разом, і це рішення розглядатиметься завтра у Верховній Раді», — розповів учора на заходах, приурочених 15-й річниці Української спілки промисловців і підприємців, сам Прем'єр-міністр. Віктор Янукович додав, що знає Кінаха як людину «досвідчену й професійну».

«Якщо нема кризи, то чому є «антикризова» коаліція?»

«Якщо нема кризи, то чому є «антикризова» коаліція?»

Учора на Банковій зібралися три вищі керівники держави — Президент, Прем’єр, Голова ВР — і лідери всіх парламентських фракцій, щоб обговорити шляхи виходу з політичної кризи в державі. Востаннє таке поважне товариство збиралося разом півроку тому, під час підписання Універсалу національної єдності. Як видно, багато колізій із того часу так і залишились не залагодженими, а деяких іще й додалося.

Гризота з Огризком

Тепер ясно, чому Віктор Янукович, вийшовши у середу з секретаріату Президента, взявся вмивати руки. Не буквально, а, так би мовити, по-пiлатівськи. Віктор Федорович сказав, що сторони домовилися про підтримку кандидатури міністра закордонних справ, яку запропонує Президент. Але при цьому Янукович додав, що на це треба воля фракцій, що він з ними порозмовляє... Словом, перевів стрілки президентського гніву через «кидалово» Огризка на рядових «коаліціонерів».

Ну й що, що слово не горобець?

Ну й що, що слово не горобець?

Нові домовленості на найвищих рівнях української влади, досягнуті в середу, піддалися випробуванню на міцність уже наступного дня. Тестом мало стати голосування за кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ у парламенті.