Мерців не судять?

Мерців не судять?

На початку цього тижня Генпрокуратура лаконічно повідомила про завершення досудового слідства у справі Олексія Пукача, якого обвинувачують у вбивстві журналіста на замовлення. Адже завтра — 16 вересня — виповнюється 10 років відтоді, як Гію викрали «перевертні» у центрі столиці. Та журналістам видання «Українська правда», засновником і редактором якого був Георгій Гонгадзе, через власні джерела в ГПУ вдалося дізнатися про сенсаційний поворот у резонансній справі: замовником убивства Гії вважають лише загиблого екс–міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Й жодного живого фігуранта! Від сьогодні мати загиблого — Леся Гонгадзе, вдова Мирослава Гонгадзе та їхній адвокат можуть почати ознайомлення з матеріалами справи.

Місцеві, на старт під контролем!

Сьогодні офіційно стартує виборча кампанія перегонів на місцях. Не випадково, ще позавчора «губернаторів», голів облрад, мерів великих міст тощо зібрали на так звану Раду регіонів у місті Буча, під Києвом. Зрозуміло, що центральна влада хотіла «звірити годинники» з місцевим самоврядуванням, або принаймні спробувати це зробити. Виступаючи перед аудиторією, Президент Віктор Янукович грізно застеріг держслужбовців усіх рівнів від використання адміністративного ресурсу під час місцевих виборів–2010.

На Різницькій свої «вибори»

На Різницькій свої «вибори»

Менш ніж за два місяці добігає кінця п’ятирічна каденція Генерального прокурора Олександра Медведька. З усіх очільників Генпрокуратури в роки незалежності Олександр Іванович — єдиний, кому вдалося утриматися на цій посаді весь відведений Конституцією термін. Ще 3 листопада 2005 року народні депутати України 303 голосами затвердили його кандидатуру, подану до парламенту Президентом Ющенком. Одразу після обрання главою держави Віктора Януковича з’явилося чимало охочих посісти крісло Медведька, незважаючи на його «правильне», з точки зору нової влади, донецьке походження. Але ж і серед заступників Генерального вистачає уродженців Донбасу. Втім навесні нова влада неофіційно вирішила дати керманичу ГПУ відпрацювати свій термін повністю. Сам пан Медведько донедавна волів не коментувати тему своїх подальших перспектив та ймовірних наступників на посаді. Й лише зараз заявив пресі, що «розглядає можливість свого перепризначення на посаду Генпрокурора». Отож можна вважати, що й на Різницькій стартувала своя «передвиборча кампанія»?

Геннадій Москаль: Мабуть, якийсь «благодійник» уже й вертоліт МВС подарував!

Геннадій Москаль: Мабуть, якийсь «благодійник» уже й вертоліт МВС подарував!

Народний депутат від «НУНС» Геннадій Москаль в опозиційному уряді БЮТ є міністром внутрішніх справ. Відтак саме він виступає головним опонентом нині чинного керманича МВС Анатолія Могильова. В опозицiонера з «Народної самооборони» з ним давнi «стосунки» ще з часів кримської служби — обидва по черзі очолювали міліцейський главк автономії. З паном Москалем, який, незважаючи на генеральські погони, відомий своїм почуттям гумору, ми говоримо про його останні викриття в діяльності нового керівництва МВС, а також про плани «Народної самооборони».

Показуха «великої Бучі»

Показуха «великої Бучі»

Через учорашню участь Президента Януковича в засіданні Ради регіонів у Бучі, що під Києвом, на Варшавській трасі в очікуванні проїзду кортежу утворилася ледь не кілометрова пробка. Заручниками заблокованого руху виявилися жителі Приірпіння, які не могли потрапити до Києва у своїх справах. Машини та «маршрутки» стояли без руху не менше півгодини, люди лаяли владу, адже їх ніхто не попередив про візит глави держави.

Пробіжка з дробом

Депутату облради стріляли по ногах учора вранці неподалік від його власного дому, коли він здійснював ранкову пробіжку по вулиці Київський Шлях у Борисполі. Незважаючи на те, що міліція не повідомляє прізвище постраждалого, який є головою одного з акціонерних товариств Київщини, пресі вдалося дізнатися, що йдеться про 28–річного Володимира Мельника. Він пройшов до облради за виборчими списками партії «Батьківщина», але нещодавно вийшов iз фракції БЮТ і лишався позафракційним.

Від свині — до макаки

Від свині — до макаки

У міліцейському відомстві не проти розширити повноваження так званих ветеринарів у погонах. На думку начальника Управління ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів МВС Сергія Оксюти, у структурі міліцейського відомства варто створити такий орган, який опікувався б не лише аспектами ветеринарії, а й пов’язаними з нею аспектами санітарії та екології.

Шукайте в Олеся і команди!

Шукайте в Олеся і команди!

Виявляється, ще 2 вересня Печерський райсуд столиці надав дозвіл на проведення обшуку житла двох соратників столичного мера Черновецького — секретаря Київради Олеся Довгого та керівника Головного управління комунальної власності КМДА, депутата Київради від Блоку Черновецького Анатолія Чуба. Обидві постанови підписала суддя Квасневська, яка видала їх у справі про незаконне відчуження пакетів акцій «Київводоканал» та «Київгаз» у відповідь на звернення слідчого Генпрокуратури.

Готуй портфеля з початком канікул

Сьогоднішній День знань є святом і для моєї родини — старша донька Арінка йде у перший клас. Зазвичай багато дрібних справ ми робимо в останню мить, але не цього важливого разу. Ще рік тому нас вразили ціни на шкільних ярмарках: матеріали колег–журналістів свідчили, що зібрати до школи першокласника коштуватиме близько 2,5 тисячі гривень, а першокласницю — усі 3 тисячі! «Наступного року буде ще дорожче», — припустили ми й вирішили готувати «сани з літа», тобто споряджати портфель, його вміст та шкільну форму для нашої першокласниці одразу з початком літніх канікул.

«Поцілунок Іуди» береже Могильов

«Поцілунок Іуди» береже Могильов

Німеччина таки повернула Україні викрадений шедевр — картину геніального митця епохи Відродження Мікеланджело Мерізі да Караваджо «Поцілунок Іуди» (або «Взяття Христа під варту»). Сталося це значно швидше, ніж очікувалося — приводом став офіційний візит Президента Януковича до ФРН у понеділок. Хоча спочатку планувалося, що полотно вартістю близько сотні мільйонів доларів відновлять у Німеччині. Адже шедевр дуже постраждав: викрадачі вирізали картину з рами і не скрутили, а склали кілька разів навпіл, що призвело до значних пошкоджень. Через зберігання полотна без належних умов на ньому місцями почала лущитись фарба. Німецька сторона витратила на первинну консервацію і реставрацію картини Караваджо близько 30 тисяч євро, але після повернення шедевра в Україну саме тут на нього чекає ретельна реставрація.