Поправка на реальність
Позавчора ввечері Президент України Петро Порошенко скликав РНБО, аби обговорити ситуацію, що склалася після проведення виборів у «ДНР» та «ЛНР». Головний висновок, який зробив для себе глава держави, полягає у необхідності скасувати проголосовані парламентом 16 вересня закони про «особливий статус» Донбасу.
«Війна — діло молодих»
Уже пораховано, що Рада VIII скликання оновилась на 56%. Решта — 44% — старі знайомі, серед яких чимало й «регіоналів», котрі пройшли як у складі «Опозиційного блоку», так і по мажоритарних округах. Але більшість нардепів цього «призову» — все-таки новачки. Це — комбати, громадські діячі, активісти Майдану, обличчя різного роду «ініціатив», журналісти тощо.
«Фейкові» вибори «фейкових» республік
Тепер уже запізно констатувати підступність діячів з так званих «ДНР» та «ЛНР», які зірвали усі виплекані Президентом Порошенком Мінські домовленості. Хоча чому, власне, підступність? Гіркін та Губарєв «чесно» попереджали, що не визнають жодних перемовин, як не визнають і українського протекторату над територіями «ДНР» та «ЛНР», а відтак житимуть за своїми правилами і проводитимуть «свої» вибори.
І нема на те Ради...
Єдиною суттєвою відмінністю парламенту VIII скликання буде його недоукомплектування. На думку ЦВК, проведення виборів є неможливим мінімум у 14 округах сходу. По решті позицій Верховна Рада залишається системою, яка здатна безкінечно самовідтворюватись із найменшими корективами. Винуватити в цьому виборця є, вочевидь, правильним.
Акула пера у президентських сітях
Не хотілося б проводити жодних паралелей, проте паралелі просяться самі собою: ні при Кучмі, ні при Януковичі глава держави не віддавав прямих наказів покарати журналіста за його статтю. Що, втім, не заважало цим двом персонам віддавати накази кулуарні (згадаємо хоча б розправу над Георгієм Гонгадзе та Тетяною Чорновол).
Підніжка від Юлі
Спроба номер нуль
Останнє перед виборами засідання ВРУ було коротким, малопродуктивним і доволі сумним. Сумним, бо вкотре довело, з якою «якістю» парламентаризму ми маємо справу. Позачергово депутати зібралися для того, щоб вирішити питання з голосуванням учасників АТО. Йшлося про законопроекти № 5157 (автор — Давід Жванія) та № 5157-1 (Леонід Ємець).
Гуртом і корупцію легше бити
Отож сталося: Верховна Рада ухвалила весь антикорупційний пакет законів. Голосування за нього відбулося на позавчорашньому засіданні парламенту, про що «УМ» уже писала в попередньому номері. Разом було створено три окремі інституції, причому враження таке, що одна з них дійсно працюватиме, а дві спостерігатимуть та підказуватимуть стратегію.
Війна за «воюючу сторону»
Цілком, здавалось би, рядове засідання Верховної Ради переросло вчора у чергове міні-побоїще. Парламент мав розглянути призначення нового міністра оборони та ухвалити пакет антикорупційних законів. Однак каменем спотикання стала не корупція і пан Полторак, котрий зрештою і очолив МО — пристрасті кипіли через невизнання бійців УПА воюючою стороною.