Міністр журналіста не образить

Знамениту чорну стрічку, яка з кінця літа відгородила членів уряду від простих смертних, обіцяють прибрати. Або хоча би зробити так звану «зону спілкування», у якій другі могли би вільно підійти до перших: як це практикувалося у Будинку уряду всі двадцять років незалежності. Нововведення — заборонити пресі брати бліц–коментарі в урядовців зі злободенних проблем життя країни — запровадив апарат нинішнього Прем’єра Миколи Азарова. І, схоже, влада нажила собі цим ще більше ворогів, ніж мала досі.

Хід тарифами

Хід тарифами

Робочий день кожного українського міністра, як і його секретарки, тепер має починатися з відвідин соціальних мереж. Але «лайкати» і додавати у друзі держслужбовець має обережно: рекомендованим полем спілкування для представників виконавчої влади є сторінка юзера Миколи Азарова у «Фейсбуці».

Скільки коштує наша «труба»?

Скільки коштує наша «труба»?

Сьогодні майже всі — влада, опозиція, фахівці і просто співчуваючі — сходяться на думці: вітчизняній газотранспортній системі вже недовго залишилося перебувати у її нинішньому стані. Тобто у беззастережній державній власності, адже надто вже тісно сплелися навколо неї інтереси країн–гравців газового ринку. Росії, як відомо, ну дуже потрібна ця «труба» — вже й негайно, разом із підземними сховищами, дешево і без додаткових умов. Нам треба грошей на її модернізацію, а також отримати новий газовий контракт, ключ до якого лежить у Росії. А оскільки північна сусідка відступати не любить, то звідси й перший висновок... Європа також має у діалозі свої інтереси — але, на жаль, для неї не визначальні. Європі потрібна стабільність газопостачання, і вона, в принципі, готова взяти участь у «трубному дерибані» в Україні. Якщо проти цього не виступатимуть надто категорично інші учасники банкету — бо у Європи теоретично є запасні варіанти.

Українська ж влада працює без страховки. Тобто запасних шляхів у нас нема — а це значить, що треба буде поступатися. Що й фактично підтвердили недавні коментарі офіційних осіб — традиційно без деталей. Тих самих, у яких зазвичай ховається чорт.

Сім’я була проти

Сім’я була проти

Головною інтригою вчорашнього засідання уряду стало порожнє місце очільника Міністерства фінансів. Коли урядовці займали свої місця у залі засідань, на сайті Президента вже з’явилося лаконічне повідомлення, що глава держави прийняв відставку Федора Ярошенка. Прем’єр–міністр Микола Азаров на топ–новину не відреагував ніяк: жодного слова у вступній промові на засiданнi Кабмiну! А на пряме запитання журналіста однієї з інформ­агенцій сказав: «Я прокоментую у п’ятницю, на прес–конференції...» Натомість урядовий портал навіть уже глибоко після обіду представляв Ярошенка як чинного главу Мінфіну...

І як рука підніметься вас карати?!

І як рука підніметься вас карати?!

Уряд поки що не підвищив газові тарифи для населення, але деякі місцеві органи влади вже підняли вартість «комуналки». Причому в кілька разів! «А що ж буде, якщо ми таки піднімемо?» — мабуть, подумав Прем’єр–міністр Микола Азаров і на вчорашньому засіданні уряду вирішив організувати невеличкий показовий прочухан своєму близькому другові й соратнику зi славного Донецька Анатолію Близнюку. А в його особі — всім місцевим керівникам, які хочуть заробляти багато і швидко.

Піднімемо ціну чи нехай їздять?

Піднімемо ціну чи нехай їздять?

У перший день нового, 2012, року в Україні непомітно для стороннього ока зросли акцизи на пальне: на 16 євро за тонну бензину та на 3,7—8 євро за тонну дизеля. Це дало змогу — деяким експертам та учасникам ринку — вести мову про підвищення вартості бензину. За прогнозами, вартість А–95 уже у другій половині січня може зрости на 15—20 копійок.

Відрізав, їм, та щось воно не те...

Відрізав, їм, та щось воно не те...

На перший погляд, дежа вю, але українські тверді сири, як і в 2005 році, знову потрапили у немилість у сусідній Росії. Головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко скуштував шматок української продукції і дійшов висновку — смак не той... Тобто продукція, на його думку, містить рослинні компоненти, зокрема рослинну олію, і тому не може називатися сиром. У переліку виробників–«порушників», який навів російський Держспоживнагляд, — вiсiм компаній. Причому більшість iз них добре відома вітчизняному споживачеві. Російські контролюючі органи ініціювали не тільки заборону імпорту українського сиру, а й планують відкликати через суд уже завезені на територію РФ товарні партії!

Що бюджетнику добре, то селянину — криза...

Що бюджетнику добре, то селянину — криза...

Кабмін підбив підсумки минулого року. На папері вийшло досить навіть привабливо. Так, ВВП зріс на 5%. «На противагу скептичним прогнозам», — показав умовного язика своїм політичним опонентам Прем’єр–міністр Микола Азаров. Країна отримала також найнижчу за останні десять років інфляцію — 4,6%. «Виважена бюджетна політика уряду і монетарна політика Національного банку», — ці два чинники — за Миколою Азаровим — нібито стали головними у приборканні процесу знецінення наших грошей. Хоча незалежні експерти називають ще й третій, відводячи йому голов­ну роль, — зниження ділової активності в Україні внаслідок економічної кризи.

Покажемо «Газпрому» «кузькіну мать»?

Нинішній рік має стати вирішальним в україно–російському газовому діалозі. Принаймні так укотре вирішив для себе наш Прем’єр–міністр. «Російські партнери не бажають змінювати умови горезвісної газової угоди. Вони їх цілком задовольняють. Звичайно, російська сторона буде до останнього наполягати на збереженні статус кво, — вкотре повторив Микола Янович одну із найвідоміших своїх фраз. Але на цей раз домішав до неї трохи погроз: Але ми прямо говоримо керівництву Росії: якщо ми стратегічні партнери на майбутнє, то ми повинні будувати співпрацю як стратегічні партнери».

Гривня — не контрабанда

Національний банк України дозволив вітчизняним фінустановам вивозити за межі держави готівкову гривню — без обмежень і без спеціального дозволу. «Раніше право вивозити нацвалюту у готівці мав тільки Нацбанк, — пояснює «УМ» президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. — Тепер він «поділився» цим своїм правом з іншими учасниками фінансового ринку».